18 września uczniowie klas II F i II G mieli okazję odwiedzić Zakład Karny w Herbach. Podczas wizyty młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania i organizacją pracy Zakładu Karnego, działalnością i zadaniami Służby Więziennej, specyfiką pracy funkcjonariusza oraz z zajęciami więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym.

Uczniowie mogli zobaczyć cele więźniów, kaplicę oraz plac spacerowy. Ponadto rzecznik prasowy zakładu Pani por. Izabela Kapkowska przedstawiła prezentację na temat historii Służby Więziennej w Polsce, która w tym roku obchodzi stulecie powstania. Zademonstrowano również środki przymusu bezpośredniego oraz wyposażenie funkcjonariusza SW.

Prowadzący starali się przestrzec uczniów przed konsekwencjami zachowań łamiących prawo, nieprzystosowania społecznego oraz uświadomić jaki to może mieć nieodwracalny wpływ na dalsze życie.

Bardzo dziękujemy pracownikom Służby Więziennej za poświęcony czas i ciekawą lekcję.

Dominik Figzał bierze udział w warsztatach na temat zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego mikroplastikiem i jego wpływem na nasz organizm .
Natomiast Ola Krzyśków i Radek Gorzałka uczestniczą w festiwalu kolorów cdn ...

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców i samorządu szkolnego, wzięli udział w rajdzie integracyjnym pod hasłem "Integracja zapisana w pamięci".

Impreza odbyła się 18 września. Trasa wiodła z Częstochowy do Korwinowa pociągiem a stamtąd już pieszo do Olsztyna. U podnóża Zamku, dzięki gościnności właścicieli 200 letniego Zabytkowego Spichlerza, pieczono kiełbaski i biesiadowano.

Uczniowie mogli też zregenerować siły po wyczerpującym marszu (ok. 10 km) i spróbować swoich sił w parku linowym. Następnym punktem imprezy były gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu w workach, a następnie z jajkiem na łyżeczce. Potem było ekscytujące przeciąganie liny, rzucanie w parach jajkiem na odległość i w końcu wyścig czwórek dźwigających w kocach swoich wychowawców.

Emocje były ogromne a zaangażowanie uczestników imponujące. Zdecydowanie zwyciężyła kl. I e, II miejsce kl. I c i I d, a III miejsce kl.I b. Wszyscy świetnie się bawili, w atmosferze rywalizacji a jednocześnie integracji, w malowniczej scenerii Jury Krakowsko - Częstochowskiej, w blasku słońca.

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się pięciodniowa Konferencja Krajów Nadbałtyckich w Dump w Niemczech.
Troje uczniów wraz z nauczycielem mgr L. Czają bierze udział w tym wydarzeniu.

Podczas tej konferencji będą prezentować w języku angielskim przygotowane przez siebie projekty oparte na Celach Zrównoważonego Rozwoju.
Jesteśmy dumni ponieważ tylko trzy szkoły z Polski uczestniczą w tym wydarzeniu.

Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne foto relacje!

17 września na Placu Katyńskim odbyły się częstochowskie obchody 79. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę.

W ramach obchodów odbył się spektakl podczas, nktórego odczytano nazwiska z częstochowskiej listy katyńskiej.   

Następnie o. Jan Zinówko odmówił modlitwę ekumeniczną i złożone zostały kwiaty pod symbolicznymi tablicami poświęconymi częstochowskim ofiarom mordu w Katyniu, Miednoje, Bykowni oraz Charkowie.

Naszą szkołe reprezentował poczet sztandarowy oraz uczniowie klas pierwszych.

W dniu 14 września klasy Ic i Ig pod opieką p. Leny Czaja i p. Ewy Skuza wzięły udział w sprzątaniu zbiornika wodnego „Zaciszańska”.

Jak co roku młodzież sprząta zbiornik na zaproszenie PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA. Śmieci po sezonie letnim nie brakowało.
Uczniowie spisali się na medal.

Organizatorzy zapewnili nam dodatkową atrakcję. Na miejscu obecni byli policjanci z Zespołu Konnego w Częstochowie. Młodzież mogła zapoznać się z pracą policjantów. Dowiedzieli się jaką funkcję pełnią konie w policji. Konie przeznaczone są do patroli terenów zielonych, leśnych tam, gdzie nie dojeżdża radiowóz. Zabezpieczają również imprezy masowe np. mecze.

Młodzież zadawała liczne pytania. Na zakończenie organizatorzy poczęstowali wszystkich uczestników kiełbasą z grilla.

7 września na Jasnej Górze, odbyły się uroczystości inaugurujące rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019.

Uczestniczyli w nich parlamentarzyści, przedstawiciele władz oświatowych - Pani Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz delegacja nauczycieli i młodzieży.

W dniu 7 września  klasa II E technikum logistycznego z innowacją wojskową wzięła udział w 26. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego na terenie pawilonów wystawienniczych - Targi Kielce.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi w przemyśle obronnym na ponad 600 stoiskach, a także spróbować swoich sił na symulatorze strzeleckim. Pięciu uczniów z klasy uczestniczyło w konkursie strzelania, osiągając bardzo dobre wyniki.

W tym roku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Klasa IB technikum logistycznego miała okazje zwiedzić centrum dystrybucyjne firmy X-kom w Częstochowie.

Centrum dystrybucyjne jest zlokalizowane w Mieleckiej Strefie Ekonomicznej w Częstochowie i posiada jeden z najnowoczesniejszcyh systemów WMS, który pozwala na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy i podniesie poziomu realizacji zamówień nawet do kilku tysięcy w ciągu godziny. Cały komleks to aż 12 200 m2, z czego 8 000 m2 to magazyny.

1 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zorganizowanym z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie we współpracy z Muzeum Częstochowskim w ramach projektu: „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. Upamiętniono tym samym rocznicę wybuchu II wojny światowej i agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę.

Rockowo-metalowe, dynamiczne piosenki oraz liryczne ballady z patriotycznym przesłaniem doskonale przemówiły do zgromadzonej publiczności.

Częstochowa upamiętniła 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Główne uroczystości na placu Pamięci Narodowej rozpoczęła msza św. polowa, której przewodniczył kapelan środowisk kombatanckich ks. Stanisław Rospondek.

Uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej zakończył Apel Pamięci i salwa honorowa oddana przez Kompanię Honorową Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Po tej części delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny. Organizatorami uroczystości był Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Urząd Miasta Częstochowy.

W uroczystościach uczestniczył Poczet Sztandarowy i delegacja młodzieży Naszej Szkoły.

Więcej artykułów…