W dniu 3 czerwca uczniowie klas policyjnych uczestniczyli w Dniach Otwartych organizowanych przez Szkołę Policji w Katowicach.
Dzień Otwarty był okazją do zapoznania się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także podziwiania innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk.

Podczas imprezy można było m.in. zobaczyć:

 # funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, przedstawiających symulację transportu niebezpiecznego więźnia i odbijania zakładników.

 # pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców i pierwszej pomocy przedmedycznej,

 # umiejętności psa do wykrywania narkotyków

 # symulacje ratowania kierowcy zakleszczonego w pojeździe w wyniku wypadku drogowego

Dnia 06.06.2016 roku uczniowie klasy I B, kształcący się w zawodzie technik logistyk w ramach wycieczki przedmiotowej odwiedzili firmę „Brembo Częstochowa” sp. z o.o., która jest globalnym liderem w projektowaniu i produkcji systemów hamulcowych oraz komponentów do samochodów i motocykli.

Uczniowie obejrzeli proces produkcyjny tarcz hamulcowych, zacisków i kompletnych układów hamulcowych oraz odlewnię. Zobaczyli magazyny materiałów, komponentów i podzespołów oraz wyrobów gotowych, w których w sposób praktyczny obserwowali procesy magazynowe, załadunek i wyładunek ładunku.

Dnia 2 czerwca 2016 odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla  uczniów klas I.

W I etapie, który miał miejsce dnia 18.04.2016 wzięło udział 12 uczniów z klas Ib, Ic, Id, Ie i I g. Najlepszych 6 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu kultury, geografii, historii oraz realioznawstwa Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu zakwalifikowało się do II etapu. Po rozwiązaniu testu i udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte zostali wyłonieni zwycięzcy.

I miejsce: Natalia Sitarz klasa Ib,

II miejsce: Klaudia Rykała klasa Ig,

III miejsce: Wiktoria Chwałek klasa Ib.

Uczennice otrzymały z rąk pana Dyrektora Mariusza Zawady dyplomy i nagrody. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego panią Katarzynę Stępień, Agatę Czerwińską i Barbarę Płaczek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

W środę, 1 czerwca klasa Ib TL brała udział w ramach realizacji innowacji w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki. Z tej okazji policja wraz z Akademią im. Jana Długosza przygotowała zajęcia profilaktyczne połączone z przemarszem na plac Biegańskiego, gdzie nastąpiło odczytanie odezwy i "Zryw wolnych serc".

Obchody rozpoczęła prelekcja w auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego AJD na temat bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym oraz szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych i alkoholu. Następnie młodzież wspólnie z policjantami przeszła na Plac Biegańskiego, gdzie odczytana została odezwa do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. W południe wszyscy uczestnicy wzięli udział w "Zrywie wolnych serc", wybijając prawa ręką rytm serca przez 60 sekund. Młodzież zatańczyła również belgijkę i zaśpiewała hymn PaT - piosenkę Jarosława Chojnackiego "Nie wracajmy jeszcze na ziemię".

http://www.wczestochowie.pl/artykul/24895,wybijali-rytm-wolnych-serc-na-placu-bieganskiego--zdjecia-

23-24 maja nasi uczniowie walczyli w Szkole Policji w Pile o tytuł " Klasa Policyjna Roku".

W eliminacjach, w których wzięły udział 64 szkoły z całej Polski drużyna z Kochanowskiego zajęła 16 miejsce i wywalczyła awans do finału. Zmagania trwały dwa dni i obejmowały test sprawności, strzelanie, test z pierwszej pomocy i wiedzę z zakresu Policji. Nasza drużyna, która wystąpiła w składzie: Justyna Laskowska, Bartek Kluczny, Kamil Ginał i Kacper Minkina wywalczyła wysokie 11 miejsce w Polsce.

W dniach 23-25 maj kolejne klasy uczestniczyły w obozie surwivalowym w Biskupicach.

Tym razem w obozie udział wzięły klasy ID i G pod opieką Pani Danuty Bilki, Agaty Marks i Pawła Treberta.

23-24 maja szkolna grupa rowerowa "Dzwonek" udała się na rajd rowerowy do oddalonych o 55 km Łagiewnik Wielkich.

Oto krótka fotorelacja z ekspedycji.

Więcej artykułów…