Rajd integracyjny

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców i samorządu szkolnego, wzięli udział w rajdzie integracyjnym pod hasłem “Integracja zapisana w pamięci“.

Impreza odbyła się 18 września. Trasa wiodła z Częstochowy do Korwinowa pociągiem a stamtąd już pieszo do Olsztyna. U podnóża Zamku, dzięki gościnności właścicieli 200 letniego Zabytkowego Spichlerza, pieczono kiełbaski i biesiadowano.

Uczniowie mogli też zregenerować siły po wyczerpującym marszu (ok. 10 km) i spróbować swoich sił w parku linowym. Następnym punktem imprezy były gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu w workach, a następnie z jajkiem na łyżeczce. Potem było ekscytujące przeciąganie liny, rzucanie w parach jajkiem na odległość i w końcu wyścig czwórek dźwigających w kocach swoich wychowawców.

Emocje były ogromne a zaangażowanie uczestników imponujące. Zdecydowanie zwyciężyła kl. I e, II miejsce kl. I c i I d, a III miejsce kl.I b. Wszyscy świetnie się bawili, w atmosferze rywalizacji a jednocześnie integracji, w malowniczej scenerii Jury Krakowsko – Częstochowskiej, w blasku słońca.

{gallery}2018.09.18_rajd{/gallery}