KONKURS NA PROJEKT WIZUALIZACJI BUDYNKU CENTRUM EDUKACYJNEGO PRZYSZŁOŚCI w CZĘSTOCHOWIE

Gmina Miasto Częstochowa
ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Częstochowie na stworzenie wizualizacji budynku/kompleksu budynków szkoły, która byłaby – w mniemaniu uczniów – miejscem idealnym do zdobywania wiedzy i doświadczenia oraz stawiania pierwszych kroków na swojej ścieżce zawodowej. Centrum edukacyjne to nic innego jak szkoła przyszłości – nowoczesna i przyjazna, bez barier architektonicznych i niewykluczająca kogokolwiek. Niechaj wyobraźnia naszych uczniów wyznaczy granice…

Celem Konkursu jest
stworzenie wizualizacji budynku przyszłości w Częstochowie. Budynek ma pełnić funkcje edukacujno – naukowe i zapewnić młodym ludziom optymalne warunki rozwoju społecznego i klimat dla rozwijania umiejętności oraz komptencji. Budynek powinien spełniać standardy zasad zrównoważonego rozwoju z naciskiem na bycie budynkiem ekologicznym. Poza funkcją szkolną – salami do nauki i laboratoriami - istotną częścią kompleksu powinny być obiekty spędzania czasu wolnego, baseny, korty tenisowe, galeria sztuki, etc.
Stworzone przez uczniów Centrum Edukacyjne będzie podstawą do dalszych działań częstochowskich uczniów w świecie rzeczywistości wirtualnej w ramach najnowszego projektu przygotowywanego przez miasto.

Jury Konkursu
składa się z przedstawicieli miasta:
- Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji UM
- Sławomir Stolarski – Naczelnik Wydziału Administracji Architektoniczno - Budowlanej UM
- Anna Tymoshenko – Kierownik Centrum Obsługi Inwestora UM
Jury wyłoni najlepszy projekt, którego autor/autorzy otrzymają nagrodę ufundowaną przez Centrum Obsługi Inwestora.

Wymagania techniczne
Wizualizacja w formie elektronicznej: w programie graficznym lub – w przypadku wersji malarskiej lub rysunkowej – skan, powinna zostać przesłana do Urzędu Miasta Częstochowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin i forma składania projektów
Projekty należy przesłać do 4 stycznia 2021 roku do godziny 15:30.