O stypendium szkolne może ubiegać się uczeń mieszkający na terenie miasta Częstochowa.

Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 514 zł netto za miesiąc sierpień 2018.

Wypełnione wnioski o stypendium szkolne wraz z niezbędną dokumentacją do ustalenia sytuacji rodzinnej i materialnej należy składać do pedagoga szkolnego – p. 40 najpóźniej do dnia 12 września 2018 r.

W poniedziałek 3 września o godzinie 9:00 zapraszamy uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Szczególnie serdecznie witamy uczniów klas pierwszych. Zapoznają się oni z wychowawcami i dyrekcją naszej szkoły.

Życzymy Im samych sukcesów, mając nadzieję, że ten dzień będą zawsze mile wspominać, a lata nauki w naszej szkole będą zaliczać do najpiękniejszych chwil w życiu.

26 lipca na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji.

Wśród zaproszonych gości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, pani poseł Halina Rozpondek, przedstawiciele biur poselskich, senatorskich, starostwa powiatowego, miasta i gmin, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, sąsiednich jednostek Policji, a także instytucji współpracujących z Policją, policyjnych związków zawodowych i duchowieństwa.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy szkoły.

Po miesiącach wytężonej pracy, 22 czerwca nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dyrektor Szkoły Mariusz Zawada przywitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy dla uczniów o wysokich wynikach w nauce. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na występ artystyczny, który wprowadził wszystkich w nastrój wakacyjny.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 22.06.2018 o godzinie 9.00

16 czerwca w Częstochowie odbyły się obchody VIII Święta Pułkowego 27 Pułku Piechoty.

Tegoroczne obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. w intencji poległych żołnierzy 27. Pułku Piechoty i 7 Dywizji Piechoty, która została odprawiona w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały złożone symboliczne wiązanki kwiatów.

Po zakończeniu części oficjalnej, w Ratuszu Miejskim, można było obejrzeć wystawę poświęconą formacji oraz wysłuchać wykładu "27 Pułk Piechoty w walkach o granice II RP w latach 1918-1939".

W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy oraz delegacja nauczycieli i młodzieży z naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoły Przyjaznej Harcerstwu - w stopniu złotym"

Ten zaszczytny tytuł szkoła otrzymała 16 czerwca 2018. W ten sposób harcerze, harcerki, zuchy i instruktorzy wraz z Komendą hufca pragną podziękować za wsparcie, życzliwość oraz pomoc w organizacji wszystkich przedsięwzięć.

A nasz Dyrektor - Mariusz Zawada otrzymał honorowe odznaczenie za zasługi dla hufca!

2018.06.18 harcerstwo

18 czerwca odbył się I Międzyszkolny Piknik Rowerowy na terenie towarzystwa PZW „Okoń” w Częstochowie. W rywalizacji, która odbyła się w 4 kategoriach wystartowało ok. 40 uczestników. W śród nich znaleźli się uczniowie ze szkół: LO im. J. Słowackiego, LO im. H. Sienkiewicza, ZS im. B. Prusa, ZS im. J. Korczaka nr 23 oraz ZS im. Jana Kochanowskiego.

Głównym organizatorem pikniku była Szkolna Grupa Rowerowa Dzwonek z Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego. Duże podziękowania dla Radnego miasta Częstochowa pana Dariusza Kapinosa za pomoc w organizacji oraz sponsorów firmy: Kocot -Bike Rowery Giant Częstochowa ul. Okólna 76 oraz Jura Park Biskupice.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria Dziewczęta:
I - Zuzanna Kott -ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Wiktoria Rak -ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Natalia Skwarczyńska -ZS im. Jana Kochanowskiego

Kategoria Chłopcy:
I - Damian Sawicki- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Dawid Dróżdż- I LO im. J. Słowackiego
III - Jakub Tajber - ZS im. Jana Kochanowskiego

Kategoria Open:
I - Michał Lewandowski- ZS Specjalnych nr 23
II - Marcin Mulica- ZS Specjalnych nr 23
III - Piotr Więcłąw- ZS Specjalnych nr 23
Julia Sirek- ZS Specjalnych nr 23

Kategoria Open Kobiet:
I - Katarzyna Kott- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Martyna Klekot- ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Marlena Nowak - I LO im. J. Słowackiego

Kategoria Open Mężczyzn:
I - Przemysław Kott- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Wojciech Ciszewski - ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Paweł Kołodziejczyk - ZS im. Jana Kochanowskiego

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

W dniu 15 czerwca klasa I d pod opieką p. Leny Czaja i p. Ewy Skuzy na zaproszenie koła wędkarskiego PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA wzięła udział w sprzątaniu zbiornika wodnego przy ul. Zaciszańskiej .

Gościem specjalnym był prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który podziękował młodzieży za czynny udział w akcji.

Młodzież sprzątała teren przy zbiorniku, który jest własnością Urzędu Miasta Częstochowy oraz teren wokół zbiornika. Młodzież z ochotą pozbierała śmieci i za włożony trud została nagrodzona kiełbasą z grilla oraz pączkiem, które ufundowali wędkarze.

Przed rozpoczęciem pracy młodzież wysłuchała pogadanki przeprowadzonej przez pracownika policji, który na co dzień pracuje jako przewodnik psa służbowego Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie.

W dniu 8 czerwca uczniowie klas z innowacją policyjną - IIC, IID, III D, III F i III G uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.
Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali dla młodzieży mnóstwo atrakcji. Jak co roku dużą popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Siły Zbrojne, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, krótkofalowców, a także Beskidzką Grupę GOPR.

Dużo emocji wzbudziły pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie. Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników a policjanci ze Szkoły Policji prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, symulacji jazdy samochodem i motocyklem czy zajęć z daktyloskopii. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Szkolne Koło Wolontariatu 6 czerwca wzięło udział w imprezie w Zespole Szkół Specjalnych nr 28 z okazji Dnia Dziecka.

Mażoretki z II D Asia Leszczyńska i Wiktoria Stolarska zaprezentowały barwny układ taneczny, czirliderki z III A Patrycja Kępa, Kinga Welm, Katarzyna Herba swoją energią, sprawnością fizyczną porwały dzieci z 28 do wspólnej zabawy. Klaudia Koziara, Paulina Celeban, Kinga Chwalba z II F z zaangażowaniem zabawiały dzieci grami sportowymi.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Jolanta Biel.

Przy okazji BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2018  w koszykówce 3x3 odbyły się rozgrywki międzyszkolne w tej dyscyplinie. Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast chłopców IV.

Opiekunami drużyn byli Aleksandra Kupczak i Dariusz Szynkiel.

Gratulacje!!!

Więcej artykułów…