×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015.04.25_turniej oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015.04.25_turniej oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W ramach współpracy naszej Szkoły z Komendą Miejską Policji w Częstochowie uczniowie klasy IG czynnie pomagali przy organizacji i przebiegu ,,Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” zorganizowanego dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych – etap powiatowy.

Eliminacje odbyły się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie. Organizatorem Turnieju są: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

{gallery}2015.04.25_turniej{/gallery}

Kolejne dwa dni spędzone wspólnie z Belgijskimi kolegami i koleżankami.

Niedziela spędzona w rodzinnej atmosferze u rodzin goszczących obfitowała w ogrom wrażeń. 

Poniedziałek to czas na zwiedzanie okolic Olsztyna i wspólne rozgrywki sportowe.

18 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Literaturze Niemieckiej. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Bliskie spotkania z literaturą niemiecką i anglojęzyczną”.

W ramach projektu uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w cyklu zajęć w pracowniach językowych oraz w bibliotece szkolnej. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i księgozbioru biblioteki szkolnej.

Do konkursu Wiedzy o Literaturze Niemieckiej przystąpili następujący uczniowie: Oskar Ciesielski i Michał Nowak z kl. I A; Izabella Kapica i Damian Karliński z kl. I B; Alan Homa i Kamil Grabara z kl. I C; Martyna Rorat i Klaudia Kleszcz z kl. I D; Wiktoria Czerepak i Julia Miedzińska z kl. I E; Patryk Prokopowicz i Adam Strączyński z kl. I F; Patrycja Zając i Weronika Wysmołek z kl. I G; Zuzanna Wręczycka i Konrad Skirucha z kl. II B; Gabriel Jańczyk i Kamil Wąs z kl. IIC; Joanna Leszczyńska i Wiktoria Stolarska z kl. II D; Klaudia Pawlikowska i Julia Grzyb z kl. II E; Filip Pilarski i Szymon Bajor z kl. II F; Michał Janik i Jakub Księżorek z kl. II G.

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było rozwiązanie testu z wiedzy o literaturze niemieckiej. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty na temat twórców literatury niemieckiej. Można je zobaczyć na szkolnym korytarzu.

A oto zwycięzcy Konkursu:

I miejsce zdobyły uczennice klasy II D Joanna Leszczyńska i Wiktoria Stolarska 

II miejsce zdobyły Wiktoria Czerepak z klasy I E i Weronika Wysmołek z klasy I G

III miejsce należy do Zuzanny Wręczyckiej z klasy II B.

Zwycięzcy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a zwłaszcza finalistom!

Zapraszamy do kolejnych konkursów!

Mateusz Tybel uczeń klasy Ig zdobył II miejsce w I Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej.

Konkurs odbył się w Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II w Częstochowie 24 kwietnia w ramach obchodów Dni Lwowa i Kultury Kresów. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, młodzieży klas gimnazjalnych oraz szkół średnich. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Głównym organizatorem konkursu było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział w Częstochowie oraz nasza szkoła.

Dzisiaj nasze dziewczyny pokonując LO Słowackiego 2:0 zapewniły sobie pierwsze miejsce w tegorocznych rozgrywkach o Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Warto zaznaczyć że nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze nie pozostawiając złudzeń kto jest najlepszy. Tytuł zdobyty w zeszłym roku został obroniony. 

Złote dziewczyny wystąpiły w składzie: Wiktoria Rak, Julia Ciupa, Dominika Woszczynska, Marlena Godela, Magdalena Studzinska, Klaudia Flacha, Marta Wnuczek, Iga Socha, Marta Konopa, Wiktoria Kosowska, Zuzia Kimla, Wiktoria Wieclaw.

Opiekun Paweł Kapica

Z przyjemnością informujemy, że 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły przywitali kolegów z Belgii.

Grupa uczniów z Antwerpii będzie przebywała z nami przez 7 dni. Na pewno będzie to ekscytujący i bardzo owocny czas dla nas. 

Zaczynamy od zwiedzania Oświęcimia i Krakowa. Dzięki naszej wizycie w Belgii żadne bariery językowe już nie istnieją.

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach szkolnych odniosły nasze piłkarki, które wygrały dzisiaj z TZN 3:0

W poniedziałek przed podopiecznymi Pawła Kapicy ostatnie spotkanie, które zadecyduje o mistrzostwie.

Trzymamy kciuki

Na czwartym miejscu reprezentacja Kochanowskiego zakończyła X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych.

W turnieju finałowym brało udział 25 klas wyłonionych drogą eliminacji spośród 57 szkół z całej Polski. Nasi uczniowie spisali się znakomicie.

Kamil Radecki i Jakub Leśkiewicz wygrali konkurencję strzelecką, za co otrzymali nagrody indywidualne a Wiktoria Więcław i Dominik Włudzik zdobyli maksymalną ilość punków w pierwszej pomocy przedmedycznej. Reprezentacja osiągnęła również wysokie miejsce w torze sprawnościowym. O wynikach klasyfikacji generalnej zadecydował test wiedzy.

Opiekunem uczniów była pani Aleksandra Kupczak.

Bardzo dobrze radzi sobie nasza drużyna w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Nożnej.

Jak na razie jesteśmy jedyną drużyną bez porażki. W ostatnio rozegranych spotkaniach odnieśliśmy dwa zwycięstwa:

ZS Kochanowski - VII LO Kopernik               1:0

ZS Kochanowski - ZSTIO Żeromski              7:1.

Czekamy na kolejne zwycięstwa.

15 kwietnia, w ramach obchodów miesiąca pamięci Zesłańców Sybiru odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się na Skwerze Sybiraków. Uczestniczyli w niej m.in. kombatanci, przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, uczniowie, oraz mieszkańcy miasta.

Pod tablicą w imieniu samorządu i wszystkich częstochowian hołd pomordowanym na Wschodzie złożył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Podczas uroczystości zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak otrzymał Honorową Odznakę Związku Sybiraków. Po hymnie państwowym, wystąpieniach, złożeniu kwiatów i Hymnie Sybiraków uczestnicy przeszli do kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej, gdzie odprawiona została msza święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków.

Hołd pomordowanym na Wschodzie złożyła delegacja Naszej Szkoły na czele z Pocztem Sztandarowym.

W 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej, w Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tej zbrodni.

Uroczystości odbyły się na placu Katyńskim, gdzie posadzono 84 dęby poświęcone częstochowianom, którzy zostali zamordowani w Katyniu, Miednoje, Bykowni, Twerze.

Podczas  uroczystości odbył się Apel Poległych, Kompania Honorowa Garnizonu Katowickiego Policji oddała Salwę Honorową. Uroczystością towarzyszył spektakl pantomimiczny. Uroczystość przeprowadzoną  według ceremoniału wojskowego dopełniły okolicznościowe wystąpienia, modlitwa ekumeniczna i Apel Pamięci. Na zakończenie uczestnicy obchodów Częstochowskiego Dnia Pamięci złożyli kwiaty i zapalili znicze przy płycie pamiątkowej. Hołd ofiarom na Placu Katyńskim oddała także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Naszej Szkoły.

Więcej artykułów…