Jak co roku klasy pierwsze wzięły udział w rajdzie na trasie Korwinów - Olsztyn. U podnóży zamku w Olsztynie czekały na nich konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego i Samorząd Szkolny.

Klasy startowały w pięciu konkurencjach: rzut jajkiem, bieg w workach, wyścig z wychowawcą, bieg w kocu oraz przeciąganie liny.

Walka była bardzo wyrównana, dlatego postanowiliśmy przyznać trzy pierwsze miejsca - klasie I A, I E i I G.

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy!

I miejsce - 22 punkty klasa I A, I E, I G
II miejsce - 21 punktów klasa I D
III miejsce - 18 punktów klasa I F
IV miejsce - 14 punktów klasa I C
V miesjce - 13 punktów klasa I B

W poniedziałek 19 września uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Przedszkole goszczące szkolnych wolontariuszy uhonorowało Pana Dyrektora mgr Mariusza Zawadę medalem "Przyjaciel Przedszkolaka".

Zdolności i umiejętności młodzieży z Kochanowskiego zaowocowały wspólną zabawą z przedszkolakami. Uśmiech w czasie zabawy gościł nie tylko na twarzach zapraszających dzieci z przedszkola ale i było widać, że nasi uczniowie z klasy III F świetnie się bawili. Opiekun naszej młodzieży mgr Jolanta Biel otrzymała Dyplom Uznania za wieloletnią współpracę. W spotkaniu wzięła również udział wychowawczyni klasy III F mgr Teresa Gawron.

W dniu 20.09.2016r klasa III e, pod opieką mgr Ewy Skuzy i mgr Leny Czaja wzięła udział w sprzątaniu zbiornika wodnego "Zaciszańska".

Młodzież pomogła sprzątać okolice zbiornika wędkarzom z PZW Okręg Częstochowa. Na zakończenie gospodarze zorganizowali dla młodzieży grilla i wykonali pamiątkowe zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 14 września uczniowie klas drugich odwiedzili Szkołę Podstawową oraz Gimnazjum w Starczy. Uczniowie zaprezentowali pokaz samoobrony przygotowany przez Pana Jacka Radka.

Jak widać na zdjęciach występ cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Po pokazie nasi uczniowie wcielili się w rolę instruktorów i cierpliwie tłumaczyli młodszym kolegom niektóre techniki samoobrony.

W dniu 15.09.2016r klasa IIf i II g wzięły udział w zajęciach terenowych z geografii pod opieką mgr L. Czaja i mgr E. Żółtowskiej.

Młodzież w Parkach Podjasnogórskich pracowała z mapą i kompasem. Wykonywała zadania związane z zegarem słonecznym, pomnikami przyrody na terenie Parków oraz lokalizacją obiektów w Parkach i ul. 7 Kamienic.

Dnia 14 września 2016 r. uczniowie klasy III A – technik logistyk – realizujący innowację rozwijanie umiejętności przydatnych w OSP – byli w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie k/Częstochowy. Zapoznali się z niektórymi zadaniami realizowanymi przez OSP:

  • prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami,
  • udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska, wypadków oraz innych klęsk i zdarzeń,
  • upowszechnianie, w szczególności wśród członków, kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalnej i oświatowej,
    działania na rzecz ochrony środowiska,
  • wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych na własnym terenie,
  • występy na zawodach sportowo-pożarniczych.

Obejrzeli sprzęt jakim dysponuje OSP Olsztyn i wykorzystali go w zajęciach praktycznych, jak obsługa autopompy.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych. Termin warsztatów - 29 września 2016 r., od godz. 15.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury, ul. Ogińskiego 13 a. Zgłoszenia mailowe lub telefoniczne do dnia 27 września 2016 r., tel. 34 366 59 65, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prowadzenie zajęć- Jarosław Filipski- reżyser, instruktor teatralny, pedagog.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Relacja z otwarcia boiska

2016.09.04 boisko

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas logistycznych II, III, IV do udziału w IX edycji Olimpiady Logistycznej.

Zapisy do dnia 15.09.2016 r. u Pań Edyty Waryś - sala 90 i Magdy Skoczewskiej - sala 63.

 

 

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy naszej szkole, które odbędzie się 2 września 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek 1 września 2016 roku o godz. 9:00 zapraszamy uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów klas pierwszych. Zapoznają się oni z wychowawcami i dyrekcją szkoły. Dla nich rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na patio z tyłu szkoły.
Uczniowie pozostałych klas (drugich, trzecich i czwartych) spotkają się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 

 

 

 

 

 

 

2016.07.29 pogrzeb

Uroczystości pogrzebowe Moniki Szleper odbędą się 01.08.2016r o godz. 14.00 w Kościele św. Jacka w miejscowości Bór Zapilski.

Uroczystości pogrzebowe Bartosza Kroka odbędą się w dniu 30.07.2016r. o godz. 15.00 w Kościele Macieja w Kruszynie, wystawienie zwłok w kaplicy o godz 13.00.

 

Więcej artykułów…