Dnia 20 października 2015 r., w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej młodzież naszej szkoły uczestniczyła w cyklu wykładów dotyczących" Rynku kapitałowego i jego mechanizmów".

Wykładowcami byłi dr Iwona Sroka Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Izabela Leszczyna.

Młodzież naszej szkoły uczestnicząca w spotkaniu została wyróżniona zaproszeniem na Giełdę Papierów Wartościowych celem zapoznania się z rolą i zasadami jej funkcjonowania. Minister finansów zobowiązała się do refundacji wyjazdu młodzieży do Warszawy.

 

 

 

 

Dnia 19.10.2015 roku uczniowie klasy II a – technik logistyk z innowacją „rozwijanie umiejętności przydatnych w Ochotniczej Straży Pożarnej” oraz II c – technik logistyk z innowacją „działania logistyczne w policji” zapoznało się z funkcjonowaniem Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego "MASKPOL" S.A. w Konieczkach k/ Panek.

„MASKPOL” S.A. to producent ochron układu oddechowego, skóry i głowy, także masek przeciwgazowe, półmasek, odzieży filtracyjnej, filtropochłaniaczy, filtrów przeciwpyłowych, pochłaniaczy wielogazowych oraz selektywnych, kapturów ochronnych, kapturów wieczkowych przeciwpożarowych, hełmów ochronnych, apteczek pierwszej pomocy, urządzeń do likwidacji skażeń oraz specjalistycznego sprzętu dla wojska, policji.

Uczniowie zwiedzili halę montażową oraz mieli możliwość zapoznania się z procesem badań balistycznych tzw. końcowych, zajmujących się badaniem skutków działania pocisku na cel.

W dniu 08.10.2015r. klasa II e wzięła udział w sprzątaniu otoczenia zbiornika wodnego" Zaciszańska". Klasa pod opieką mgr Ewy Skuzy i mgr Leny Czaja sprzątała teren na zaproszenie Koła Wędkarskiego PZWCżęstochowa- KOŁO MIASTO.

Młodzież z ochotą pozbierała śmieci i za włożony trud została nagrodzona kiełbasą z grilla, którą ufundowali wędkarze.
Panowie wędkarze opowiedzieli młodzieży historię zbiornika wodnego "Zaciszańska", zachęcali do zapisania się do Koła i do spróbowania samego wędkowania.

Akcja Sprzątanie Świata okazała się być niezwykle pouczająca i sympatyczna.

7października 2015r. klasa  III c oraz grupa biologiczna z kl. IV A, E, C zwiedzała nieczynną kopalnię kamienia wapiennego „Lipówka” w Rudnikach.

Młodzież wzięła udział w warsztatach terenowych  poprowadzonych przez nauczycieli geografii panią mgr L.Czaja, mgr E.Skuzę oraz nauczyciela biologii mgr E. Zółtowską. Obszar kamieniołomu charakteryzuje się wyjątkowymi walorami widokowymi oraz bogactwem i różnorodnością przyrody.

Klasy podziwiały urokliwe krajobrazy i interesujące obiekty przyrody nieożywionej np. liczne wychodnie skał wapiennych, skamieniałości z dawnych okresów geologicznych, kilka zbiorników wodnych. Na obszarze kamieniołomu można obserwować ciekawą  przyrodę ożywioną czyli liczne rośliny i zwierzęta, które zasiedliły obszar wyrobiska .
Młodzież z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w zajęciach, rozwiązując zadania dydaktyczne.

07.10.2015 roku punktualnie o godzinie 11.00 zainteresowani uczniowie klas II, III oraz IV kształcący się w zawodzie technik logistyk, przystąpili do I etapu szkolnego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Ich zadaniem było w ciągu 40 minut udzielić odpowiedzi na 25 pytań o charakterze zamkniętym.

Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do 30 października a poda do informacji Wyższa Szkoła Logistyczna w Poznaniu – organizator Olimpiady.

W dniu 06.10.2015 roku odbyły się zajęcia przedmiotowe z geografii dla klasy IIe.
Warsztaty terenowe zorganizowały panie mgr Lena Czaja oraz mgr Ewa Skuza w Parkach Podjasnogórskich w Częstochowie. Uczniowie posługiwali się kompasem w celu wyznaczania azymutu, posługiwali się planem miasta w celu lokalizacji ulic i obiektów. Rozpoznawali skały, z których wykonane są pomniki, zegar słoneczny oraz nawierzchnie alejek  na terenie  Parku Staszica. Młodzież mogła odczytać czas z zegara słonecznego i porównać godzinę na swoich zegarach.
Na obszarze Parku 3 Maja młodzież  rozpoznawała pomniki przyrody, zapisywała charakterystyczne cechy okazałych drzew.

W dniach 01-06.10.2015 klasy I, II i III TE i TL brały udział w spotkaniach z podinspektorem mgr Arturem Bracisiewiczem ekspertem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z zakresu kryminalistycznych badań dokumentów.

Były to pierwsze zajęcia z semestralnych spotkań z tego cyklu w ramach realizacji innowacji policyjno-prawnej i innowacji działania logistyczne w policji.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat zabezpieczeń dokumentów – „Ekspertyza pismoznawcza”, „Nowy dowód osobisty”, „Zabezpieczenia banknotów polskich”

Nasza szkoła zdobyła vice mistrzostwo Polski w biegach przełajowych Policji w miejscowości Łazy - Kanki.

W zawodach startowało ponad 360 zawodników z całej Polski. Skład zespołu: Zuzanna Kula, Paulina Michalik, Rozalia Pająk, Kinga Welm, Konrad Szczypior, Krystian Makuch.

Dodatkowo Mistrzostwo Polski indywidualnie w kategorii kobiet szkół ponadgimnazjalnych wywalczyła Zuzanna Kula.

Opieka Paweł Trebert

30.09.2015 roku uczniowie kl. II A kształcący się w zawodzie technik logistyk i realizujący innowację „rozwijanie umiejętności przydatne w OSP” odwiedzili jednostkę typu S-2 w KSRG we Wrzosowej.

Druhowie z OSP Wrzosowa przygotowali pokaz sprzętu oraz ratownictwa, po których uczniowie stanęli do zawodów sprawnościowych. Pomysłodawcą i koordynatorem był dh Bartłomiej Rorat.

Dnia 25.09.2015 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas pierwszych przyszli w tym dniu ubrani w kolory flag państw europejskich:
I A – Włochy
I B – Wielka Brytania
I C – Hiszpania
ID – Niemcy
I E – Francja
I F – Grecja
I G – Szwecja

Zwyciężyła klasa I D ( wych. mgr Agata Marks), która najliczniej i najciekawiej zaprezentowała się w barwach flagi niemieckiej. Nagrodą jest nieodpytywanie i brak prac klasowych w dniach 28 i 29.09.15.
Gratulujemy!!
Organizatorzy: mgr A.Marks, mgr A.Czerwińska.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły została mistrzem szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej.

Na długiej drodze po mistrzostwo nasza szkoła pokonała następujących przeciwników: ZSTiO im.S.Żeromskiego, Zespół Szkół Technicznych, VII LO im.M.Kopernika, II LO im.R,Traugutta oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

A oto skład zwycięskiej drużyny: Kamil Ruda, Patryk Adamusiński, Adrian Guła, Piotr Klusek, Nikodem Soliński, Michał Król, Adrian Dembski, Robert Śliwakowski, Mateusz Matysiak, Bartek Więckowski.

Opiekunem drużyny jest Pan Paweł Trebert.

Zwycięskiemu team'owi serdecznie gratulujemy!!!

A tak się cieszyli.

23 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego z tej okazji w Hali Widowiskowo-Sportowej "Polonia" w Częstochowie odbyła się impreza na którą zostały zaproszone wszystkie placówki przedszkolne.

Wolontariusze z klasy IIe pod opieką Jolanty Biel pomagali w opiece nad dzieciakami.

Więcej artykułów…