Po gimnazjum

Technikum nr 2:
kl IA technik logistyk - 2
kl IB technik logistyk - 1
kl IC technik logistyk- 1
kl ID technk spedytor - 0
kl IE technik ekonomista - 1

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 (klasa łączona 15+15)
kl 1a magazynier-logistyk - 9
kl 1b sprzedawca - 7

Po szkole podstawowej

Technikum nr 2:
kl IA technik logistyk - 1
kl IB technik logistyk - 0
kl IC technik logistyk - 0
kl ID technk spedytor - 1
kl IE technik ekonomista - 2

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 (klasa łączona 15+15)
kl 1a magazynier-logistyk - 0
kl 1b sprzedawca - 6

Serdecznie zapraszamy na obóz, zostały ostatnie miejsca!

W roku szkolnym 2018/19 odbyła się pierwsza edycja konkursu „Żołnierze w służbie historii”, w którym wzięli udział uczniowie klas mundurowych.

Konkurs zorganizowany został przez Biuro Edukacji Narodowej IPN i Departament Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON. Dwa zespoły z Naszej Szkoły ( wśród 11 z Naszego Kraju) znalazły się w grupie laureatów i w nagrodę wyjadą do Włoch.

Poniżej nasi laureaci:

Zespół Szkół. im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie
opiekun: Aneta Nowicz-Budziszewska
Klementyna Dudek, Natalia Napora, Julia Miedzińska

Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie
opiekun: Mariusz Kubis
Ewa Kaniewska, Daniel Kluźniak, Nikola Derda
Gratulujemy młodzieży godnego reprezentowania Naszej Szkoły.

W roku szkolnym 2018/19 odbyła się trzecia edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”, w którym wzięli udział uczniowie policyjnych klas mundurowych.

Do konkursu zostały zgłoszone 102 zespoły, z których większość uczestniczyła w przygotowanych przez jednostki terenowe IPN warsztatach kształtujących umiejętności przydatne w wykonaniu zadań konkursowych. Za upamiętnienie Szczepana Stradowskiego uczniowie Naszej Szkoły: Wiktoria Więcław, Jakub Leśkiewicz, Dominik Włudzik zostali wyróżnieni.

Grupą opiekował się Mariusz Kubis wspierany przez Dyrektora Mariusza Zawadę.

Poraz kolejny Nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły Przyjaznej Harcerstwu.

 

Po miesiącach wytężonej pracy, 19 czerwca nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan dyrektor Mariusz Zawada, który podziękował uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom za wspólne miesiące nauki i pracy oraz pogratulował osiągniętych sukcesów, wyrażając dumę i zadowolenie. Młodzież otrzymała wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce. Uroczystość zakończyła się krótkim programem artystycznym w wykonaniu uczniów z klasy 3F i 2B. Następnie uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

12 czerwca w ramach konkursu „Żołnierze w służbie historii”, przeprowadzona została żywa lekcja historii dotycząca bohatera Lecha Smólskiego. 

Lekcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Blachowni, w towarzystwie ósmoklasistów i przedstawicieli V Szczepu Harcerskiego ,, Sulimczycy”. Przeprowadzona została przez uczniów z ZS im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, pod opieką mgr Mariusza Kubisa oraz gościa specjalnego – sekretarz stowarzyszenia „Rodzina Katyńska”, pani Beaty Bieleckiej.

Całe wydarzenie zaczęło się przedstawieniem prezentacji „Lech Smólski – kwiat bohaterstwa”, która była tłem dla referatu odczytanego przez ucznia Daniela Kluźniaka. Następnie uczennica Nikola Derda przedstawiła film, który był wywiadem z dr. J. Sętowskim, przeprowadzonym dnia 23 maja br. Po obejrzeniu filmu uczniowie zmierzyli się z quizem wiedzy o omawianym bohaterze, a zwycięzców nagrodzono słodkościami. Następnie druhna Beata Bielecka przekazała harcerzom książkę ,,Mężom i ojcom naszym” , wydaną przez Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Częstochowie. W międzyczasie można było zapoznać się z portretem Lecha Smólskiego, który namalowała niegdyś uczennica z ZS im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Lekcja odbyła się w wesołej i przyjaznej atmosferze, a cały event został uwieczniony przez zdjęcia, które robił pomocnik – uczeń Michał Tomżyński. Na koniec zostało zrobione uczestnikom lekcji wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu za aktywną pomoc i współprace otrzymało podziękowania od Dyrekcji Zespołu Szkół nr 28 w Częstochowie. 

W dniu 14. czerwca klasy Ic ,I g pod opieką p. Ewy Skuzy i p. Leny Czaja wzięły udział w sprzątaniu zbiornika " Zaciszańska" . Tradycyjnie Zespół Szkól im. Jana Kochanowskiego dwa razy w roku pomaga sprzątać teren wokół zbiornika oraz koryto Stradomki.

Organizatorami Akcji Sprzątanie Świata jest Zarząd Koła PZW Częstochowa - Miasto, Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Portal Wędkarstwo Sportowe Służb Mundurowych oraz Urząd Miasta w Częstochowie.

Młodzież miała możliwość oglądać pokaz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie.

{gaallery}2019.06.14_sprzatanie{/gallery}

Uczniowie klas IA i IB realizujące innowacje policyjną oraz strażacką uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowym. Zmagania w ramach obozu odbyły się w Jura Park Extreme w Biskupicach.

Klasy IA i IB brały udział w zajęciach terenowych, strzelaniu z broni pneumatycznej, paintballu jak również mieli okazję spróbować swoich sił w jeździe na quadach.

Uczestnicy obozu zapoznawali się także ze służbą w straży pożarnej oraz policji.

W czwartek, 6 czerwca, na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie podsumowujące działania w projekcie w ramach programu POWER VET dofinansowanego z sektora Kształcenie i Szkolenia zawodowe (FRSE) Mobilność Edukacyjna. Tytuł naszego projektu to „Logistyka łączy Europę”.

Spotkanie odbyło się z udziałem dyrektora szkoły, nauczycieli opiekunów, uczestników projektu jak również młodzieży z młodszych klas - potencjalnych beneficjentów kolejnych projektów.
Koordynator projektu, p. Ewa Nieszporek, opowiedziała zebranym jak powstał projekt, jakie korzyści niesie ze sobą taki wyjazd oraz co należy zrobić, żeby zakwalifikować się w kolejnym projekcie. Następnie młodzież uczestnicząca w projekcie opowiedziała o swojej wielkiej przygodzie, jaką przeżyła podczas pobytu w Wielkiej Brytanii – o praktykach, kursie językowym, zakwaterowaniu, wycieczkach itp.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano film z pobytu w Plymouth.
Młodsze klasy z zapartym tchem słuchały opowieści swoich starszych kolegów i koleżanek.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będzie brakowało chętnych do udziału w tego typu projektach.

{gaallery}2019.06.09_praaktyki{/gallery}

Drużyna naszych dziewcząt wywalczyła Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych!

Nasze panie już trzeci rok z rzędu nie miały sobie równych.

W tym roku w meczach decydujących o mistrzostwie pokonały:

ZS Kochanowski- LO Kopernik 4:1
ZS Kochanowski - LO Sienkiewicz 6:0.

Skład złotych medalistek: Wiktoria Rak, Julia Ciupa, Dominika Woszczyńska, Marlena Godela, Magdalena Studzińska, Zuzanna Kimla, Wiktoria Kosowska, Wiktoria Dzianak.

Opiekun Paweł Kapica.