5 grudnia 2015 r. na Placu Biegańskiego odbyły się obchody 148. rocznicy urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Po uroczystym rozpoczęciu obchodów, odśpiewaniu hymnu Legionów oraz złożeniu kwiatów, młodzież przeszła do Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego, gdzie odbył się wykład  o dzieciństwie i młodości Józefa Piłsudskiego. Obchody rocznicy były jednocześnie ciekawą lekcją historii. W uroczystościach tych uczestniczyła delegacja uczniów naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym.

 

 

 

 

 

 

2 grudnia 2015 roku uczniowie uczestniczący w konkursie „Szkolne Izby Pamięci” zaprezentowali efekty swojej pracy. W ramach kategorii konkursowej „Historia w przedmiotach zaklęta” zespoły uczniowskie miały za zadanie zbadać i odtworzyć  historię dowolnego eksponatu wybranego ze zbiorów izby. Podsumowaniem projektu była prezentacja stoiska, plakat i wystąpienie przedstawiające historię eksponatu.

Zespół uczniowski z Kochanowskiego badał historię uratowanych krzyży lwowskich (jeden z nich znajduję się w Izbie Tradycji). Komisja po obejrzeniu przygotowanych plakatów i wysłuchaniu prezentacji uczniowskich postanowiła przyznać Naszej Szkole I miejsce.

W finale szkołę reprezentowali: Patrycja Rzadkowska IIE, Sandra Mszyca IIE, Dawid Korzec IIID, Wiktoria Chwałek IB. W pracy badawczej pomagali: Piotr Tomalski IIB, Michał Figzał IIA.

Reprezentacja chłopców w piłce ręcznej pokonała wczoraj w meczu finałowym 13:10 VII LO im. M. Kopernika.

Serdeczne gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy dyrektorowi Mariuszowi Zawadzie oraz całej drużynie za walkę i zaangażowanie w zdobycie tytułu Mistrzów Częstochowy, a wszystkim kibicom za super doping.

DZIĘKUJEMY!!!!!

 

 

 

 

 

W tym roku nasza szkoła bierze udział w projekcje SZLACHETNA PACZKA. Jest to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. W ramach akcji nasza szkoła przygotowuje dedykowaną paczkę dla Pani Doroty i jej córki Izabeli.

Poznaj historię Pani Doroty.

 

 

 

Uczeń naszej szkoły Dawid Słonina (klasa IV D) został finalistą konkursu firmy DIAK Garnitury.

Aby wygrać konkurs i zostać twarzą Garniturów DIAK w kolekcji "Studniówka 2016" potrzebuje naszej pomocy.

Prosimy o like pod jego zdjęciem (UWAGA! należy również polubić profil firmy DIAK Garnitury)

https://www.facebook.com/599185176775264/photos/a.872335306126915.1073741826.599185176775264/1236787743015001/?type=3&theater

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC A DAWIDOWI ŻYCZYMY POWODZENIA!

 

 

 

 

Dnia 2 i 3 grudnia 2015 roku uczniowie kl. ID wraz z wychowawcą Panią mgr. Agatą Marks, zorganizowali w Z.S. im Jana Kochanowskiego „Wielką Zbiórkę Pieniędzy” na schronisko dla bezdomnych Zwierząt w Częstochowie przy ul. Gilowej 44/46.

Za udział darczyńcy otrzymali „odcisk psiej łapki”, zwalniający z pytania na danej lekcji.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem wśród młodzieży dzięki czemu udało się zabrać 302,07 zł.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wrażliwością i zrozumieniem trudnej sytuacji zwierząt.

Zebrane fundusze przeznaczone będą na artykuły dla psów (np. koce, smycze)Wszystkim osobom o wrażliwym serduszku dziękujemy w imieniu zwierząt
Organizatorzy

Dziś 01. grudnia odbył się drugi okręgowy etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyczną w Poznaniu.

Etap okręgowy odbywał się w Zespole Szkół Nr 2 w Żorach. Naszą szkołę reprezentowało na tym etapie 13 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań.wyniki zostaną przedstawione 11 grudnia br.

Trzymamy kciuki !!!!

W ramach realizacji innowacji  „ Rozwijanie umiejętności przydatnych w Ochotniczej Straży Pożarnej” Bożena Bąk zorganizowała z klasą IIA w dniu 30.11.2015 r. lekcję „ Powstawanie pożarów”.

Lekcja została przeprowadzona metodami aktywnymi. Uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą  jak spalają się różne materiały: ciała stałe, ciecze, gazy. Poznali grupy pożarów, środki gaśnicze oraz dowiedzieli się co robić w czasie pożaru.

W drugiej części lekcji uczniowie wykonali proste doświadczenia ilustrujące sposoby spalania i zapalania się różnych substancji:

  • spalanie magnezu
  • samozapłon
  • „pali się a nie spala”

Ostatnie doświadczenie polegało na wykonaniu gaśnicy pianowej.

W przygotowanie doświadczeń pod kierunkiem nauczyciela zaangażowali się Adrian Kaim, Ernest Lis i Patryk Machura. Lekcja podobała się pozostałym uczniom i pani wychowawczyni Edycie Waryś, która wykonała dokumentację fotograficzną.

25 listopada w Auli Akademii im. Jana Długosza odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

W uroczystości uczestniczyła Monika Golasz uczennica klasy IV D, która w roku szkolnym 2014/2015 uzyskała najwyższą średnią w naszej szkole (5.57).

GRATULUJEMY!

Ze względu na fakt, że niektóre klasy zaskoczyły nas pod względem rekordowej ilości przyniesionych miśków, postanowiliśmy, że nagrodzimy 3 pierwsze miejsca.

Prosimy przedstawić „komplet 5 życzeń”.  Przypominamy, że jedno z nich (możliwe do spełnieni) zrealizujemy.

Cieszymy się, że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w zabawie.

Największe podziękowania dla wszystkich tych, którzy przekazali maskotki dla potrzeb Hospicjum.

Galeria

Lp. KLASA

TYP

SZKOŁY

WYCHOWAWCA Ilość misi Zajęte miejsce
1 I A TL Agnieszka Kędzierska 16 XII Miejsce
2 I B TL Barbara Płaczek 14 XIII Miejsce
3 I C TL Halina Klepacz-Skoczylas 16 XII Miejsce
4 I D TL Agata Marks 106 II Miejsce
5 I E TL Jolanta Wieloch 24 XI Miejsce
6 I F TE Joanna Hołodniuk 62 VII Miejsce
7 I G TE Danuta Bilka 69 V Miejsce
           
8 II A TL Edyta Waryś 54 VIII Miejsce
9 II B TL Agata Czerwińska 49 IX Miejsce
10 II C TL Jolanta Buss 9 XV Miejsce
11 II D TL Aleksandra Kupczak 64 VI Miejsce
12 II E TE Ewa Skuza 162 I Miejsce
13 II F TE Teresa Gawron PRAKTYKA
           
14 III A TL Bożena Bąk PRAKTYKA
15 III B TL Katarzyna Stępień 5 XVII Miejsce
16 III C TE Monika Merczyńska 10 XIV Miejsce
17 III D TE Joanna Piątkowska 0 -
18 III E TE Paweł Trebert 8 XVI Miejsce
19 3 a ZSZ Katarzyna Organa PRAKTYKA
           
20 IV A TL Dorota Szymczyńska 0 -
21 IV B TL Krzysztofa Jończyk-Kałuża 1 Zaszczytne XVIII Miejsce
22 IV C TH Lidia Domagała 92 IV Miejsce
23 IV D TE Paweł Kapica 101 III Miejsce
24 IV E TE Dariusz Puch 0 -
NAUCZYCIELE 29 X Miejsce

 

 

 

20 listopada 2015 r. na placu Orląt Lwowskich w Częstochowie odbyły się uroczystości związane z 97 rocznicą obrony Lwowa (1918 ) w walkach z ukraińską rebelią na Kresach Południowo - Wschodnich II RP.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja młodzieży naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta z zastępcą prezydenta Ryszardem Stefaniakiem i przewodniczącym Rady Miasta Zdzisławem Wolskim na czele, związków kombatanckich, a także uczniowie częstochowskich szkół, służby mundurowe oraz mieszkańcy miasta.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia gallerii z meczu naszej drużyny koszykarskiej.

Więcej artykułów…