Wycieczka do Warszawy

W dniach 25-26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy.

Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Katyńskiego. Należy podkreślić, że jest to pierwsza w świecie placówka martyrologiczno– muzealno– badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Podczas zwiedzania galerii Sali Posiedzeń Sejmu zaprezentowano nam skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, a w hallu głównym mogliśmy zapoznać się makietą kompleksu budynków sejmowych.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyliśmy spacer Krakowskim Przedmieściem pamiętając także o złożeniu hołdu nieznanym żołnierzom przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. W blasku wieczornego oświetlenia podziwialiśmy także między innymi: potężny Pałac Prezydencki, piękny Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, kościół Św. Anny czy ekskluzywny hotel Bristol.

W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy wyremontowany odcinek Bulwarów Wiślanych, cieszący się obecnie ogromną popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. Podczas całego pobytu wszystkim dopisywał dobry humor i nastrój.

Opiekunami wycieczki byli: pan Dariusz Puch, pani Magdalena Pabiasz -Poskuta i pani Katarzyna Organa.

{gallery}2018.10.28_warszawa{/gallery}