Zapraszamy do fotorelacji z meczy naszej drużyny koszykarskiej.

Nasza drużyna w piłce ręcznej chłopców brała udział w eliminacjach do ligi, gdzie wygrała wszystkie mecze: z IV L.O. im.H. Sienkiewicza 9 : 8, III L.O. im. W. Biegańskiego 14 : 8, ZST im. Jana Pawła II 20:7.

Obecnie gramy w grupie o awans do półfinału. Rozegraliśmy dwa mecze z ZSSB - wygraliśmy 20 : 14, ale niestety ulegliśmy drużynie TZN 9 : 6.
W poniedziałek czeka nas kolejny mecz L.O. im. C.K. Norwida na jego hali o godz. 10.00.

Zapraszamy do fotorelacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej "sesji" zdjęciowej klas pierwszych.

Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek 10 listopada o godz. 13 w naszej szkole odbędzie się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której złożą ślubowanie uczniowie klas pierwszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 6 listopada w Hali Polonia został rozegrany XIV Turniej Piłki Siatkowej Żeńskich Zespołów Sportowych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

W całej rywalizacji najlepsze okazały sie uczennice ZS im. Jana Kochanowskiego, które pokonały LO Traugutta, LO Dąbrowskiego i ZS Prusa.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju wybrano naszą kapitan Sylwię Bińczyk, a najlepsza rozgrywajacą Kingę Jachymską.

Nasza druzyna zagrała w składzie: Sylwia Bińczyk, Kinga Jachymska, Kmiecik Klaudia, Karoń Iza, Dziurska Klaudia, Huras Ewelina, Czerwik Sandra, Sitarz Natalia, Kniejska Dominika, Całus Patrycja, Światkowska Ada, Woszczyńska Dominika. Trener Paweł Kapica

6 listopada zmagania ligowe rozpoczęły nasze koszykarki.

W eliminacjach do ligi nieznacznie uległy VIII LOS 27: 29 oraz pokonały I LO im. J. Słowackiego 36:10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach konkursu „Dyniowego” najwięcej laików zebrała dynia zrobiona przez klasę I F, na którą czeka w poniedziałek nagroda niespodzianka.

Klasie I F serdecznie gratulujemy wygranej, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w zabawie

 

 

 

 

 

 

Dnia 2 listopada 2015 roku w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym odbył się turniej tenisa stołowego chłopców.

Nasza drużyna w składzie: Nikodem Soliński kl. IV B, Bartłomiej Więckowski kl. IV B oraz Mateusz Matysiak kl. IV E zdobyła VII miejsce.

Indywidualnie na VI pozycji uplasował się Nikodem Soliński.

Gratulujemy!

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I A realizującej innowację „Rozwijanie umiejętności przydatnych w OSP” uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził mgr inż Robert Kotuch - Członek Zarządu PCK województwa śląskiego oraz instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z następującą tematyką:

* Ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych,
* Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym,
* Postępowanie w przypadku braku oddechu i krążenia,
* Resuscytacja,
* Zawartość apteczki pierwszej pomocy,
* Zawartość torby medycznej R1,
* Zastosowanie defibrylatora.

Uczniowie mieli również możliwość przeprowadzenia resuscytacji na fantomie.

5 listopada odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięły udział 3 - osobowe drużyny.

Pierwszy etap konkursu polegał na napisaniu ze słuchu tekstu dyktanda.
Do drugiego etapu przeszło trzech najlepszych uczniów, wyłonionych przez komisję w składzie: mgr Monika Merczyńska, mgr Jolanta Wieloch.
Drugi etap polegał na udzieleniu odpowiedzi ustnych, w trzech rundach, na ortograficzne łamigłówki.

Walka była zacięta, w efekcie:

I - wsze miejsce zajęła -  Dominika Woszczyńska z kl.I B,

II - gie - Robert Ambrozik z kl.I D,

III - cie - Patrycja Zyskowska z kl.I F.

"Medalowa trójka" otrzymała nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy wręczone przez panią dyrektor Aleksandrę Kupczak.

W dniu 4 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Osoby, które najlepiej poradziły sobie z pytaniami przejdą do zawodów okręgowych, które odbędą się 8 stycznia.

Wszystkim uczestniką życzymy powodzenia!

Dzisiaj zostały opublikowane wyniki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Do II etapu - okręgowego zakwalifikowało się 13 osób z naszej szkoły.

W gronie najlepszych znaleźli się:
1. Jakub Maślanka kl. II A         7. Piotr Tomczak kl. III B
2. Dawid Lada kl. III A               8. Przemysław Freus kl. IV A
3. Łukasz Magdziarz kl. III A     9. Paula Kowalczyk kl. IV B
4. Adrian Dembski kl. III A        10. Janusz Paruzel kl. IV B
5. Konrad Oberski kl. III B         11. Pamela Zyzik kl. IV B
6. Monika Górecka kl. IV B        12. Kamila Cierpiał kl. IV A
                                                   13. Norbert Pasieka kl. IV B

 1 grudnia 2015 odbędzie się II etap olimpiady (okręgowy).

 

 

Więcej artykułów…