Sleeveface

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zaprasza do udziału w sesji fotograficznej Sleeveface.

Co to jest pytacie?

Otóż są to zdjęcia, których spójny element stanowi okładka książki lub płyty. Na wykonanym zdjęciu widoczna jest okładka, sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie czy dopełnienie.
Stwarza to iluzję jednolitego obrazu, przy założeniu że okładka jest trzymana przed osobą fotografowaną, a pozujący stanowi jej przedłużenie.

Termin „sleeveface” nie doczekał się jeszcze swojego polskiego odpowiednika. Efekty w zależności od inwencji twórcy i wkładu pracy – mogą być zabawne, kreatywne, zawsze są jednak interesujące. Jest to więc zabawa z książką i obiektywem. Zwyczajne selfie już się trochę opatrzyło, warto więc spróbować czegoś nowego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy i zgłaszanie się do nauczyciela bibliotekarza – p. Ewy Idziak.

A przy okazji promujemy nowe książki pozyskane do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!!!

Niebawem opublikujemy listę wszystkich książek ,jakie zostały zakupione w ramach programu i zasiliły szkolny księgozbiór.