Kolejny tydzień praktyk w Anglii

Pierwsze dwa tygodnie za nami. Część uczniów zakończyła ten czas prezentacją podsumowującą projekt logistyczny. Ostatni tydzień zajęć odbył się w nowoczesnym, super wyposażonym budynku Plumer House.

W piątek od 10.30 uczniowie przedstawiali przygotowane pod kierunkiem profesjonalisty p. Trevora projekty związane z transportowaniem towarów drogą morską i lądową z Wielkiej Brytanii do Francji. Dwa zespoły musiały stworzyć i opracować zarówno logo firmy jak i wszystkie logistyczne przedsięwzięcia związane z transportem. Prezentacja odbywała się w obecności przedstawicieli Tellus Group, opiekuna praktyk oraz nauczycieli. Obie prezentacje zostały bardzo wysoko ocenione przez dyrektora ds. praktyk zawodowych. Doceniono ogromne zaangażowanie młodzieży, ich profesjonalizm oraz komunikatywność w języku angielskim zarówno ogólnym jak i zawodowym.

Sobotnią atrakcją (04.05.2019) była wizyta w otwartym w 1998 roku National Marine Aquarium, największym akwarium czy raczej oceanarium w Wielkiej Brytanii. National Marine Aquarium umożliwia podziwianie fascynującego podwodnego świata. Jego misją jest edukacja i ochrona gatunków morskiej flory i fauny. Akwarium jest doskonałe i jest co oglądać, jest to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Plymouth.

Akwarium podzielone jest na cztery strefy, w których prezentowane są okazy życia morskiego, żyjące niedaleko Plymouth czy Wybrzeży Brytyjskich m.in. homary, ośmiornice, rozgwiazdy, węgorze, barweny, leszcze, płaszczki, rekiny, a także kraby i homary.
Ciekawą strefą jest Ocean Atlantycki z ok. tysiącem gatunków ryb z obszaru Karaibów czy Niebieska Planeta, która daje możliwość obejrzenia najbardziej kolorowych gatunków ryb i zwierząt, które żyją w wodach całego świata.

{gallery}2019.05.04_praktyki{/gallery}