W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie placu aktywności ruchowej przy naszej szkole zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Do dyspozycji uczniów, ale również mieszkańców jest 12 urządzeń wielofunkcyjnych, stół do szachów oraz dwa stoły do piłkarzyków.

Otwarciu towarzyszyły występy artystyczny, w tym pokaz samoobrony i układ taneczny w wykonaniu cheerleaderek.

Do 9 listopada można zgłaszać się do III Edycji Olimpiady Cyfrowej.

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W sposób przemyślany kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów

III Edycja Olimpiady skupia się na prawnych i ekonomicznych aspektach funkcjonowania mediów.

Podstawowym źródłem wiedzy dla Uczestników i Uczestniczek są zasoby serwisu http://edukacjamedialna.edu.pl/.

Harmonogram Olimpiady Cyfrowej:

I etap - test online (20.11.2018 r.)

II etap - realizacja projektów medialnych (07.01 - 18.02.2019 r.)

III etap - zawody finałowe (12-13.04.2019 r.).

 

Zgłoszenie chęci udział w Olimpiada można zgłaszać w sali 60, u Pana Artura Go.

W niedzielę 4 listopada nasz poczet sztandarowy pod opieką profesora Mariusza Kubisa uczestniczył we Mszy Świętej w Bazylice Jasnogórskiej. Następnie był świadkiem odsłonięcia tablicy poświęconej kpt. Arturowi Wiśniewskiemu- Jasnogórskiemu bohaterowi w Kaplicy Pamięci Narodu.

Druga reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką profesor Anety Nowicz-Budziszewskiej wzięła udział w patriotycznym korowodzie wędrującym w rytmie poloneza od Placu Biegańskiego na Błonia Jasnogórskie. Na placu młodzież oglądała przedstawienie historyczne przywołujące wydarzenia sprzed 100 lat oraz podziwiała stumetrową flagę zawieszoną na wieży jasnogórskiej. Uroczystości uświetnił piknik patriotyczny, oferujący różnego rodzaje atrakcje, takie jak pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego.

Światowy Dzień Oszczędzania - święto obchodzone corocznie 31 października z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich Pierwszej Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania. Z tej okazji młodzież Naszej szkoły przygotowała plakaty promujące ideę oszczędzania.

Jesień to romantyczna i malownicza pora roku, bogata w smaczne i zdrowe warzywa. Tym razem nie poprzestaliśmy na wyborze "najpiękniejszej dyni", ale ukazaliśmy też jej inne możliwości.
Wszystkie prace wzbudzały zainteresowanie a niektóre wręcz podziw i zachwyt. Przygotowane dania wyróżniały się podaniem ale przede wszystkim wyrafinowanym smakiem, który zadowolił by najbardziej wymagające podniebienia. Podświetlone dynie, tajemniczo uśmiechały się szczerząc zęby a dekoracje dyniowe, dodawały uroku wystawie i szkole, pobudzając wyobraźnię obserwatorów.

Prawdziwa uczta zmysłów!

Tytuł " najpiękniejszej dyni" otrzymała praca klasy 3e.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje " ciasto dyniowe" mistrzów z klasy 3b, która ponadto zaprezentowała gigantycznych rozmiarów dynię z wizerunkiem czarownicy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje " ciasto dyniowe" mistrzów z klasy 3b, która ponadto zaprezentowała gigantycznych rozmiarów dynię z wizerunkiem czarownicy.

Wszystkie prace były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Dziękujemy i serdecznie gratulujemy- zwłaszcza zwycięzcom- organizatorzy: Samorząd Uczniowski z panią A. Marks i M. Skrzypkowiak.

26 października klasy IV A oraz IV E technik logistyk uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem MPK sp. z o.o. Częstochowa, podczas którego zapoznały się z historią taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, organizacja komunikacji miejskiej na terenie Częstochowy oraz praktycznym aspektem sporządzania rozkładów jazdy.

W dniach 25-26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy.

Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Katyńskiego. Należy podkreślić, że jest to pierwsza w świecie placówka martyrologiczno– muzealno– badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Podczas zwiedzania galerii Sali Posiedzeń Sejmu zaprezentowano nam skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, a w hallu głównym mogliśmy zapoznać się makietą kompleksu budynków sejmowych.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyliśmy spacer Krakowskim Przedmieściem pamiętając także o złożeniu hołdu nieznanym żołnierzom przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. W blasku wieczornego oświetlenia podziwialiśmy także między innymi: potężny Pałac Prezydencki, piękny Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, kościół Św. Anny czy ekskluzywny hotel Bristol.

W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy wyremontowany odcinek Bulwarów Wiślanych, cieszący się obecnie ogromną popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. Podczas całego pobytu wszystkim dopisywał dobry humor i nastrój.

Opiekunami wycieczki byli: pan Dariusz Puch, pani Magdalena Pabiasz -Poskuta i pani Katarzyna Organa.

Dzisiaj drużyna naszych siatkarzy pokonała po bardzo zaciętym spotkaniu zespół ZST 2:0.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

W dniu 24. pażdzziernika klasa II E TL z innowacją wojskową uczestniczyła w obchodach 100 rocznicy powstania WKU w Częstochowie oraz obchodach wojewódzkiego święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Podczas uroczystości w Filharmonii Częstochowskiej przedstawiono film i prezentacje na temat genezy powstania Administracji Wojskowej w Częstochowie oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia m.in. dla osób z resortu Obrony Narodowej a także dla przedstawicieli administracji publicznej, środowisk kombatanckich i pracodawców.

Święto uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej z Bytomia wraz z solistami.

{

Dzień dzisiejszy w naszej szkole to Dzień Szkolnego Czytania!!!
We wszystkich klasach na 3. godzinie lekcyjnej czytano fragmenty nowych książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Książki wzbogaciły księgozbiór biblioteki szkolnej. Przeprowadzona akcja jest formą promowania czytelnictwa i zachęcenia Was Drodzy Uczniowie do czytania. Już niebawem będziecie mogli wypożyczyć wiele nowych książek Waszych ulubionych autorów w bibliotece szkolnej! Wśród nich wiele nowości wydawniczych, ulubionych tytułów, serii, które będziecie mogli przeczytać.

Wkrótce na stronie internetowej szkoły znajdziecie kompletną listę wszystkich nowych książek zakupionych do biblioteki szkolnej.

Ale już teraz zapraszam wszystkich do czytania i korzystania z bogatej oferty nowości!

23 października rozpoczęły się Mistrzostwa Częstochowy w piłce siatkowej chłopców.

Nasza drużyna w meczu inauguracyjnym pokonała ZSSB 2:0.

O kolejnych wynikach będziemy informować na bieżąco.

Więcej artykułów…