10. pażdziernika Koło Wolontariatu pod opieką Jolanty Biel uczestniczyło w warsztatach w Zespole Szkół Specjalnych nr 28. Warsztaty były poświęcone obchodom Międzynarodowego Dnia Drzewa. Klasa IA z Kochanowskiego spisała się na medal pomagając w rysowaniu plakatów, rozwiązywaniu łamigłówek o tematyce proekologicznej. Były też łamigłówki, rebusy i zagadki.

04 października odbył się etap szkolny XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W naszej szkole udział wzięło 71 uczniów, z klas kształcących się w zawodzie technik logistyk, którzy w ciągu 40 minut rozwiązali 25 pytań jednokrotnego wyboru.

Wyniki zostaną ogłoszone w terminie do 29 października 2018 r.

5 pażdziernika odbyła się w Regionalnym Ośrodku Douczskonalenia Nauczycieli "WOM" konferencja poświęcona Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie.

W konferencji wzięły udział Patrycja Kępa, Kinga Welm pod opieką Jolanty Biel.

Na zdjęciu w towarzystwie Pani mgr Elżbiety Doroszuk - konsultanta wojewódzkiego WDŻ, organizatorów olimpiady: Pani Grażyny Przasnyska i ks.dr Michała Tunkiewicza.
Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w Olimpiadzie WDŻ .

Zgłoszenia zespołów dwuosobowych do 18.10. 2018. u pani Jolanty Biel.

Nagroda główna tygodniowy pobyt w Chorwacji.

Dnia 28 września klasa III A - Technik logistyk z innowacją pożarniczo-ratowniczą odwiedziła OSP we Wrzosowej. Uczniowie zostali bardzo gościnnie przywitani przez młodą ekipę strażaków, której przewodził tego dnia absolwent naszej szkoły Bartek Rorat. To on zapoznał młodzież z budynkiem straży, samochodami i ich przeznaczeniem oraz wyposażeniem. Następnie podzielił uczniów na zespoły, które konkurowały ze sobą na 4 stanowiskach:

  • gaśniczym
  • techniczny
  • pierwszej pomocy
  • zręcznościowym

Zespoły za każde zadanie w ramach danego stanowiska zostały ocenione punktami. Zabawa była przednia.

Dziękujemy !!

Polecamy wycieczkę do Wrzosowej młodszym rocznikom.

Dzień Chłopaka to szczególne wydarzenie w naszej szkole. W tym roku atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski miały miejsce 1 października.

Uczennice każdej klasy miały za zadanie ubrać swoich kolegów w muszki, aby w ten sposób wyróżnić ich w klasie. Samorząd Uczniowski również przygotował muchy dla Pana Dyrektora, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły.

Atrakcją niespodzianką, były w tym roku, przygotowane przez mgr Martynę Klekot, warsztaty spadochroniarskie, na których poza prezentacją multimedialną, uczniowie mogli na żywo zapoznać się z osprzętem spadochronu oraz z technikami skoków spadochronowych. Zajęcia te cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem.

Następnie 5-osobowe reprezentacje klas walczyły w corocznej konkurencji „przeciągania liny”. Walka była zacięta i ogromnie emocjonująca. Doping pozostałych uczniów wspierał i dodawał sił „szkolnym siłaczom”. Ostatecznie po zaciekłym boju zwyciężyła klasa III A, a zawodnicy otrzymali kupony na szkolnego „HOT-DOGA”.

Serdeczne GRATULACJE !!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy występów i zapraszamy w przyszłym roku !!!

22 września w sobotę wolontariuszki Edyta Boryń, Natalia Wawszczak i Natalia Dobrzyńska pod opieką Jolanty Biel odwiedziły Schronisko dla Zwierząt na ulicy Gilowej. Przekazaliśmy zakrętki na rzecz schroniska.

URATUJ PSA PRZYNIEŚ ZAKRĘTKĘ DO SALI 32

29 września uczniowie klasy I E technikum logistycznego z innowacją wojskową pod opieką p. Roberta Kotuch i p. Katarzyny Organa wzięli udział w uroczystości: 155 rocznicy Bitwy pod Mełchowem koło Lelowa.

Corocznie, w ostatnią sobotę września, na otwartej przestrzeni odbywa się Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem z 1863 roku, w której aktywny udział biorą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły otrzymali i wystąpili w bardzo znaczącej roli - walecznych kosynierów.

Obserwacja inscenizacji bitwy pozwoliła przenieść się w realia czasów powstania styczniowego i była znakomitą lekcją poznawania historii małej ojczyzny. Po zakończonej bitwie dla wszystkich przygotowano wspólną, gorącą i wyjątkowo smaczną grochówkę.

Tego dnia na uczniów kl. IE czekała jeszcze jedna atrakcja: spływ pontonami po rzece Białka Biała. Trasa spływu miała swój początek w przystani przy zalewie, prowadziła przez północny Lelów aż do końca spływu przy zabytkowym młynie w Białej Wielkiej (ok. 5km).
Podczas całej wycieczki wszystkim uczestnikom towarzyszył bardzo dobry humor i dopisywała słoneczna pogoda.

30 września Poczet Sztandarowy Naszej Szkoły uczestniczył w XVII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego.

O 9 rano uczniowie z klasy 2 e ćwiczyli musztrę pocztów sztandarowych przed Komendą Miejską Policji. Właściwe uroczystości rozpoczęły się o 11.30 na Placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie złożono wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Następnie pochód ruszył Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry.

Wiązanki kwiatów złożono także przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza. Następnie zgromadzeni uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej na Błoniach Jasnogórskich.

.
W dniu 28 września na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "U nas jest pięknie".

Konkurs został zorganizowany z okazji Roku Geografii na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Uczennica Martyna Banasiak kl. IIc zajęła I miejsce w kategorii "Mała i duża architektura", a Jakub Parkitny kl. IIc otrzymał wyróżnienie w tej samej kategorii.
Prace uczniów: Justyny Kokot kl. IIc, Wiktorii Szczepańskiej kl. III g, Patrycji Wilk kl. IIIg, Dominiki Włodarskiej kl. IIIg zostały zaprezentowane w wystawie pokonkursowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie: mgr L. Czaja i mgr E. Skuza.

27 września klasa II E technikum logistycznego z innowacją wojskową wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Polskiego Państwa Podziemnego oraz 79. rocznicy powstania Szarych Szeregów.

Początek uroczystości miał miejsce na Placu Biegańskiego, na którym nastąpiło sformowanie szyku pocztów sztandarowych. Potem uczniowie przemaszerowali w kolumnie na Plac Pamięci Narodowej, gdzie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, Apel Pamięci oraz nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległym w Obronie Ojczyzny.

Organizatorami uroczystości byli Urząd Miasta Częstochowy, Hufiec ZHP Częstochowa i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Częstochowa.

26 września to Europejski Dzień Języków. I w tym roku był to szczególny dzień w naszej szkole. Jego przebieg przygotowały i zrealizowały: mgr Agata Marks, mgr Ewa Nieszporek, mgr Halina Klepacz-Skoczylas, mgr Marta Skrzypkowiak, Szkolny Klub Europejski i Samorząd Uczniowski.

Zaplanowane wydarzenia umożliwiły uczniom sprawdzenie swoich umiejętności językowych, wiedzę o krajach anglo- i niemiecko- języcznych jak również wykazać się kreatywnością.

Klasy trzecie brały udział w projekcji fascynującego filmu "Devil wears Prada", w języku angielskim, doskonaląc umiejętność rozumienia ze słuchu.

Klasy drugie, po wcześniejszym losowaniu krajów Unii Europejskiej, mogły wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w realizacji zadania "Znany sportowiec". Konkurs brawurowo wygrała klasa II d, deklasując konkurencję. Zwycięzcy mogą w dowolnym terminie wybrać się do kina lub teatru.

Natomiast wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się pasją, biorąc udział w konkursie "Wiedzy o krajach anglo- i niemiecko- języcznych", w formie testu. Swoich szans spróbowało 19 osób. Zwycięzca oraz 3 osoby z 2 miejsca i 5 osób z 3 miejsca, otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe, które umożliwią im w przyszłości podnoszenie swoich umiejętności językowych. Pozostali uczestnicy otrzymali batoniki.

Wszystkie działania i wydarzenia dzisiejszego dnia, miały na celu poszerzenie wiedzy z wiązanej z krajami Unii Europejskiej, aktywowanie zainteresowań tradycjami i zwyczajami tych narodów. Poznawanie specyfiki kulturowej i realioznawczej jak również kształtowanie tolerancji, rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec innych kultur. I chociaż jesteśmy największym technikum logistycznym w Polsce, to jednak języki obce nie są nam "OBCE", o czym świadczy ogromne zaangażowanie, świetne przygotowanie uczestników i doskonała atmosfera.

Więcej artykułów…