Do III etapu szóstej Olimpiady Logistycznej w MWSLiT we Wrocławiu, który odbędzie się w siedzibie organizatora 31.03.2017r. zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Michał Knysak kl. III A, Jakub Maślanka kl. III A oraz Kamil Szymala kl. III D.

III etap składa się z dwóch części:

v    pierwsza część polegać będzie na rozwiązaniu przedstawionego problemu logistycznego,

v    w drugiej części koniecznie będzie uzasadnienie wybranego przez uczestnika rozwiązania.

O wyborze zwycięzcy decydować będzie wykonanie zadania w określonym czasie. W zadaniu problemowym nie liczy się kolejność oddawania prac.

Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!

Dnia 29 marca 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce  Oddział  w Częstochowie odbył się Międzyszkolny Konkurs z Zasad Rachunkowości.

Drużyna w  składzie: Bartłomiej Bednarek, Martyna Matysiak i Klaudia Musiał (uczniowie klasy III F TE) zajęli  I miejsce. Otrzymali cenne nagrody, które ufundowało SKwP Oddział w Częstochowie.

Gratulujemy młodym, zdolnym księgowym i życzymy dalszych sukcesów.

27 marca klasy realizujące innowację „pożarniczą” – I A oraz II A – kształcące się w zawodzie technik logistyk, odwiedziły jednostkę OSP Dźbów należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uczniowie zapoznali się w wyposażeniem i sprzętem OSP oraz uczestniczyli w tradycyjnych ćwiczeniach o charakterze warsztatów. Zobaczyli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu z samochodu po uderzeniu bocznym, elementy ratownictwa technicznego oraz ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze. Niektóre czynności były wykonywane przez uczniów, pod nadzorem strażaków.
Serdecznie podziękowania dla strażaków z OSP Dźbów za zaproszenie i fantastyczny pokaz. Szczególne wyrazy wdzięczności dla dh Karoliny Palacz.

Dnia 24.03.2017 roku uczniowie klasy I C, kształcący się w zawodzie technik logistyk w ramach wycieczki przedmiotowej odwiedzili firmę „Brembo Częstochowa” sp. z o.o., która jest globalnym liderem w projektowaniu i produkcji systemów hamulcowych oraz komponentów do samochodów i motocykli.

Uczniowie obejrzeli proces produkcyjny tarcz hamulcowych, zacisków i kompletnych układów hamulcowych oraz odlewnię. Zobaczyli magazyny materiałów, komponentów i podzespołów oraz wyrobów gotowych, w których w sposób praktyczny obserwowali procesy magazynowe, załadunek i wyładunek ładunku.

23 marca naszą szkołę odwiedziła kolejna grupa gimanazjalistów tym razem byli to uczniowie z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Częstochowie. Zapoznali się z ofertą edukacyjną, wzięli aktywny udział w formowaniu i zabezpieczaniu jednostek ładunkowych przygotowywanych do wysyłki oraz nauczyli się odczytywać zarejestrowany czas przebywania kierowcy za kierownicą za pomocą tachografu.

Zapraszamy kolejne zainteresowane grupy do udziału w warsztatach. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły pod numerem 34 365 64 50 lub drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie oraz Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie, celem zapoznania się z ofertą edukacyjną, a przede wszystkim przybliżenia zawodu logistyka i spedytora.
Zapraszamy kolejnych zainteresowanych, zgłoszenia zainteresowanych grup można składać w sekretariacie szkoły pod numerem 34 365 64 50 lub drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

14 marca uczniowie z Kochana uczestniczyli w Dniach Otwartych na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Uczniowie klas IIIB, IIIC, IIIF oprócz możliwości zapoznania się z oferta edukacyjną Akademiii uczestniczyli w wykładzie "Policja w systemie bezpieczeństwa" prowadzonym przez nadinspektora w st. spoczynku Tadeusza Budzika - Komendanta Głównego Policji RP w latach 2007-2008 oraz w warsztatach w zakresie taktyki przetrwania i działania w terenie.

 

14 marca odbył się Turniej Strzelecki na strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół im. J Kochanowskiego. W Turnieju uczestniczyły czteroosobowe drużyny z 6 gimnazjów.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a zwyciężył zespół z Gimnazjum nr 3 uzyskując 309 punktów, na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 11 – 257 pkt., trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum w Węglowicach.

Trzy zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i upominki a pierwsze miejsce dodatkowo zostało uhonorowane pucharem ufundowanym przez p. Dyrektora.

Indywidualnie najlepiej strzelał Paweł Smolarek z Gimnazjum nr 3 uzyskując 85 pkt.

Pozostałe miejsca zajęły Gimnazjum nr 13, ZS im K.Makuszyńskiego i Gimnazjum nr 5.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

15 marca 2017r. w Szkole Policji w Katowicach odbyły się eliminacje do IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, którego finał odbędzie się w Pile. W tegorocznych eliminacjach wystartowała rekordowa liczba 85 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikuje się tylko 25. Liczymy że znajdą się w nim nasi uczniowie Sylwia Binczyk - IVd. Dawid Korzec - IVd. Kamil Radecki - III c. Michał Bednarek - IIId.

Opiekun Paweł Kapica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 13 do 17 marca w Hali Sportowej Częstochowa odbywają się Częstochowskie Targi Szkolne ,,Zawodowiec 2017”, w których nasza szkoła bierze czynny udział.

Głównym celem targów jest promocja wizerunku szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży i rodziców.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla gimnazjalistów szereg atrakcji, m.in. pokaz samoobrony, pokaz cheerleaderek, konkurs logistyczny.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska i wzięcia udziału w zawodach – czekają atrakcyjne nagrody.

 

W dniu 8 marca 2017 r. uczniowie klasy III A Karolina Ślęzak, Ernest Lis i Mateusz Madej wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Rywalizacja była ogromna. W konkursie wzięło udział blisko trzystu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z szesnastu województw. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą z branży logistyki i spedycji zdobywając wysokie noty. To satysfakcja i powód do dumy dla całej szkoły.

GRATULUJEMY 

 

 

7 marca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Centrum Obsługi ZF TRW, które przeprowadziły prelekcje na tema zasad pracy w Centrum Finansowym ZF TRW.

Uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady rekrutacji oraz jakie umiejętności trzeba posiadać aby móc w przyszłości pracować w CF ZF TRW.

Dyrektor Centrum Obsługi Finansowej ZF TRW pan Robert Głowacki oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego pan Mariusz Zawada podpisali porozumienie o współpracy. Umowa ta przewiduje szereg wykładów, wycieczek edukacyjnych na teren zakładu oraz praktyk uczniowskich  z możliwością późniejszego zatrudnienia w CF ZF TRW. Wszystkie działania maja na celu propagowanie rozwoju zawodowego uczniów naszej szkoły.

Więcej artykułów…