Dnia 09.05.2016 uczniowie klasy I g TE oraz II a TL, ZS im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, odwiedzili Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez prof. Jacka Sztukę  na temat „Rola obrazu w przekazie reklamowym” oraz prelekcji dotyczącej Wydziału Zarządzania wygłoszonej przez Panią prodziekan ds. nauczania dr inż. Elżbietę Wysłocką.

 

 

 

 

 

 

 

Wielkim sukcesem zakończył się rozegrany 5 maja Bieg Prewencji Policji, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół im .Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Nasi uczniowie zajęli drużynowo I miejsce w punktacji Szkół o Profilu Mundurowym. W klasyfikacji indywidualnej kobiet Zuzanna Kula zajęła I miejsce, a Paulina Michalik uplasowała się na II miejscu. Na drugim miejscu w klasyfikacji mężczyzn uplasował się Konrad Szczypior.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunem drużyny był Paweł Trebert.

8 maja 2016 roku uczniowie ZS im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w obchodach 71 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

Uczestniczyli w polowej mszy św. na Placu Pamięci Narodowej, następnie wysłuchali Apelu Pamięci.

Dnia 28.04.2016 roku klasa II a kształcąca się w zawodzie technik logistyk odwiedziła cementownię zlokalizowaną w Rudnikach k. Częstochowy.

Uczniowie zapoznali się z przebiegiem produkcji cementów portlandzkich: żużlowych, wieloskładnikowych, wapiennych, hutniczych oraz produkcją spoiwa drogowego. Mieli możliwość przeanalizowania komputerowego sterowania procesem wypalania klinkieru. Zobaczyli załadunek cementu luzem odbywającego się na trzech w pełni automatycznych terminalach, nowoczesny system pakowania z za pomocą linii paletyzowania i pozostałe procesy magazynowe.

Zakład posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością (ISO 9001), Środowiskiem (ISO 14001) Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (PN-N 18001) oraz Energią (ISO 50001) – zatem uczniowie połączyli posiadaną wiedzę logistyczną z praktyczną działalnością Cemex Polska Sp. z o.o.

Dnia 25 kwietnia na terenie pływalni MOSiR odbyła się Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej.

W klasyfikacji ogólnej dziewczęta i chłopcy uplasowali się na VI miejscu. Indywidualnie II miejsce stylem dowolnym zajęła Wiktoria Rak, a III miejsce w stylu grzbietowym - Krystian Makuch.

Serdecznie gratulujemy!

W dniu 25.04.2016 klasy Ib i Ig w ramach realizacji innowacji brały udział w zajęciach poświęconych zagadnieniom prawa cywilnego i prawa karnego prowadzonych przez panią Adwokat Annę Wręczycką.

Uczniowie zapoznali się m.in. z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz zostali poinformowani o zdolności do czynności prawnych.

 

 

 

 

22 kwietnia z inicjatywy pani Agaty Marks nauczyciela Z.S. im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie,  miało miejsce bardzo interesujące spotkanie uczniów klas pierwszych z  Panem prokuratorem Cezarym Flisem.

Młodzież dowiedziała się jakie są cele i zadania prokuratury, czym różni się praca oficera policji prowadzącego dochodzenie czy śledztwo od pracy prokuratora, jak zostać prokuratorem oraz jaka jest odpowiedzialność prokuratora. Po obszernej prelekcji, uczniowie zadawali szacownemu gościowi pytania dotyczące poruszanych wcześniej zagadnień. Będąc pod dużym wrażeniem, niektóre osoby wyraziły chęć zostania w przyszłości prokuratorem.

Życzymy wytrwałości i sukcesów. Trzymamy kciuki.

22 kwietnia 2016r na 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 55 odbył się 2 etap szkolnego konkursu, pt:,,Zagraj w Kosmos”. Do pierwszego etapu, który odbył się tydzień wcześniej przystąpiło 15 drużyn. Do finału dotarły 4 drużyny: ,,Skład węgla i papy” – 1c, ,,SKL Lakers” – 1e, ,,Drużyna z 1f”-1f oraz ,,Gwiazdeczki” – 1a .

W tym etapie drużyny  musiały wykazać się nie tylko wiedzą  jak również odpowiednią strategią  i  odpowiedzialnymi  decyzjami. Najlepiej poradziła sobie z tym drużyna z klasy 1c :,,Skład węgla i papy”, w skład której weszli : Wiktoria Hyża, Oskar Zębik i Jakub Zagórski (najlepszy w 1 etapie) – zajęli  1 miejsce. 2 miejsce zdobyli: Dagmara Glińska, Sebastian Bekus i Wiktoria Więcław z „Drużyna z  1f”. Na najniższym miejscu podium stanęła  drużyna z 1a - ,,Gwiazdeczki” czyli Kinga Welm , Izabella Doluk oraz Patrycja Kępa . 4 miejsce po zaciętej walce zdobyli  Mateusz Balsam i Jakub Leśkiewicz  z ,,SKL Lakers”(nieobecny niestety był Dominik Włudzik). Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Udowodniliście, że astronomia nie jest Wam obca.  Cieszymy się , że chcecie poznawać otaczający Was świat.

Organizatorzy: prof. A. Zarębska i  prof. K. Organa

21 kwietnia odbył się w szkole dzień chemii pod hasłem „Pierwiastki wokół nas

Po zapoznaniu się z dostępnymi na terenie szkoły informacjami o pierwiastkach do konkursu przystąpiły drużyny klas: I B, I C, I D i I E. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy IC Oskar Zębik i Kuba Zagórski, którzy w nagrodę mogli poczęstować swoją klasę wygranymi cukierkami.

Wśród miłośników chemii i słodyczy znalazło się spore grono naszych nauczycieli, którzy w czasie dużej przerwy z powodzeniem odpowiadali na pytania. Uczniowie chętnie brali udział w „chemicznej zabawie” a C12H22O11 w postaci cukierków szybko znikał.

21 kwietnia (w czwartek) odbędzie się w naszej szkole dzień chemii pod hasłem "Pierwiastki wokół nas". W tym dniu na 5-tej lekcji zapraszamy 3-osobowe drużyny z klas pierwszych do wzięcia udziału w konkursie po zapoznaniu się z dostępnymi na terenie szkoły informacjami.

Na dużej przerwie wszystkich miłośników chemii i słodyczy zapraszamy na parter nowego budynku (koło sali 80). Każdy kto odpowie na proste pytanie otrzyma cukierka.

 

 

 

 

Więcej artykułów…