Wizyta w JRWN

OSP Częstochowa przy ul. Strażackiej 3 działa, jako Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Częstochowie i jest wyspecjalizowana głównie w ratownictwie wodnym, liczy 40 członków, w tym 30 wyszkolonych płetwonurków.

Uczniowie klasy II A – technik logistyk, realizujący innowację: rozwijanie umiejętności przydatnych w OSP, poznali zasady ratownictwa wodnego polegające na: niesieniu pomocy tonącym, niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych na wodzie, w przerębli lodowej i pod wodą oraz ratownictwa lodowego, czyli niesieniu pomocy ludziom znajdującym się pod lodem lub na lodzie (krze).

Obejrzeli sprzęt do nurkowania: butle ze sprężonym powietrzem lub innym gazem, automaty oddechowe, skafandry nurkowe mokre i suche, ciężarki ołowiane (tzw. balast), głębokościomierz i zegarki do określenia bezpiecznej głębokości, manometr do określenia ilości czynnika oddechowego w butli, oświetlenie, narzędzia tnące i wiele innych oraz wyposażenie techniczne Jednostki Ratownictwa Wodno -Nurkowego.
Dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa  podczas korzystania z akwenów wodnych.

{gallery}2016.05.10_straz{/gallery}