Wycieczka do Lwowa

W dniach 15-17 maj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Lwowa. Program wycieczki był bardzo bogaty. W pierwszym dniu było zwiedzanie Lwowa, w tym Baszty Prochowej, Arsenału Miejskiego, Cerkwi Wołoskiej, Arsenału Królewskiego, Klasztoru oo. Dominikanów.

W drugim dniu odwiedzili Cmentarz Łyczakowskiego i Cmentarz Orląt Lwowskich oraz udali się do Oleska miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego i Zadworza Polskich Termopili – tu 17 sierpnia stoczył bitwę ochotniczy batalion lwowski pod dowództwem kpt. Boleslawa Zajączkowskiego z przeważającymi siłami sowieckimi 6. Dywizji kawalerii z I Armii Konnej Siemiona Budionnego. Po powrocie do Lwowa zwiedzali Kamienice Czarną, Kamienicę Królewską, Pałac Lubomirskich, Katedrę Łacińska, Katedrę Ormiańska, Gmach Opery, Wały Hetmańskie, Pomnik A.Mickiewicza, Kaplice Boimów.

Trzeciego dnia odwiedzili Zółkiew, miasto założone przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego gdzie zwiedzali zamek Sobieskich, ratusz, renesansową kolegiatę p.w. św. Wawrzyńca Męczennika z grobami Żółkiewskich i Sobieskich, zespół bazyliański z cerkwią p.w. Świętej Trójcy, rynek, kamieniczki z XVll wieku.

{gallery}2017.05.18_lwow{/gallery}