JURA EXPO

Uczniowie klasy I D Technik Logistyk z innowacją policyjną pod opieką wychowawcy pani Agaty Marks uczestniczyli w zajęciach WF-u przeprowadzonych przez instruktorów CSR Scout.

Przygodę w Scoucie rozpoczęli od treningu bokserskiego, który przygotował młodzież do dalszego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia był bardzo urozmaicone i atrakcyjne. Po rozgrzewce nadszedł czas na Indoor cycling i na grę w squosha. Ponieważ wszyscy grali po raz pierwszy towarzyszyły temu duże emocje. Rowerki natomiast potrafiły wycisną „siódme poty” z bardziej ambitnych uczniów.
Na koniec młodzież mogła ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach.

Po zajęciach Wf-u poszliśmy na część wystawienniczą gdzie wiele firm związanych z branżami: sport, turystyka, rekreacja prezentowało swoje oferty.
Jednym z ciekawszych punktów targów było stoisko z szybowcem, do którego można było wsiąść. Skorzystaliśmy!
Uczniowie wzięli również udział w zbiórce pieniędzy w formie biletów wstępu za 1 zł (każdy z uczestników kupił kilka biletów) dla Kamila Cieślaka – młodego żużlowca walczącego o powrót do zdrowia.
O godz. 13 miały miejsca bardzo ciekawe zajęcia „Pierwsza Pomoc” w nawiązaniu do przeprowadzonych akcji ratowniczych na Jurze w jaskiniach przeprowadzone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Częstochowie.

{gallery}2016.02.03_juraexpo{/gallery}