Jak co roku uczniowie klas pierwszych realizujący innowacje policyjną, wojskową oraz strażacką uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowym. Zmagania w ramach obozu odbyły się w Jura Park Extreme w Biskupicach.

Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej i palnej, uczestniczyć w zajęciach z surviwalu. grach terenowo-taktycznych z wykorzystaniem markerów do paintballa, strzelaniu z łuku prostego i jazda na quadach. Dodatkwo uczniowie odbyli zajęcia z zakresu obsługi pojazdów ATV, ratownictwa wodnego, zasad udzielania pomocy w warunkach górskich, transportu rannego w warunkach terenowych.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia obozu.

7 czerwca nasze dziewczyny uczestniczyły w IX Wojewódzkim Finale Śląskiej Ligi Orlików w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Po raz kolejny nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne pokonując swoje rówieśniczki z CEEH Tarnowskie Góry 6:3.

Tym zwycięstwem zapewniły sobie Mistrzostwo Województwa. Jest to historyczny wynik dla naszej szkoły, która w rozgrywkach sportowych nigdy tak daleko nie zaszła.
Finały odbyły się w Bieruniu.

Autorami tego sukcesu są:
Wiktoria Rak, Julia Ciupa, Dominika Woszczyńska, Klaudia Flacha, Wiktoria Wiecław, Magdalena Studzińska, Marlena Godela, Iga Socha, Zuzanna Kimla, Wiktoria Kosowska, Marta Wnuczek.
Opiekun Paweł Kapica.

Warto także zaznaczyć że statuetkę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny odebrała Dominika Woszczyńska.

Jeszcze raz duże brawa i podziękowania dla całej drużyny !!!!!!!

7 czerwca uczennice klasy IIg brały udział w konferencji, która odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie na temat Profilaktyki Raka Piersi oraz Praw Kobiet.

Z okazji Dnia Dziecka częstochowskie szkoły zorganizowały rajd rowerowy. 30 maja, w ramach poznawania historii, odbyła się wycieczka rowerowa mająca na celu pokazanie miejsc pobytu Józefa Piłsudskiego w Częstochowie.

Z lekcji historii uczniowie niestety nie dowiedzą się o czterech konspiracyjnych wizytach Marszałka w naszym mieście. – mówi Grzegorz Basiński, prowadzący rajd w stroju przypominającym ubiór Piłsudskiego. Dzisiaj pokazaliśmy głównie dzielnicę Raków, gdzie lokalna bojówka PPS-u ukrywała Marszałka.

W rajdzie głównym wzięło udział ponad 200 rowerzystów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na mecie, na Starym Rynku na uczestników czekała niespodzianka w postaci pysznego i pożywnego żurku. Jak co roku Dobry Sklep Rowerowy Rafała Ziemnickiego przekazał rower dla potrzebujących. Akcję inicjowaną przez Zespół Szkół Technicznych wspierała również nasza szkoła oraz ZSSB, I LO im. J. Słowackiego, SP 41, SP1, a także Urząd Miasta Częstochowy i Muzeum Częstochowskie.

4 czerwca w naszej szkole odbył się Sportowy Dzień Dziecka. W programie znalazły się nietypowe konkurencje sprawnościowe między innymi: rowerowy wyścig żółwia, walka na koce czy napełnianie wodą przeciekającej rury.

Nie mogło zabraknąć zadań stosowanych w profesjonalnym treningu przez wyczynowych sportowców jak np. Trick board, który co ciekawe jest kawałkiem deski postawionej na rolce. Pogoda od rana była niepewna ale czym bliżej godziny rozpoczęcia zabawy tym robiło się cieplej i słoneczniej.

Po zaciętej walce i świetnej zabawie przyszedł czas na podliczenie zdobytych punktów.
1 miejsce zajęła klasa 3d, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1c, a trzecie miejsce przypadło 1b.

Serdecznie gratulujemy !!!!

W dniach 28-29 maj Szkolna Grupa Rowerowa "Dzwonek" zorganizowała dwudniowy rajd rowerowy do Pawełek.

Po przejechaniu około 40km i dotarciu do miejsca noclegowego uczniowie wieczór spędzili na pieczeniu kiełbasek, a noc spędzili w namiotach.

W dniach 4-5 czerwca obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Księgowego.

Obchody rozpoczęliśmy od quizu z rachunkowości, w której uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje wszystkich naszych klas ekonomicznych. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy III G, która w nagrodę otrzymała vouchery do kina.

Następnie uczniowie klasy III F przygotowali prezentację o historii Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, którą przedstawili klasie I G.

Kolejny dzień rozpoczął się od prelekcji na temat systemu podatkowego w Polsce, którego autorem był pracownik Politechniki Częstochowskiej – dr Marcin Stępień. Natomiast prelekcja pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pani Ewy Jęczmyk zakończyła nasze obchody.

Mamy nadzieję, że Dzień Księgowego wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń Naszej szkoły.

31 maja odbył się szkolny konkurs z Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Kochanowskiego. Konkurs skierowany był do wszystkich klas pierwszych i wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły poszczególnych klas.

Rywalizacja przebiegała w 3 rundach. Uczniowie losowali pytania za: 2, 4, 6 punktów i udzielali ustnych odpowiedzi.

Zwycięskim zespołem zostali uczniowie z klasy Ie, który reprezentowany był przez Kingę Gawrońską, Angelikę Pietrzyk i Damiana Sawickiego. Drugie miejsce zajęła klasa Ia a trzecie klasa Ig.

Młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy a najlepszy zespół także nagrody książkowe wręczone przez Pana Dyrektora Mariusza Zawadę.

29 maja drużyna piłkarek rozegrała w Dąbrowie Górniczej turniej półfinałowy w piłce nożnej województwa śląskiego.

Po raz kolejny zaprezentowaliśmy się wyśmienicie pokonując swoje rówieśniczki z Zawiercia 3:0 i w meczu decydującym o awansie drużynę z Będzina 1:0.

Jest to historyczny wynik naszej drużyny. Liczymy, że w turnieju finałowym który zostanie rozegrany 7 czerwca w Katowicach dziewczyny zaprezentują się równie dobrze jak do tej pory.

Gratulacje !!

28 maja klasy I A oraz III A  kształcące się w zawodzie technik logisty i realizujące innowację pożarniczą odwiedzili poligon szkoleniowy Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Zapoznali się z tematyką pożarów składów amunicji, magazynów środków chemicznych, płonących samochodów i samolotów oraz modułowego, wielkokontenerowego, niestacjonarnego symulatora do nauki doskonalenia gaszenia pożarów wewnętrznych.

Zwiedzili komorę treningową ze ścieżką do ćwiczeń w zadymieniu oraz uczestniczyli w testach dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na kształcenie dzienne w zawodzie technik pożarnictwa.

Obejrzeli sprzęt znajdujący się w jednostce JRG, mogli w sposób praktyczny zobaczyć pracę wozu drabiniastego.

29 maja klasa I g i I b wzięły udział w marszu na orientację na terenie Lasku Aniołowskiego w Częstochowie. Bieg na orientację zorganizowała p. L. Czaja i p. E. Żółtowska.

Młodzież ,posługując się mapą , miała za zadanie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne i odbicia się za pomocą karty startowej.

Ponad 100 uczniów częstochowskich szkół średnich zatańczyło wspólnego „Poloneza” w centrum miasta.. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III D.

Okazją do wspólnego tańca było 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież postanowiła uczcić tę szczególną rocznicę i pokazać przywiązanie do kultury i tradycji.

Więcej artykułów…