24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym roku klasy pierwsze losowały nazwę państwa, które miały zaprezentować oraz przygotować pytania z wiedzy o tym kraju dla pozostałych uczestników.

W konkursie międzyklasowym I miejsce zdobyła klasa I A, która podała najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące krajów europejskich.

W konkursie na plakat promujący "Uczenie się języków przez całe życie" dyplomy otrzymali:

I miejsce - Oliwia Piszczek
II miejsce - Sandra Klimas
III miejsce - Natalia Machera
Wyróżnienia: Nikita Zababurin, Julia Szyja

GRATULUJEMY

W dniu 23 września odbył się Rajd Integracyjny dla klas pierwszych. Młodzież pokonała pieszo trasę z Korwinowa do Olsztyna, gdzie pod zamkiem wzięła udział we wspólnym grilowaniu i zabawach sportowych.

Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła klasa I A, drugie miejsce klasa 1 B, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się klasa 1 C. Uczniom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, którą przygotowali Paweł Kapica i Agnieszka Kędzierska (z pomocą uczniów klasy 3E4)

 

Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej chłopców rozegrała trzy mecze w fazie grupowej z TZN-e, ZS Ekonomicznych oraz Mickiewiczem. Niestety dwa pierwsze mecze zakończyły się porażką naszych piłkarzy a trzeci mecz zremisowali 3:3. Nie udało się wyjść z grupy i awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Dziękujemy chłopakom za zaangażowanie i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Opiekun: Dariusz Szynkiel

W dniach 20-22 września 2021 r. odbył się Poligon dla klas wojskowych. W poligonie brały udział szkoły ZS im Jana Kochanowskiego, ZST, ZS Samochodowo- Budowlanych oraz ZST i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie.

Młodzież brała udział w szkoleniach wojskowych takich jak survival, taktyka zielona, poruszanie się Quadami ATF, strzelnica, rozkładanie broni, ładowanie magazynka na czas, taktyka, zajęcia nocne taktyczne z nieprzyjacielem.

Podczas szkolenia wyróżniony został nauczyciel naszej szkoły.

Szkolenie wojskowe w ramach poligonu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Częstochowy.

Zachęcamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim dla zaprzyjaźnionej szkoły na zadanie nr 492 "CZĘSTO NA KORCIE" w kategorii: ogólnomiejski.

Jak co roku Nasza szkoła bierze udział w Akcji " Święty Mikołaj na Kresach", która ma na celu pomoc Polakom mieszkających na dawnych terenach Rzeczpospolitej.

W tym roku na terenie szkoły zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na ten cel.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Uczniowie kolejnych klas realizujące innowacje policyjną oraz strażacką uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowym. Zmagania w ramach obozu odbyły się w Jura Park Extreme w Biskupicach.

Klasy brały udział w zajęciach terenowych, strzelaniu z broni pneumatycznej, paintballu jak również mieli okazję spróbować swoich sił w jeździe na quadach czy wspinaczce.

Nauczyciele Języków Obcych zapraszają klasy I·do wspólnej zabawy z okazji Europejskiego Dnia Języków w dniu 24 września.

Uczniowie ubierają się w kolorach flagi wylosowanego wcześniej kraju. Następnie delegacje pięcioosobowe biorą udział we wspólnym quizie na świetlicy szkolnej (każda klasa opracowuje wcześniej 5 pytań na temat wylosowanego kraju). Dla zwycięzców konkursu przewidziana jest atrakcyjna nagroda niespodzianka·

Uczniowie pozostałych klas biorą udział w konkursie na plakat "Uczenie się języków obcych przez Całe życie”. Plakaty przynosimy do dnia·23.09.2021do pani B. Płaczek i B. Kuzior.

Nasza szkoła gościła organizatorów Olimpiady Zwolnieni z Teorii w dniu 16.09.2021r.

Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu zwolnienizteorii.pl. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do stworzenia projektów społecznych.

Kontakt z p. L. Czaja i p. E. Skuza.

9 września uczniowie klas 3B5 i 3D5 spędzili w Energylandii w Zatorze - największym tematycznym parku rozrywki w Polsce. 94 atrakcje w jednym miejscu, 5 stref tematycznych…. Było z czego wybierać.

Najodważniejsi skorzystali z cieszącego się niesamowitą popularnością Hyperionu - najwyższej i najszybszej kolejki górskiej o wysokości 77 m i maksymalnej prędkości 142 km/h. Inni śmiałkowie wybrali przejażdżkę na Zadrze – najwyższej i najszybszej hybrydowej (stalowo- drewnianej) kolejce.
Rollercoastery Formuła, Dragon, Mayan, Frida czy Speed też nie były pominięte…

Jednak największą wartością tego wyjazdu była możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami, pobycia razem po tak długim okresie komunikacji zdalnej.

Było świetnie… Czekamy na kolejne wyprawy

W dniu 7 września br. nasza uczennica z klasy IV G Ewelina Stodółkiewicz reprezentowała naszą szkołę w XI Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konkurs organizowany jest przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. W konkursie rywalizowali uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik w teście, podczas I etapu w czerwcu br.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Urząd Miasta Częstochowy przystąpił do opracowania „Strategii Terytorialnej Subregionu Północnego na lata 2021-2027".

Do udziału w tworzeniu tego dokumentu zostali zaproszeni mieszkańcy miasta Częstochowa oraz całego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego.

Jeśli chcesz mieć wpływ na strategię to zapraszamy do wypełnienia ankiety on-line przeznaczonej dla mieszkańców dostępną pod linkiem:

https://www.interankiety.pl/f/6MebrJX4

Państwa opinia wyrażona w formie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie będzie miała wpływ na kształtowania lokalnej polityki społecznej miasta na kolejne lata.

Więcej artykułów…