WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W dniach 20-21 kwietnia uczniowie klas czwartych udali się do stolicy Dolnego Śląska czyli Wrocławia.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie JUCHA BETON, pododdział w Trzebnicy, czyli największego producenta betonu towarowego na terenie całego regionu wrocławskiego i w jego okolicach. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfikacją firmy oraz centrum logistycznym.

Następnie zwiedzaliśmy najstarszą i zabytkową część miasta czyli Ostrów Tumski, który położony jest na jednej z 12 wysp, tworzących miasto Wrocław.
Niewątpliwą największą atrakcją tego dnia był Punkt widokowy SKY TOWER czyli przeszklony punkt widokowy na 49 piętrze wieży, która pozwala podziwiać krajobraz około 200 metrów nad ziemią.

Następnego dnia uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Militariów, gdzie mogli zobaczyć przede wszystkim unikatowe egzemplarze broni, kolekcję hełmów wojskowych oraz elementów umundurowania.

Na zakończenie młodzież brała udział w grze terenowej, która okazała się bardzo atrakcyjną formą aktywności, ponieważ łączyła ruch na świeżym powietrzu z różnego rodzaju zadaniami umysłowymi. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością rozwiązywania różnego rodzaju zagadek.

Wrażenia wyniesione z tego wyjazdu pozostaną niezapomniane.

{gallery}2023.04.24_wroclaw{/gallery}