Wizyta w Herbach

5 października 2016 r. młodzież z klasy I C  i II G  poznała zasady funkcjonowania Zakładu Karnego w Herbach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka – jakie są konsekwencje złych zachowań, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.
Młodzież została zapoznana z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariusza oraz z zajęciami więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym. Przedstawiono nam którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem i na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac, za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia. Następnie uczniowie mogli zobaczyć cele więźniów oraz plac spacerowy.
Mamy nadzieję, że cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione uczniom, jak można ustrzec się przed przestępczością i więzieniem oraz jak należy postępować by uniknąć kłopotów. Bardzo dziękujemy pracownikom służby więziennej za poświęcony czas i ciekawą lekcję.