Na początku roku szkolnego tradycyjnie w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz książek, podczas którego będzie można sprzedać i kupić podręczniki.

Zapraszamy wszystkich uczniów.

Z żalem zawiadamiamy, że w następstwie tragicznego wypadku w dniu 05.07.021 r. zmarła uczennica naszej szkoły Marta Jędrczak.

Jej odejście jest dla nas niepowetowaną stratą. Składając wyrazy głębokiego współczucia, łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Zmarłej.

Zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 09.07.2021 r. (piątek) o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Borownie.

Odbiór wyników matur odbędzie się 5 lipca o godz. 11:30.

IVA p. Bożena Bąk - sala 53

IVB p. Jolanta Bracisziewicz - sala 28

IVC p. Paweł Kapica - sala 50

IVD p. Krzysztofa Jończyk-Kałuża - sala 51

IVF p. Magdalena Pabiasz-Poskuta - sala 52

IVG p. Kolanta Klimowicz - sala 54

Absolwenci - pokój nauczycieslki

Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w 2021 roku.

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, Szanowni Rodzice i Pracownicy Szkoły.

Dziś w nietypowy sposób, w pracowniach lekcyjnych, w gronie wychowawcy, klasowych kolegów i koleżanek bez uroczystej akademii, kończymy rok szkolny 2020/2021.

Był to wyjątkowo trudny rok, nic nie było „normalne”. Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się z naszych osiągnięć. Udało się wiele: udział i sukcesy w konkursach i olimpiadach, wycieczki, wyjścia, obozy i zawody sportowe.

W tym dniu Wszystkim należą się gorące podziękowania:
Uczniom za pracowitość, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Rodzicom za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie oraz pomoc i zaangażowanie w zdalną naukę.

Przed nami wyczekane wakacje. Życzymy Wszystkim żeby były słoneczne, radosne i bezpieczne. Niech każdy nabierze sił do dalszej nauki i pracy w nowym roku szkolnym.

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole został ogłoszony konkurs pod hasłem - „Przywróć naszą Ziemię”.

Do jury napłynęły liczne prace zarówno z klas maturalnych jak i klas I i II. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Powstały ciekawe projekty, filmy a także piosenka. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby- nie przyznając konkretnych miejsc.

Wyróżnienia w konkursie „Przywróć naszą Ziemię”:
Miłosz Leśniak klasa II A
Sylwia Knop klasa II E5
Agata Miąskiewicz klasa II B4
Natalia Wolniak klasa II B5

Wyróżnione osoby zostaną nagrodzone na zakończenie roku szkolnego. Ciekawe nagrody ufundowała Politechnika Częstochowska.

Dziękujemy za Waszą kreatywność, zaangażowanie i wspólną zabawę.

W dniach 16-18.06.2021 roku klasa 1c i klasa pierwsza ZST pod opieką nauczycieli p. M. Sitkiewicz - Smolarek, p. R. Kotuch, p. A. Dłużniak, p.K. Ciupis uczestniczyli w obozie szkoleniowym z związanym z innowacją wojskową.

Młodzież brała udział w różnych zajęciach: paintball, strzelanie z karabinka, bronioznawstwo, ścianka wspinaczkowa, quady, taktyka- szyki, sygnały dowodzenia, reakcja na kontakt, terenoznawstwo - wyznaczania kierunku północy, praca z mapą i busolą, apel wieczorny i poranny, poranny rozruch fizyczny, musztra, capstrzyk.

W dniu 16. czerwca o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów pierwszego rocznika klas mundurowych w Jura Park w Biskupicach.

W ślubowaniu wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół im. J.Kochanowskiego, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych.

Ceremonię otworzył Pan Adam Dłużniak, który powitał uczniów, zaproszonych gości oraz rodziców.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Naczelnik Wydz.Edukacji p.R.Piotrowski, Komendant Wojskowego Uzupełnienia w Częstochowie ppłk. Mariusz Błaszczyk, Główny Specjalista ds. Obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach ppłk. Wacław Wójcik, Prezes WOPR w Częstochowie p.K. Zbrojkiewicz, Przedstawiciele Firmy Sprzętu Ochronnego Maskpol, ppłk. Jan Pudło, Prezes Związku Żołnierzy Wp płk.M. Biecek, Proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Częstochowie ks. S.Bukalski, Dyrektorzy szkół, szkolne poczty sztandarowe oraz kadra pedagogiczna częstochowskich szkół.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych to podniosła uroczystość, która na stałe wpisała się do kalendarza roku szkolnego 2020/2021.

10 czerwca uczniowie klasy 3a, 3e, 2b4 i 3b wzięli udział w wyjątkowej i pełnej wrażeń wycieczce do ENERGYLANDII.

Największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów.
Strefa ekstremalna - fenomenalna rozrywka, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.
Smoczy Gród - niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni.
Water Park - naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W jej skład wchodzi Big Milk Water Park oraz Tropical Fun.
Dodatkowo 25 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych wraz z nowoczesnym kinem 7D oraz Moya Planetarium a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki.

To wszystko było w zasięgu naszej ręki. Mogliśmy korzystać do woli z każdej atrakcji i cieszyć się wyśmienitą zabawą przy pięknej słonecznej pogodzie.

Dzisiaj już wiemy, że wycieczkę w to niezwykłe miejsce musimy jeszcze powtórzyć.

7 czerwca klasa 1AB – technik logistyk - zwiedzała i zapoznała się z funkcjonowaniem Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Uczniowie byli w dyspozytorni, garażu, na poligonie i komorze dymowej.

Drugiego czerwca reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Kochanowskiego.

W gronie finalistów znalazło się trzech reprezentantów z klasy I c: Roksana Piotrowska, Dominik Mrugacz i Adam Mrugacz.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy.

Więcej artykułów…