Wykład z Kryminalistyki

Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa AJD zaprosił uczniów naszej szkoły na wykłąd popularno-naukowy przygotowany przez przedstawicieli firmy Mediarecovery posiadającej największe na polskim rynku doświadczenie w zakresie analiz informacji cyfrowych, w tym incydentów informatycznych i włamań do sieci.

Spotkanie odbyło się w Auli Akademiii Jana Długosza w Częstochowie. Omówione zostały najważniejsze tematy dotyczące zachowania bezpieczeństwa i procedur zabezpieczenia danchc zgodnie z najlepszymi praktykami informatyki śledczej. Prelekcja wzbogacona była bardzo ciekawą prezentacją multimedialną popartą przykładami z życia wziętymi. Uczniowie i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy prowadzącego, jak i złożonością zagadnień dotyczących informatyki śledczej.

Konfrontacja teorii z praktyką, pobudziła z całą pewnością u wielu słuchaczy ciekawość oraz potencjalną cheć kontynuowania swojej edukacji na Kierunku Kryminalistyka i Systemy bezpieczeństwa o pózniej specjalizacji biometria i informatyka śledcza. W zwiazku z tym liczymy na kolejne prelekcje poszerzające nasze horyzonty myśłowe, jak i wiedzę w zakresie problematyki związanej z Kryminalistyką.

{gallery}2016.12.14_ajd{/gallery}