Wycieczka do OSP Błeszno

W poniedziałek uczniowie klasy I A i III A Technikum Logistycznego, w ramach innowacji pożarniczej odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Błesznie.

Celem wycieczki było przybliżenie przyszłym strażakom funkcjonowania jednostki ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie mieli okazję poznać cele i zadania jakie na co dzień realizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Błesznie. Dowiedzieli się m.in. że to obecnie jedna z najlepszych i najlepiej wyposażonych jednostek OSP w powiecie Częstochowskim. Dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia strażaków uczestniczyła i uczestniczy przy wielu trudnych akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Kolejnym punktem wycieczki było zaprezentowanie uczniom naszej szkoły pojazdów jakimi dysponuje OSP Błeszno oraz charakterystyka ich wyposażenia. Młodzież miała okazję poznać ogólną budowę samochodu pożarniczego. Następnie uczniowie odwiedzili Salę tradycji i wysłuchali ciekawych historii na temat początków powstania i funkcjonowania straży.

Wycieczka została podsumowana pamiątkowym, wspólnym zdjęciem na tle wozu strażackiego. Opiekunami wycieczki była p. Edyta Waryś oraz p. Katarzyna Idzikowska.

{gallery}2017.09.25_bleszno{/gallery}