Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

You are currently viewing Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

7 września uczniowie z klas: 5a5, 5c5, 5d5 i 4c wzięli udział w XXXI MSPO i odbywających się równolegle Międzynarodowych Targach Logistycznych w Kielcach.

Targi w Kielcach to trzecia międzynarodowa wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Młodzież naszej szkoły na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej mogła zobaczyć: sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych, uzbrojenie i sprzęt lotniczy, sprzęt obrony powietrznej, uzbrojenie jednostek marynarek wojennych, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny czyli nowoczesną technikę łączności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne. Na ok 600 stoiskach wystawowych z ok 30 krajów uczniowie mogli również przymierzyć akcesoria wojskowe, skorzystać z symulatora lotów, napić się wody uzyskanej z pary wodnej czy zwiedzić wnętrza najbardziej nowoczesnych pojazdów i śmigłowców wojskowych.

Organizatorzy wycieczki i opieka: Pani Katarzyna Organa, Pani Małgorzata Skiba i Pan Paweł Kołodziejczyk.