Po miesiącach wytężonej pracy, 22 czerwca nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dyrektor Szkoły Mariusz Zawada przywitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy dla uczniów o wysokich wynikach w nauce. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na występ artystyczny, który wprowadził wszystkich w nastrój wakacyjny.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 22.06.2018 o godzinie 9.00

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoły Przyjaznej Harcerstwu - w stopniu złotym"

Ten zaszczytny tytuł szkoła otrzymała 16 czerwca 2018. W ten sposób harcerze, harcerki, zuchy i instruktorzy wraz z Komendą hufca pragną podziękować za wsparcie, życzliwość oraz pomoc w organizacji wszystkich przedsięwzięć.

A nasz Dyrektor - Mariusz Zawada otrzymał honorowe odznaczenie za zasługi dla hufca!

2018.06.18 harcerstwo

18 czerwca odbył się I Międzyszkolny Piknik Rowerowy na terenie towarzystwa PZW „Okoń” w Częstochowie. W rywalizacji, która odbyła się w 4 kategoriach wystartowało ok. 40 uczestników. W śród nich znaleźli się uczniowie ze szkół: LO im. J. Słowackiego, LO im. H. Sienkiewicza, ZS im. B. Prusa, ZS im. J. Korczaka nr 23 oraz ZS im. Jana Kochanowskiego.

Głównym organizatorem pikniku była Szkolna Grupa Rowerowa Dzwonek z Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego. Duże podziękowania dla Radnego miasta Częstochowa pana Dariusza Kapinosa za pomoc w organizacji oraz sponsorów firmy: Kocot -Bike Rowery Giant Częstochowa ul. Okólna 76 oraz Jura Park Biskupice.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria Dziewczęta:
I - Zuzanna Kott -ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Wiktoria Rak -ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Natalia Skwarczyńska -ZS im. Jana Kochanowskiego

Kategoria Chłopcy:
I - Damian Sawicki- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Dawid Dróżdż- I LO im. J. Słowackiego
III - Jakub Tajber - ZS im. Jana Kochanowskiego

Kategoria Open:
I - Michał Lewandowski- ZS Specjalnych nr 23
II - Marcin Mulica- ZS Specjalnych nr 23
III - Piotr Więcłąw- ZS Specjalnych nr 23
Julia Sirek- ZS Specjalnych nr 23

Kategoria Open Kobiet:
I - Katarzyna Kott- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Martyna Klekot- ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Marlena Nowak - I LO im. J. Słowackiego

Kategoria Open Mężczyzn:
I - Przemysław Kott- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Wojciech Ciszewski - ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Paweł Kołodziejczyk - ZS im. Jana Kochanowskiego

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

W dniu 15 czerwca klasa I d pod opieką p. Leny Czaja i p. Ewy Skuzy na zaproszenie koła wędkarskiego PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA wzięła udział w sprzątaniu zbiornika wodnego przy ul. Zaciszańskiej .

Gościem specjalnym był prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który podziękował młodzieży za czynny udział w akcji.

Młodzież sprzątała teren przy zbiorniku, który jest własnością Urzędu Miasta Częstochowy oraz teren wokół zbiornika. Młodzież z ochotą pozbierała śmieci i za włożony trud została nagrodzona kiełbasą z grilla oraz pączkiem, które ufundowali wędkarze.

Przed rozpoczęciem pracy młodzież wysłuchała pogadanki przeprowadzonej przez pracownika policji, który na co dzień pracuje jako przewodnik psa służbowego Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie.

16 czerwca w Częstochowie odbyły się obchody VIII Święta Pułkowego 27 Pułku Piechoty. Tegoroczne obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. w intencji poległych żołnierzy 27 Pułku Piechoty i 7 Dywizji Piechoty, która została odprawiona w kościele pw. św. Jakuba Apostoła.

Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały złożone symboliczne wiązanki kwiatów. Po zakończeniu części oficjalnej, w Ratuszu Miejskim, można było obejrzeć wystawę poświęconą formacji oraz wysłuchać wykładu "27 Pułk Piechoty w walkach o granice II RP w latach 1918-1939".

W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy oraz delegacja nauczycieli i młodzieży z naszej szkoły.

W dniu 8 czerwca uczniowie klas z innowacją policyjną - IIC, IID, III D, III F i III G uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.
Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali dla młodzieży mnóstwo atrakcji. Jak co roku dużą popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Siły Zbrojne, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, krótkofalowców, a także Beskidzką Grupę GOPR.

Dużo emocji wzbudziły pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie. Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników a policjanci ze Szkoły Policji prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, symulacji jazdy samochodem i motocyklem czy zajęć z daktyloskopii. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Szkolne Koło Wolontariatu 6 czerwca wzięło udział w imprezie w Zespole Szkół Specjalnych nr 28 z okazji Dnia Dziecka.

Mażoretki z II D Asia Leszczyńska i Wiktoria Stolarska zaprezentowały barwny układ taneczny, czirliderki z III A Patrycja Kępa, Kinga Welm, Katarzyna Herba swoją energią, sprawnością fizyczną porwały dzieci z 28 do wspólnej zabawy. Klaudia Koziara, Paulina Celeban, Kinga Chwalba z II F z zaangażowaniem zabawiały dzieci grami sportowymi.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Jolanta Biel.

Przy okazji BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2018  w koszykówce 3x3 odbyły się rozgrywki międzyszkolne w tej dyscyplinie. Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast chłopców IV.

Opiekunami drużyn byli Aleksandra Kupczak i Dariusz Szynkiel.

Gratulacje!!!

Jak co roku uczniowie klas pierwszych realizujący innowacje policyjną, wojskową oraz strażacką uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowym. Zmagania w ramach obozu odbyły się w Jura Park Extreme w Biskupicach.

Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej i palnej, uczestniczyć w zajęciach z surviwalu. grach terenowo-taktycznych z wykorzystaniem markerów do paintballa, strzelaniu z łuku prostego i jazda na quadach. Dodatkwo uczniowie odbyli zajęcia z zakresu obsługi pojazdów ATV, ratownictwa wodnego, zasad udzielania pomocy w warunkach górskich, transportu rannego w warunkach terenowych.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia obozu.

7 czerwca nasze dziewczyny uczestniczyły w IX Wojewódzkim Finale Śląskiej Ligi Orlików w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Po raz kolejny nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne pokonując swoje rówieśniczki z CEEH Tarnowskie Góry 6:3.

Tym zwycięstwem zapewniły sobie Mistrzostwo Województwa. Jest to historyczny wynik dla naszej szkoły, która w rozgrywkach sportowych nigdy tak daleko nie zaszła.
Finały odbyły się w Bieruniu.

Autorami tego sukcesu są:
Wiktoria Rak, Julia Ciupa, Dominika Woszczyńska, Klaudia Flacha, Wiktoria Wiecław, Magdalena Studzińska, Marlena Godela, Iga Socha, Zuzanna Kimla, Wiktoria Kosowska, Marta Wnuczek.
Opiekun Paweł Kapica.

Warto także zaznaczyć że statuetkę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny odebrała Dominika Woszczyńska.

Jeszcze raz duże brawa i podziękowania dla całej drużyny !!!!!!!

7 czerwca uczennice klasy IIg brały udział w konferencji, która odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie na temat Profilaktyki Raka Piersi oraz Praw Kobiet.