28 stycznia uczniowie klasy IA i II A uczestniczyli w wycieczce związanej m.in. z realizacją innowacji pożarniczej. Odwiedzili Port Lotniczy w Łodzi oraz zapoznali się z zasadami funkcjonowania Lotniskowej Straży Pożarnej. Uczniowie przeszli odpowiednio kontrolę, dzięki czemu mogli uczestniczyć w zwiedzaniu portu.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Szkolnego i całej społeczności szkoły zebraliśmy 331 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy!!

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 28 we wtorek 15 stycznia odwiedziło świetlice środowiskową BETEL.
Wolontariuszki Martyna Cybulka i Klaudia Salamon pod opieką Jolanty Biel śpiewały kolędy wraz z podopiecznymi Betel.

W grudniu uczniowie Naszej szkoły przeprowadzili akcję "Psie Mikołajki",  w ramach, której zbierano dary rzeczowe oraz pieniądze na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziekujemy.

21 grudnia w Naszej szkole uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w swoich pracowniach aby spędzić wspólnie wyjątkowe chwile wokół pięknie przystrojonych świątecznych stołów i złożyć sobie świąteczne życzenia.
Dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście również spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole, a w atmosferę uroczystego świętowania wprowadził ich występ młodzieży, która zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

17 grudnia klasa 3F TE była na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym przy ulicy Armii Krajowej 13/15. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach, prowadzonych dla nich przez panią Karolinę Grabowską z zakresu kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa. Mieli okazję poznać metody zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa oraz określić typ własnych linii papilarnych dzięki otrzymanemu wzornikowi. Pani Karolina Grabowska zachęcała uczniów do wyboru studiów na UJD na kierunkach: INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA lub KRYMINALISTYKA I SYSYTEMY BEZPIECZEŃSTWA.

Opieka - Aleksandra Bednarska

Zakończyły się rozgrywki licealiady dziewcząt w koszykówce. Nasza drużyna pod opieką p. Aleksandry Kupczak pokonała ZSTiO 28:11, i VII LO im. M. Kopernika 30:22 i mimo porażki z IX LO im. C.K.Norwida zajęła I miejsce w grupie. Dało to dużą szansę naszym zawodniczkom na walkę o miejsca medalowe.

W rozgrywkach finałowych dziewczyny pokonały III LO im. W. Biegańskiego 26:19 i w meczu o złoto uległy, podobnie jak w zeszłym roku, IV LO im. H. Sienkiewicza . Gratulacje!!!
Reprezentacja: Rak Wiktoria, Więcław Wiktoria, Gruszczyńska Daria, Maciejewska Wiktoria, Skwarczyńska Natalia, Kot Sandra, Wrońska Klaudia, Kierat Olga, Dłubak Kinga, Krzynowek Laura, Skarlak Klaudia.

Szczypiornistki i szczypiorniści zakończyli sportowe zmagania. Obie drużyny uplasowały się na wysokim III miejscu. Gratulacje!!!

Skład zespołu dziewcząt:: Więcław Wiktoria, Stodółkiewicz Ewelina , Hajduś Zuza, Raźniak Sylwia, Rak Wiktoria, Godela Marlena, Wrucińska Natalia, Pietrzyk Angelika,Mysłek Anastazja, Skwarczyńska Natalia, Matuszczyk Wiktoria, Groja Zuza, Wróblewska Weronika, Studzińska Magda, Prusko Agnieszka,
Trener – dyr.szkoły - Mariusz Zawada

Skład zespołu chłopców: Kacper Wójcik, Igor Walaszczyk, Marcel Cianciara, Kacper Wójcik, Kuba Świątek, Michał Nowak, Kuba Michoń, Marcin Markiewicz, Kacper Choryłek, Alan Homa, Daniel Szymczyk, Jakub Luty, Patryk Sikora, Lapajski Kuba, Nowak Piotrek,Kluźniak Daniel,
Trener – dyr. szkoły Mariusz Zawada

13 grudnia odbyła się XVI edycja Dnia Fizyki w szkole. W tym dniu uczniowie wszystkich klas pierwszych wzięli udział w różnego rodzaju konkursach, testach i quizach związanych z tematyką fizyki.

Poszczególne klasy miały także za zadanie przygotować plakat przedstawiający zjawisko fizyczne, odpowiedzieć na pytania dotyczące życiorysu jednego z wielkich fizyków oraz przebrać za naukowców jak największą liczbę osób z klasy.

I miejsce zajęła klasa: IA

II miejsce klasa: IE

III miejsce klasa: IB

Główną nagrodą jest wycieczka i bilety dla całej klasy do Planetarium przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

Gratulujemy klasie IA zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział, wiedzę i kreatywność w poszczególnych konkurencjach.

Organizatorzy: pani Katarzyna Organa i pani Agnieszka Zarębska.

Klas IF, IIF i IIG miało okazje odwiedzić „Maskpol”, wiodący zakład w Polsce produkujący wyroby ochrony balistycznej, ochrony przeciwchemicznej, ochrony prewencyjnej zaopatrujący wojsko, policje i straż graniczną.
Uczniowie mieli okazje zapoznać się z procesem produkcji m.in.: hełmów i kamizelek kuloodpornych, poczynając od prac badawczych, przez produkcji, aż po laboratorium balistyczne.

Dobiegły końca Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Bardzo dobrze w całych rozgrywkach zaprezentowała się nasza drużyna, którą po niezwykle emocjonującym meczu pokonała 2:1 drużynę TZN i zapewniła sobie brązowe medale!

Skład zwycięskiej drużyny: Patryk Ligocki, Bartek Jabłoński, Krystian Grabarczyk, Bartek Bartelak, Łukasz Nowak, Rafał Bednarek, Mikołaj Szombara, Patryk Rogalik.

Opiekun Paweł Kapica.

W sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „100-lecie Niepodległości. Święty Mikołaj na Kresy”.

Inicjatorem akcji pomocy naszym rodakom mieszkającym na Litwie, Białorusi i Ukrainie jest Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”, a nasza szkoła aktywnie w niej uczestniczy, za co otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

Więcej artykułów…