1. marca w Katowicach rozstrzygnięto VI Wojewódzki Konkurs ,,Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie", którego organizatorem już od 6 lat jest europoseł Jadwiga Wiśniewska.

W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba 463 uczniów z całego województwa śląskiego.

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, kl. 2e5 Sylwia Knop. Tak mówi o swojej pracy ,,Piosenka, którą napisałam przedstawia historię żołnierzy wyklętych. Została ona wykonana w gatunku muzycznym zbliżonym do rapu. Podczas jej tworzenia uznałam, iż opisanie jej w takim stylu może być ciekawym urozmaiceniem konkursu. Ze względu na małą pospolitość tego gatunku muzycznego w takiej tematyce, postanowiłam nie iść z prądem stosowanych już gatunków muzycznych i wdrążyć nowe sposoby ukazywania tego tematu''.

W imieniu europoseł Jadwigi Wiśniewskiej dyplom oraz nagrody wręczyła jej asystentka pani Katarzyna Porębińska. Uroczystość odbyła się w naszej szkole w obecności dyrektora Mariusza Zawady oraz opiekuna pracy konkursowej Dariusza Pucha.

Zachęcamy do wysłuchania piosenki Sylwii