Wyjazd studyjny do Brukseli

W dniach 31 marca – 3 kwietnia w ramach wyjazdu studyjnego laureaci konkursów, nauczyciele, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, samorządowcy i wolontariusze odwiedzili Bruksele.

PE odwiedziła liczna grupa laureatów konkursów historycznych, literackich, artystycznych, ekologicznych i muzycznych. Głównym punktem kilkudniowego wyjazdu było spotkanie w Parlamencie Europejskim z Europoseł Jadwigą Wiśniewską, która opowiedziała o pracy w Brukseli i Strasburgu.

W Parlamencie Europejskim gościli uczniowie, laureaci konkursów organizowanych przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską, między innymi jubileuszowej edycji Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, której laureatką została uczennica klasy III D Weronika Dudek. Zaproszenie do Brukseli otrzymali także nauczyciele, opiekunowie uczniów zwycięskich prac.

Podczas wyjazdu uczestnicy zobaczyli najważniejsze miejsca i zabytki Brukseli, takie jak historyczne centrum Grand Place wraz z najbardziej rozpoznawalną belgijską fontanną – Manneken Pis i monumentalnym gotyckim ratuszem, wzgórze Mon des Arts, skąd roztacza się piękna panorama miasta, Atomium, parlament belgijski, a także Pałac Królewski. Atrakcją wyjazdu była również wizyta w Gandawie oraz Brugii, zwanej flamandzką Wenecją.

{gallery}2019.04.16_bruksela{/gallery}