Mikołajkowy Ratownik

Cierpienie to smutna rzeczywistość zwłaszcza chorujących dzieci. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w IV Edycji 2018 “Mikołajkowy Ratownik” dla dzieci z oddziału Pediatrii oraz Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.

Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę łakoci i zabawek. Cudownie wrażliwe Serca Darczyńców osiągnęły imponującą wagę 105 kg. To wyraz szczególnej empatii, wrażliwości i solidarności z trudną sytuacją cierpiących dzieci i ich bliskich.

Do podarków dołączyliśmy piękną świąteczną kartkę z życzeniami napisanymi przez uczennicę kl. IIIC.

“Kochane Dzieciaki:) Z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam: Aby Mikołaj przyniósł Wam ogromny wór zdrowia, Renifery dzwoneczkami dodały Wam otuchy, a malutkie Dzieciątko z Betlejem wspierało Was w zapewnieniu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Spełnienia marzeń, które w życiu są najważniejsze. Szybkiego powrotu do domu, do Mamy i Taty! Uśmiechu na buzi, by zawsze był Waszym Towarzyszem. Masy prezentów i pełnego brzuszka od słodyczy. Mamy dla Was mały upominek, żebyście wiedzieli, że zawsze o Was pamiętamy. Szybkiego powrotu do zdrowia, życzy cała Społeczność Z.S. im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Społeczność naszej szkoły, kolejny raz, niezawodnie okazała ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.