21 kwietnia odbył się w szkole dzień chemii pod hasłem „Pierwiastki wokół nas

Po zapoznaniu się z dostępnymi na terenie szkoły informacjami o pierwiastkach do konkursu przystąpiły drużyny klas: I B, I C, I D i I E. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy IC Oskar Zębik i Kuba Zagórski, którzy w nagrodę mogli poczęstować swoją klasę wygranymi cukierkami.

Wśród miłośników chemii i słodyczy znalazło się spore grono naszych nauczycieli, którzy w czasie dużej przerwy z powodzeniem odpowiadali na pytania. Uczniowie chętnie brali udział w „chemicznej zabawie” a C12H22O11 w postaci cukierków szybko znikał.

21 kwietnia (w czwartek) odbędzie się w naszej szkole dzień chemii pod hasłem "Pierwiastki wokół nas". W tym dniu na 5-tej lekcji zapraszamy 3-osobowe drużyny z klas pierwszych do wzięcia udziału w konkursie po zapoznaniu się z dostępnymi na terenie szkoły informacjami.

Na dużej przerwie wszystkich miłośników chemii i słodyczy zapraszamy na parter nowego budynku (koło sali 80). Każdy kto odpowie na proste pytanie otrzyma cukierka.

 

 

 

 

18 kwietnia 2016 roku odbył się  konkurs historyczny o 7 Dywizji Piechoty, w którym uczestniczyły reprezentacje 11 częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcą konkursu będącego etapem projektu „Częstochowa podczas XX-lecia międzywojennego” został Michał Figzał z II A.

18 kwietnia poczet sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja młodzieży uczestniczyła w obchodach 76 rocznicy Mordu Katyńskiego, dokonanego przez Rosjan.
Uroczystości odbyły się na cmentarzu Kule. W uroczystości, zainaugurowanej Mszą Świętą uczestniczyli: przedstawiciele parlamentu, władz miasta, poczty sztandarowe szkół z Częstochowy i regionu. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Częstochowie oraz Urząd Miasta.
Naszą młodzieżą w czasie uroczystości opiekował się mgr Mariusz Kubis.

Lekcja chemii w praktyce - doświadczenia związane z paleniem i spalaniem się.

7 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych oraz w Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego odbyły się zawody sportowo-obronne “Strzelaj zdrowiem“. Zawody składały się z czterech konkurencji: testu sprawnościowego, rzutu granatem, strzelania oraz pierwszej pomoc przedmedycznej.

Wyniki zawodów szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA KOCHANOWSKIEGO
II miejsce – Techniczne Zakłady Naukowe
III miejsce – Zespół Szkół Technicznych

Skład naszych drużyn: dziewczęta - Justyna Laskowska, Paulina Michalik, Rozalia Pająk, chłopcy - Mateusz Bartkowski, Arkadiusz Jankowski, Krzysztof Turek.

Opiekun: Paweł Trebert.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

W ubiegłym tygodniu na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja oddawania krwi. Wzięło w niej udział aż 41 uczniów. Wszystkim, którzy oddali krew serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 


22 marca zebraliśmy się przy pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a następnie przeszliśmy przez "Bramę Miłosierdzia".
Szczęśliwie się złożyło, że w tym dniu nie było zbyt wielu pielgrzymów i uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w naszej intencji przed samym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
To robi wrażenie!!!

Polecaliśmy nasz sprawy: maturę i życiowe wybory.

Następnie zwiedziliśmy z siostrą - przewodnikiem Bazylikę, gdzie przybliżyła nam historię Jasnej Góry.
W skupieniu odprawiliśmy Drogę Krzyżową według częstochowskiego artysty Jerzego Dudy-Gracza. W Sali Rycerskiej przy kopii Matki Bożej Częstochowskiej zakończyliśmy naszą pielgrzymkę.

 

W dniu 5.04.2016 klasy TE If i Ig w ramach realizacji innowacji policyjno-prawnej brały udział w zajęciach poświęconych zagadnieniom prawa karnego prowadzonych przez Sędzinę Sądu Okręgowego w Częstochowie panią Magdalenę Piekarską - Iskrę.

Zajęcia te były pierwszymi z cyklu w ramach projektu edukacyjnego Iustitia organizowanego przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich we współpracy z Urzędem Miasta.

Uczniowie otrzymali w ramach zajęć „Apteczkę Prawną”, która na pewno przyda im się w życiu codziennym.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Regionalnym Konkursie Spotów Profilaktycznych „Środki psychoaktywne = ŚMIERĆ
Szczegóły i regulamin konkursu u wychowawców.

 

 

 

 

 

 

 

 


W sobotę, 19 marca na Placu Biegańskiego odbyły się obchody związane z imieninami pierwszego marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Po uroczystym rozpoczęciu obchodów, odśpiewaniu hymnu Legionów oraz złożeniu kwiatów, młodzież przeszła do Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego, gdzie odbył się wykład o dzieciństwie i młodości Józefa Piłsudskiego. Obchody rocznicy były jednocześnie ciekawą lekcją historii. W uroczystościach tych uczestniczyła delegacja uczniów naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym.