Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych

You are currently viewing Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych

5 grudnia w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie odbyły się warsztaty ramach XIII Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych.

Przedsięwzięcie to skierowane jest przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, a jego celem jest pomoc w świadomym wyborze ścieżki kariery zawodowej poprzez przybliżenie zadań zawodowych i specyfiki pracy w zawodach: technik logistyk, technik spedytor, magazynier-logistyk i sprzedawca.

W zajęciach udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów w Częstochowie, Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie, Szkoły Podstawowej nr 34 im. A. Fredry w Częstochowie i Szkoły Podstawowej nr 40 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie

Podczas warsztatów młodzież miała m. in. możliwość obsługi kasy fiskalnej, metkowania towaru, formowania paletowych jednostek ładunkowych, a także przewozu sformowanego ładunku wózkiem widłowym. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w pokazie Szkolnej Grupy samoobrony, gdzie poznali sposoby i techniki samoobrony przed fizycznym atakiem napastnika. Na koniec każdy z naszych gości mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy szkolnej.

{gallery}2023.12.05_branze{/gallery}