We wtorek 27 listopada Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Jolanty Biel odwiedziło dzieciaki z 28. Patrycja Kępa i Kinga Welm porwały wszystkich do tańca. Uczniowie z III a - Jakub Bałchanowski, Martyna Szecówka, Dominik Figzał, Dawid Siwek i Daniel Czajkowski przygotowali wróżby andrzejkowe.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Jolanta Biel

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie historyczno-angielskim, który odbędzie się 30 listopada 2018 o godz.9:45

Zgłoszenia do 29 listopada.

Zapraszamy

W dniu 26 listopada obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji ogłaszamy KONKURS.

Każdy uczeń, w tym dniu, przynosi do szkoły swojego misia (liczba nieograniczona).
Wygrywa ta klasa, która zgromadzi ich najwięcej (licza się tylko pluszowe misie).

Klasa, która wygra przedstaw Dyrekcji listę "trzech życzeń", z którycj jedno, możliwe do zrealizowania, zostanie spełnione.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!

22 listopada 2018 r. poczet sztandarowy wziął udział w uroczystości upamiętniającej 100. rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. Przy Pomniku Orląt Lwowskich odśpiewano m.in. hymn państwowy, wysłuchano Apelu Pamięci i złożono wiązanki kwiatów. Po części oficjalnej uczestnicy przeszli do kościoła gdzie mogli wysłuchać pieśni lwowskich

Organizatorami wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Ponieważ zbliża się magiczny czas adwentu, Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs na najciekawszy "Kalendarz Adwentowy".

Prace należy składać do 29 listopada 2018 r. do Pani Agaty Marks.

20 listopada odbył się pierwszy etap III edycji Olimpiady Cyfrowej

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line, mini-projektów oraz zawodów finałowych.

Motywem przewodnim III Olimpiady Cyfrowej są prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów. Tym zagadnieniom zostało poświęcona duża część zadań z pośród 50, które uczniowie musieli rozwiązać w ciągu 60 minut.

Wyniki pierwszego etapu ogłoszone zostaną do końca listopada.

Życzymy powodzenia!!

W naszej szkole otwarto czasową wystawę stworzona z myślą o setnej rocznicy odzyskania przez Polski niepodległości.

Ekspozycja wewnątrz została podzielona na dwie części . Pierwsza z nich nawiązuje do Franciszka Wielguta – bohatera okresu zmagań o wolną Polskę. Druga część przedstawia broń białą używaną przez Polaków w okresie walk o niepodległość.

Zbiory prezentowane tutaj to są przede wszystkim eksponaty prywatnego kolekcjonera, Krzysztofa Ledwonia oraz pamiątki rodzinne ze zbiorów Kazimierza Wielguta.

Wystawę przygotowali: Mariusz Kubis i Ewa Idziak.

W związku z udziałem naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki serdecznie zapraszam do czytania!

Zgodnie z Waszymi sugestiami zostały zakupione nowe książki z różnych dziedzin i różnorodnej tematyce, w tym nowości wydawnicze.

Proszę o zapoznanie się z wykazem książek, do których czytania gorąco zachęcam.

Zapraszam do biblioteki!
mgr Ewa Idziak

16 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

15 listopada uczniowie klas IF i IIF technikum spedycji z innowacją policyjną odbyły wycieczkę do Łodzi.

W ramach wycieczki zwiedzili Port Lotniczy gdzie zapoznali się z zasadami funkcjonowania lotniska, odbyli przejażdżkę lotniskowym autobusem, obejrzeli lądowanie/start samolotu oraz poznali specyfikacje pracy spedytorów w strefie cargo lotniska. Dodatkowo mieli okazje poznać specyfikę pracy służb lotniskowych - Lotniskowej Straży Pożarnej, Służba Ochrony Lotniska.

Drugim punktem wycieczki było Centralne Muzeum Włókiennictwa gdzie uczestniczyli w lekcji „Od włókna do tkaniny”, podczas, której dowiedzieli się m.in.: co wspólnego mają ze sobą: tkanina poliestrowa, plastikowa butelka oraz płyta CD oraz jak działały dawne maszyny włókiennicze.

W dniu 14 listopada delegacja uczniów naszej Szkoły pod opieką pani A.Fikier i M.Skoczewskiej uczestniczyła w przepięknym koncercie galowym Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Koncert miał miejsce w "Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. K.Bochenek". Został on zorganizowany w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już w piątek, 9 listopada. O godzinie 11.11 cała szkoła wzięła udział w odśpiewaniu hymnu narodowego. O godz. 12.00 poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach przy pomniku Orląt Lwowskich. Obchody miały na celu upamiętnić heroiczną obronę Lwowa w listopadzie 1918 roku, kiedy to kształtowały się granice odradzającego się państwa polskiego.