Wycieczka do Warszawy

W dniach 24-25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Katyńskiego, znajdującego się na terenie Cytadeli Warszawskiej. Celem Muzeum jest przypomnienie społeczeństwu męczeńskiej śmierci kilkutysięcznej kadry Wojska Polskiego, gromadzenie obiektów oraz pamiątek po pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. W holu głównym uczniowie zostali zapoznani z makietą kompleksu budynków sejmowych, a podczas zwiedzania galerii Sali Posiedzeń Sejmu mogli wysłuchać wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był spacer Krakowskim Przedmieściem przez Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta oraz złożenie hołdu poległym żołnierzom przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnego dnia udaliśmy się do Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie. WOFITM jest jedyną jednostką centralnie zaopatrującą polską armię w produkty lecznicze, wyroby medyczne i sprzęt służby zdrowia. Równocześnie w ramach prowadzonej działalności oraz pod opieką lekarzy weterynarii ośrodka, swoje zadania realizuje Kurs Szkolenia Przewodników i Tresury Psów. Jest to jedyna placówka w Siłach Zbrojnych RP przygotowująca przewodników i psy do służby w kraju oraz poza jego granicami.

Opiekunami byli: pan Dariusz Puch, pani Magdalena Pabiasz-Poskuta i pani Katarzyna Organa.

{gallery}2019.10.30_waw{/gallery}