W dniach 14-16 grudnia rozegrane zostały mecze eliminacyjne mistrzostw szkół średnich Częstochowy w piłce ręcznej chłopców.

Nasza drużyna, tegoroczne zmagania zaczęła od meczu z Z.S.Ekonomicznych. Po niepewnym początku nasi gracze szybko opanowali sytuację i wygrali 15-14. Nerwową końcówkę zafundowaliśmy sobie sami, gdyż jeszcze na trzy minuty przed końcem prowadziliśmy czterema bramkami.

W kolejnym meczu mierzyliśmy się z VII L.O., a zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało nam udział w ścisłym finale. I tutaj już od początku do końca w pełni kontrolowaliśmy spotkanie by ostatecznie zwyciężyć 18-14.

Po tym spotkaniu czekał nas pojedynek z aktualnym mistrzem Częstochowy, czyli z TZN. Szkoda, że musieliśmy przystąpić do niego bez przerwy, mając w nogach poprzednią potyczkę. Niestety, mimo świetnej gry Kacpra Dyli, Oskara Jędrczaka i Jakuba Łapajskiego ponieśliśmy porażkę 13-18. Warto dodać, iż jeszcze w połowie spotkania prowadziliśmy kilkoma bramkami. Najbardziej rozczarowany po meczu był nasz bramkarz Jan Płaczkiewicz, który bardzo dużo obiecywał sobie po wygranym meczu.

Skład drużyny Z.S.Kochanowskiego (w nawiasie liczba bramek rzuconych w eliminacjach):
Cichocki Konrad (1), Dyla Kacper (19), Łapajski Jakub (9), Szymczyk Daniel (1), Jędrczak Oskar (13), Bagrincew Jakub, Frajer Dawid, Jagodziński Michał, Gałda Piotr, Rygalik Dawid, Sowiński Kacper, Luty Kuba (1), Kiszka Dawid (1), Leśniak Miłosz (1), Płaczkiewicz Jan, Pilecki Filip.

Mecze finałowe to dwie wygrane: 20-15 z IV L.O. i 21-13 z Z.S. Prusa i drugie miejsce w Częstochowie staje się faktem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i już dziś można obiecać walkę o coś więcej w przyszłorocznych rozgrywkach.

Opiekunowie drużyny: mgr Marcin Dziura, mgr Mariusz Zawada, mgr Paweł Kapica.