Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole został ogłoszony konkurs pod hasłem - „Przywróć naszą Ziemię”.

Do jury napłynęły liczne prace zarówno z klas maturalnych jak i klas I i II. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Powstały ciekawe projekty, filmy a także piosenka. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby- nie przyznając konkretnych miejsc.

Wyróżnienia w konkursie „Przywróć naszą Ziemię”:
Miłosz Leśniak klasa II A
Sylwia Knop klasa II E5
Agata Miąskiewicz klasa II B4
Natalia Wolniak klasa II B5

Wyróżnione osoby zostaną nagrodzone na zakończenie roku szkolnego. Ciekawe nagrody ufundowała Politechnika Częstochowska.

Dziękujemy za Waszą kreatywność, zaangażowanie i wspólną zabawę.

W dniach 16-18.06.2021 roku klasa 1c i klasa pierwsza ZST pod opieką nauczycieli p. M. Sitkiewicz - Smolarek, p. R. Kotuch, p. A. Dłużniak, p.K. Ciupis uczestniczyli w obozie szkoleniowym z związanym z innowacją wojskową.

Młodzież brała udział w różnych zajęciach: paintball, strzelanie z karabinka, bronioznawstwo, ścianka wspinaczkowa, quady, taktyka- szyki, sygnały dowodzenia, reakcja na kontakt, terenoznawstwo - wyznaczania kierunku północy, praca z mapą i busolą, apel wieczorny i poranny, poranny rozruch fizyczny, musztra, capstrzyk.

W dniu 16. czerwca o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów pierwszego rocznika klas mundurowych w Jura Park w Biskupicach.

W ślubowaniu wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół im. J.Kochanowskiego, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych.

Ceremonię otworzył Pan Adam Dłużniak, który powitał uczniów, zaproszonych gości oraz rodziców.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Naczelnik Wydz.Edukacji p.R.Piotrowski, Komendant Wojskowego Uzupełnienia w Częstochowie ppłk. Mariusz Błaszczyk, Główny Specjalista ds. Obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach ppłk. Wacław Wójcik, Prezes WOPR w Częstochowie p.K. Zbrojkiewicz, Przedstawiciele Firmy Sprzętu Ochronnego Maskpol, ppłk. Jan Pudło, Prezes Związku Żołnierzy Wp płk.M. Biecek, Proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Częstochowie ks. S.Bukalski, Dyrektorzy szkół, szkolne poczty sztandarowe oraz kadra pedagogiczna częstochowskich szkół.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych to podniosła uroczystość, która na stałe wpisała się do kalendarza roku szkolnego 2020/2021.

10 czerwca uczniowie klasy 3a, 3e, 2b4 i 3b wzięli udział w wyjątkowej i pełnej wrażeń wycieczce do ENERGYLANDII.

Największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów.
Strefa ekstremalna - fenomenalna rozrywka, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.
Smoczy Gród - niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni.
Water Park - naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W jej skład wchodzi Big Milk Water Park oraz Tropical Fun.
Dodatkowo 25 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych wraz z nowoczesnym kinem 7D oraz Moya Planetarium a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki.

To wszystko było w zasięgu naszej ręki. Mogliśmy korzystać do woli z każdej atrakcji i cieszyć się wyśmienitą zabawą przy pięknej słonecznej pogodzie.

Dzisiaj już wiemy, że wycieczkę w to niezwykłe miejsce musimy jeszcze powtórzyć.

7 czerwca klasa 1AB – technik logistyk - zwiedzała i zapoznała się z funkcjonowaniem Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Uczniowie byli w dyspozytorni, garażu, na poligonie i komorze dymowej.

Drugiego czerwca reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Kochanowskiego.

W gronie finalistów znalazło się trzech reprezentantów z klasy I c: Roksana Piotrowska, Dominik Mrugacz i Adam Mrugacz.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy.

Dziś w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej z okazji Dnia Dziecka. Do rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn klasowych.

Po wielu emocjonujących meczach rozgrywanych systemem brazylijskim pierwsze miejsce zajęła klasa 2E5, drugie miejsce klasa 3A, a trzecie miejsce klasa 3B.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju a nauczycielom wychowania fizycznego dziękujemy za zorganizowanie turnieju.

31 maja klasa I AB uczestniczyła w wykładzie „Logistyka odpadów opakowaniowych” prowadzonym przez adiunkta Katedry Logistyki i Zarządzania Międzynarodowego Wydziału Zarządzania PCz.

25 maja uczniowie klas I kształcący się w zawodzie technik logistyk, uczestniczyli w trzecim spotkaniu z adiunktem Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, korzystając z programu Macrologic i wystawiając dokumenty magazynowe.

Zakończyła się̨ XII Ogólnopolska Olimpiada Policyjna organizowana przez Wyższą Szkołę̨ Policji w Szczytnie.

W gronie finalistów mieliśmy trzech reprezentantów z naszej szkoły: Magdalenę Studzińską, Angelikę Pietrzyk i Dawida Słoka.

Z powodów pandemicznych trzeci finałowy etap nie odbył się̨ w Szczytnie. W tym roku polegał na rozwiązaniu testu wiedzy na komputerze drogą on-line.

W gronie 16 osób, które w tym roku otrzymały indeksy WSPol znalazł się nasz uczeń́ Dawid Słok.

Za Dawida trzymamy kciuki za pomyślne wyniki matur i życzymy powodzenia w Szczytnie. Magdzie i Angelice gratulujemy uczestnictwa w finale i życzymy powodzenia w rekrutacji na wymarzone uczelnie.

Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów na Targi Szkolne Zawodowiec 2021, któe odbędą się onlina poprzez FB na profilu Invest in Częstochowa.