10. grudnia klasy III A, III B, kształcące się w zawodzie technik logistyk uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach.

Tematyką spotkania był czas pracy kierowców, obowiązki i warunki przewozu drogowego. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z wyposażeniem samochodu do zadań techniczno-operacyjnych.

6 grudnia 2018 r. odbył się III Mikołajkowy Turniej Klas Pożarniczych, w którym wzięli udział uczniowie klas: I A, II A, III A, IV A oraz dwie drużyny nauczycieli.

Szczególne podziękowania za pomoc strażaków z: OSP Osiny, OSP Mokrzesz, OSP Wrzosowa oraz Wspaniałego Fotografa.

7 grudnia 2018 roku w Katowicach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest WSL z Poznania. Etap polegał na rozwiązaniu testu zamkniętego, wielokrotnego wyboru w czasie 75 minut.

Szkołę reprezentowali Patryk Moryń z klasy III B oraz Dominik Dobiech z klasy IV E.

W dniu 7 grudnia 2018 uczniowie naszej szkoły ZS im. J.Kochanowskiego uczestniczyli w akcji "Boże Narodzenie z PCK" w Tesco przy ul. Drogowców.

Zebrane fundusze zostaną przekazane w formie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących.

Opiekunem była p.H.Klepacz-Skoczylas.

5 grudnia, na Placu Biegańskiego odbyły się główne uroczystości obchodów 151 rocznicy urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

W tegorocznych obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, służb mundurowych, uczniowie częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową „Częstochowianie dla Niepodległej”, umieszczoną na budynku Ratusza. Odbyło się też ślubowanie Korpusu Kadetów Zespołu Szkół Technicznych i Szkoły Podstawowej nr 19 oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka.

Po uroczystościach na placu Biegańskiego uczestnicy przeszli do Ratusza, gdzie prelekcję na temat Józefa Piłsudskiego wygłosił Rafał Piotrowski.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja młodzieży na czele z pocztem sztandarowym naszej szkoły.

(gallery}2018.12.05_marszalek{/gallery}

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w najważniejszym globalnym forum poświęconym światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

W nawiązaniu do tych wydarzeń 3 grudnia br. w Wyższej Szkole Technicznej odbyła się Międzynarodowa Konferencja „My Region – Yesterday and Today, and global climate changing"

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III a Technikum Logistycznego Dominik Figzał, a prezentacje do jego wystąpienia w języku angielskim nt. Walki ze smogiem w Częstochowie przygotował Patryk Płaneta. W konferencji uczestniczyła delegacja młodzieży z klasy I c i III a pod opieką pań: Leny Czaji, Aleksandry Pytel i Ewy Skuzy. Fakt, że konferencja ta odbyła się równolegle do COP24, dało młodzieży poczucie uczestnictwa w światowej debacie na temat wpływu działalności ludzkiej na zmiany klimatu i szukania rozwiązań dla obecnie obserwowanych zjawisk.

Konferencja objęta została honorowym patronatem przez Polski Komitet ds. UNESCO i otrzymała finansowe wsparcie od Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rektora Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

W konferencji wzięło udział ok. 350 osób. Były to reprezentacje (uczniowie i nauczyciele) z blisko dwudziestu polskich Szkół Stowarzyszonych UNESCO, szkół realizujących Program Morza Bałtyckiego oraz szkół ASPnet z piętnastu krajów z sześciu kontynentów, realizujących program Decarbonization/Decolonization, prowadzony przez kanadyjską organizację The Centre for Global Education.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe wytyczne dla działania sieci UNESCO ASPnet, przyjęte w czasie 39. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Była to wyjątkowa okazja do nawiązywania kontaktów i współpracy zarówno pomiędzy szkołami, jak i samą młodzieżą, co jest jednym z najważniejszych celów działania ASPnet. Udało nam się nawiązać kontakt z przedstawicielami szkoły z Kenii, Kuby i Filipin. W trakcie tej konferencji mogliśmy obejrzeć prezentacje uczniów z całego świata (Brazylia, Kanada, Kenia, Filipiny,Indie,Kuba,Indonezja,Polska).

W dniu 04 grudnia o godz. 10:00 w sali 39 odbyły się zawody szkolne Olimpiady statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Polegały one na rozwiązaniu testu on-line przez 8 uczniów z naszej szkoły: z 2G W.Wysmołek, W.Dziedzic, G.Kuban, M. Wiater; z 4F: W. Więcław; z 3F: A.Bator, M.Tomalska.

Do II etapu olimpiady (zawodów okręgowych w Katowicach 09.01.2018) mogło przejść tyko 3 uczniów, którzy uzyskali min. 50% punktów. Zakwalifikowali się: 1. miejsce Alicja Bator 3F, 2. miejsce Magdalena Tomalska 3F, 3. miejsce Weronika Dziedzic 2G. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Aleksandra Bednarska i Jolanta Ciesielska.

Kolejny raz społecznośc naszej szkoły pokazała swoją siłe, dzięki czemu zdobyliśmy drugie miejscie w proekologicznym konkursie "Zbieramy zużyte baterie"

Dziękujemy Wszysstkim za zaangażowanie.

Cierpienie to smutna rzeczywistość zwłaszcza chorujących dzieci. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w IV Edycji 2018 "Mikołajkowy Ratownik" dla dzieci z oddziału Pediatrii oraz Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.

Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę łakoci i zabawek. Cudownie wrażliwe Serca Darczyńców osiągnęły imponującą wagę 105 kg. To wyraz szczególnej empatii, wrażliwości i solidarności z trudną sytuacją cierpiących dzieci i ich bliskich.

Do podarków dołączyliśmy piękną świąteczną kartkę z życzeniami napisanymi przez uczennicę kl. IIIC.

"Kochane Dzieciaki:) Z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam: Aby Mikołaj przyniósł Wam ogromny wór zdrowia, Renifery dzwoneczkami dodały Wam otuchy, a malutkie Dzieciątko z Betlejem wspierało Was w zapewnieniu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Spełnienia marzeń, które w życiu są najważniejsze. Szybkiego powrotu do domu, do Mamy i Taty! Uśmiechu na buzi, by zawsze był Waszym Towarzyszem. Masy prezentów i pełnego brzuszka od słodyczy. Mamy dla Was mały upominek, żebyście wiedzieli, że zawsze o Was pamiętamy. Szybkiego powrotu do zdrowia, życzy cała Społeczność Z.S. im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Społeczność naszej szkoły, kolejny raz, niezawodnie okazała ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

591 czekolad podarowanych przez naszych uczniów trafiło już do polskich dzieci na Wileńczyźnie. Szczegółową relację ze zbiórki darów, pakowania oraz pobytu Św. Mikołaja u naszych małych rodaków możecie prześledzić na profilu Towarzystwa Patriotycznego Kresy w Częstochowie.

Konkurs „Niepodległa Jesienią” ogłoszony z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był skierowany do całej społeczności szkolnej – uczniów i nauczycieli.
Dziękujemy, że tak licznie wzięliście w nim udział. Konkurs został oceniony w dwóch kategoriach – uczniowie i nauczyciele.

W kategorii nauczyciele Jury (w składzie Jury uczniowie) przyznało następujące nagrody:

I miejsce - p. wicedyrektor Dorota Szymczyńska i p. Agata Fikier
II miejsce – p. dyrektor Mariusz Zawada
III miejsce - p. Monika Merczyńska

W kategorii uczniowie Jury (w składzie Jury nauczyciele) przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Agnieszka Trzeciakiewicz i Karolina Jędrysiak z klasy III B oraz Wiktoria Hutna z klasy III G
II miejsce – Michał Tomżyński z klasy II C
III miejsce - Konrad Michalczyk i Szymon Szczepańczyk z Klasy I C

Specjalne wyróżnienie otrzymała klasa IV A wraz z wychowawcą za niezwykle liczny udział w jesiennej sesji zdjęciowej połączonej z czytaniem książek dotyczących odzyskania niepodległości.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali drobne upominki rzeczowe oraz słodycze.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH!!!

Wyniki Konkursu z okazji Dnia Pluszowego Misia

Miejsce Pierwsze - klasa IG - 77 misiów

Miejsce Drugie - klasa IIG - 70 misiów

Miejscce Trzecie - klasa IC - 64 misie

Klasa IG przygotowuje listę trzech życzeń z których jedno zostanie zrealizowane.

Pozostałym klasaom, życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 

Więcej artykułów…