W dniu 7 września  klasa II E technikum logistycznego z innowacją wojskową wzięła udział w 26. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego na terenie pawilonów wystawienniczych - Targi Kielce.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi w przemyśle obronnym na ponad 600 stoiskach, a także spróbować swoich sił na symulatorze strzeleckim. Pięciu uczniów z klasy uczestniczyło w konkursie strzelania, osiągając bardzo dobre wyniki.

W tym roku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Klasa IB technikum logistycznego miała okazje zwiedzić centrum dystrybucyjne firmy X-kom w Częstochowie.

Centrum dystrybucyjne jest zlokalizowane w Mieleckiej Strefie Ekonomicznej w Częstochowie i posiada jeden z najnowoczesniejszcyh systemów WMS, który pozwala na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy i podniesie poziomu realizacji zamówień nawet do kilku tysięcy w ciągu godziny. Cały komleks to aż 12 200 m2, z czego 8 000 m2 to magazyny.

1 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zorganizowanym z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie we współpracy z Muzeum Częstochowskim w ramach projektu: „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. Upamiętniono tym samym rocznicę wybuchu II wojny światowej i agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę.

Rockowo-metalowe, dynamiczne piosenki oraz liryczne ballady z patriotycznym przesłaniem doskonale przemówiły do zgromadzonej publiczności.

Częstochowa upamiętniła 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Główne uroczystości na placu Pamięci Narodowej rozpoczęła msza św. polowa, której przewodniczył kapelan środowisk kombatanckich ks. Stanisław Rospondek.

Uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej zakończył Apel Pamięci i salwa honorowa oddana przez Kompanię Honorową Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Po tej części delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny. Organizatorami uroczystości był Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Urząd Miasta Częstochowy.

W uroczystościach uczestniczył Poczet Sztandarowy i delegacja młodzieży Naszej Szkoły.

O stypendium szkolne może ubiegać się uczeń mieszkający na terenie miasta Częstochowa.

Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 514 zł netto za miesiąc sierpień 2018.

Wypełnione wnioski o stypendium szkolne wraz z niezbędną dokumentacją do ustalenia sytuacji rodzinnej i materialnej należy składać do pedagoga szkolnego – p. 40 najpóźniej do dnia 12 września 2018 r.

W poniedziałek 3 września o godzinie 9:00 zapraszamy uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Szczególnie serdecznie witamy uczniów klas pierwszych. Zapoznają się oni z wychowawcami i dyrekcją naszej szkoły.

Życzymy Im samych sukcesów, mając nadzieję, że ten dzień będą zawsze mile wspominać, a lata nauki w naszej szkole będą zaliczać do najpiękniejszych chwil w życiu.

26 lipca na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji.

Wśród zaproszonych gości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, pani poseł Halina Rozpondek, przedstawiciele biur poselskich, senatorskich, starostwa powiatowego, miasta i gmin, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, sąsiednich jednostek Policji, a także instytucji współpracujących z Policją, policyjnych związków zawodowych i duchowieństwa.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy szkoły.

Po miesiącach wytężonej pracy, 22 czerwca nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dyrektor Szkoły Mariusz Zawada przywitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy dla uczniów o wysokich wynikach w nauce. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na występ artystyczny, który wprowadził wszystkich w nastrój wakacyjny.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 22.06.2018 o godzinie 9.00

16 czerwca w Częstochowie odbyły się obchody VIII Święta Pułkowego 27 Pułku Piechoty.

Tegoroczne obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. w intencji poległych żołnierzy 27. Pułku Piechoty i 7 Dywizji Piechoty, która została odprawiona w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały złożone symboliczne wiązanki kwiatów.

Po zakończeniu części oficjalnej, w Ratuszu Miejskim, można było obejrzeć wystawę poświęconą formacji oraz wysłuchać wykładu "27 Pułk Piechoty w walkach o granice II RP w latach 1918-1939".

W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy oraz delegacja nauczycieli i młodzieży z naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoły Przyjaznej Harcerstwu - w stopniu złotym"

Ten zaszczytny tytuł szkoła otrzymała 16 czerwca 2018. W ten sposób harcerze, harcerki, zuchy i instruktorzy wraz z Komendą hufca pragną podziękować za wsparcie, życzliwość oraz pomoc w organizacji wszystkich przedsięwzięć.

A nasz Dyrektor - Mariusz Zawada otrzymał honorowe odznaczenie za zasługi dla hufca!

2018.06.18 harcerstwo

Więcej artykułów…