Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi, który przypada 22.04.2021 roku jest hasło - „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego, ale nie nasze działania.

Wszystko co robimy dla naszej Planety jest ważne i bardzo potrzebne. Podejmijcie wyzwanie. Już od dzisiaj do końca kwietnia zróbcie coś dla Ziemi, a później opiszcie to i udokumentujcie wykonując zdjęcia (np. sadzenie drzew, zbiórka segregowanych odpadów, sprzątanie wybranego obszaru itp.).

Na Wasze prace czekamy do 30.04.2021 r. Wysyłajcie je na podane adresy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najlepsze pomysły i działania zostaną nagrodzone. Liczymy na Waszą pomysłowość.

Konkurs z okazji Dnia Języka Niemieckiego w naszej szkole. Zapraszamy uczniów klas 1 i 2 do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym z okazji Dnia Języka Niemieckiego. Do dnia 26.04.2021 należy przesłać przez wiadomość prywatna w Microsoft Teams do nauczycieli Języka niemieckiego (Pani Barbary Płaczek i Pani Agaty Czerwińskiej), swoje zdjęcie w przebraniu ulubionej postaci z baśni braci Grimm.

Najlepsze zdjęcia i wyniki konkursu zostaną opublikowane na fb naszej szkoły. Liczymy na Wasza kreatywność i pomysłowość. Czekamy na Wasze baśniowe stylizacje.

W dniu dzisiejszym szkoła otrzymała wyniki egzaminów zawodowych.
Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie w zawodzie technik ekonomista - zdawalność 91% i technik logistyk - zdawalność 87.1%. Najlepszy wynik uzyskali uczniowie w zawodzie technik spedytor -100% zdawalność.

Gratulacje.

Marzec, to miesiąc obchodów Dni Logistyka, w naszej szkole. Czas na podsumowania konkursów:

Konkurs Fotograficzny
I miejsce – Miłosz Leśniak kl. 2A5
II miejsce – Dawid Chrząstek kl. 2ap
III miejsce – Kacper Fortuński kl.1C
wyróżnienie – Patrycja Rozpondek kl. 2C4
wyróżnienie – Joanna Grzybek kl. 2ap
Dla wszystkich, którzy nadesłali zdjęcia, serdeczne podziękowania.

Konkurs „Alfabet Logistyka”
I miejsce – Natalia Wolniak kl. 2B5
II miejsce – Patrycja Rozpondek kl. 2C4
III miejsce – Julia Bryła kl. 1C
wyróżnienie – Tomasz Sroga kl. 2D4 (sympatyk logistyki)

 

W ramach „Alfabetu Logistyka” codziennie na szkolnej stronie Facebook, pojawiał się post z kolejną literą alfabetu. Każdy opublikowany post należało polubić.
Największą aktywnością, która zostanie nagrodzona, wykazali się:
Maciej Rorat kl. 2A5
Weronika Cendal kl. 2B5
Seweryn Szpak kl. 2B5
Nikita Zababurin kl. 1AB
Kinga Żak kl. 1AB
Katarzyna Organa – ciało pedagogiczne

Konkurs „Potyczki logistyczne” – test wiedzy i umiejętności logistycznych, w którym udział wzięło 87 uczniów.
I miejsce – Joanna Grzybek kl. 2ap
II miejsce - Marcin Mochol kl. 2B4
III miejsce – Magdalena Nocoń kl. 2C5
wyróżnienie – Piotr Chaładaj kl. 2B4
wyróżnienie – Dawid Szczepański kl. 2C4
Należało odpowiedzieć na 30 pytań z Quizu wiedzy w Kahoot. Supportem przed Quizem głównym był mini Quiz „Jaka to melodia”, w którym pojawiło się do odgadnięcia 11 piosenek, z środkiem komunikacji w tekście lub tytule.
Nagrody

Nagrody będą do obioru w Szkole w podanym dla w/w osób terminie. Ze względu na aktualne ograniczenia w przemieszczaniu, informacja zostanie zamieszczona na stronie szkoły i FB po 12.04.2021 r.

Serdeczne podziękowania dla p. Marty Skrzypkowniak – administratora FB, koordynującej „Alfabet Logistyka”

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i ..... do zobaczenia za rok na kolejnych Dniach Logistyka.

Organizatorzy

Dnia 24 marca odbył się Logistyczny Międzywojewódzki Konkurs „Potyczki transportowe”, zorganizowany pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki.
W konkursie wystartowało 17 szkół średnich z różnych województw. W sumie 228 uczniów.

W pierwszej 10 znalazły się 3 osoby z naszej szkoły:

V miejsce - Kamil Motak kl.2d5
VIII miejsce - Magdalena Marek kl.3b
IX miejsce - Łukasz Stankowski kl.3b

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

KONKURS FOTOGRAFICZNY – wyniki zostaną ogłoszone dnia 31.03.2021 r. na stronie Szkoły oraz na Facebook

KONKURS „Alfabet Logistyka” - 26.03.2021 r. zostanie opublikowane zakodowane hasło Dnia Logistyka. Hasło należy odesłać za pośrednictwem platformy TEAMS do organizatorów. Kto pierwszy ten lepszy! Wyniki zostaną ogłoszone dnia 31.03.2021 r. na stronie Szkoły oraz na Facebook-u.

KONKURS „Potyczki logistyczne” - KaHOOt - test wiedzy oraz umiejętności logistycznych odbędzie się dnia 30.03.2021 r. (wtorek) o godz. 9:45. Osoby, które zgłosiły gotowość do udziału spotykają się na TEAMS w grupie DZIEŃ LOGISTYKA _ Quiz szkolny

Zakończenie Dni Logistyka i oficjalne ogłoszenie wyników 31.03.2021 r. na stronie Szkoły oraz na Facebook.

Dnia 26.03.2021 r. zostanie opublikowane zakodowane hasło Dnia Logistyka. Hasło należy odesłać za pośrednictwem platformy TEAMS do organizatorów.

Kto pierwszy ten lepszy!

Aż 44 uczniów z klas drugich i trzecich naszej Szkoły wzięło udział w etapie wewnątrzszkolnym MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „Potyczki transportowe” zorganizowanego pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Celem konkursu jest pobudzenie ambicji i chęci doskonalenia umiejętności w zakresie transportu, spedycji i logistyki, podniesienie poziomu kompetencji zawodowych uczestników oraz współpraca między szkołami, kształcącymi w zawodzie technik logistyk, technik spedytor.

Uczestnicy rozwiązali test jednokrotnego wyboru z zakresu obliczeń związanych z organizacją transportu.

Wszystkim osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na szczeblu międzywojewódzkim!

Troje uczniów z naszej szkoły Magdalena Studzińska (4c), Angelika Pietrzyk (4b) i Dawid Słok (4c) zakwalifikowała się do trzeciego finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższa Szkołę Policji w Szczytnie.

Z grona 30 finalistów najlepsza 15 dostanie indeksy WSPol w Szczytnie. Aby awansować do finału nasi uczniowie musieli pokonać dwa wcześniejsze etapu. Pierwszy polegał na napisaniu pracy na jeden z podanych tematów. Drugi to test wiedzy rozwiązywany na komputerze.

W ostatnim etapie nasi finaliści będę musieli zaprezentować zarówno swoją wiedzę teoretyczną jak i wykazać się sprawnością fizyczną. Liczymy na to że pomimo złej sytuacji epidemiologicznej finał odbędzie się w Szczytnie w planowanym terminie pod koniec kwietnia.

Już teraz duże brawa dla naszych finalistów i trzymany kciuki za występ w finale.

W piątek 19 marca odbył się online etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 23 szkoły z województwa śląskiego.

Naszą szkołę w półfinale reprezentowały trzy uczennice: Anna Malina z klasy IV G, Wiktoria Dzianak z klasy IV G oraz Adrianna Topoła z klasy II E4
Uczestnicy etapu wojewódzkiego rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań. Pytania dotyczyły szczegółowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń w Polsce.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

18. marca uczniowie klas wojskowych z ZS im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w prelekcji on-line z WKU – Częstochowa.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się o sposobach rekrutacji do wojska, na czym polega terytorialna służba wojskowa, służba przygotowawcza czy służba kandydacka.

Poruszono zagadnienia z zakresu informatyki, logistyki, mechatroniki, elektroniki i telekomunikacji, a także mechaniki i budowy maszyn. Omówili je zaproszeni do spotkania studenci z Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosławia Dąbkowskiego w stopniu podchorążych. W trakcie prelekcji umożliwiono zadawanie pytań. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem podjętych tematów, dlatego nie brakowało interakcji z prelegentami. Podchorąży podzielili się swoimi doświadczeniami które zdobyli po roku studiów, o tym jak wygląda ich przykładowy dzień oraz co robią na zajęciach praktycznych.

W przyszłości w naszej szkole planowany jest jeszcze szereg szkoleń z udziałem WKU Częstochowa.

W szkoleniu wzięło udział 80 uczniów naszej szkoły.

 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO!
Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.