20 października klasa III E pod opieką Jolanty Biel wzięła udział w spotkaniu z Adamem Małyszem "Moja droga do sukcesu". Event z Małyszem wypełnił Aule Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej po brzegi (600 miejsc) i sporo osób stojących. Były ciekawe opowieści najbardziej popularnego i bardzo sympatycznego sportowca.

Tak wyglądał pierwszy event towarzyszący V Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania. Tematem V OPiZ jest "Turbulentne otoczenie przedsiębiorstwa".

Chętnych do udziału w eliminacjach szkolnych, które odbędą się 9 grudnia serdecznie zapraszam do rejestracji w sali 32 u Jolanty Biel. Zapisy do 30 października.

 

 

We wrześniu odbywały się rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. W turnieju brało udział 17 szkół.

W klasyfikacji generalnej ZS. Kochanowskiego zajął 4 miejsce. W zawodach reprezentowali nas: Tomasz Biedroń, Radosław Gorzałka, Krystian Guła, Ernest Heryk, Adrian Jura, Jakub Kaźmierczak, Mateusz Klimek, Kamil Krzemiński, Adam Kurzycki, Mateusz Malinowski, Konrad Michalak, Jakub Michoń, Jakub Pawlik, Mateusz Rozpondek, Mateusz Soja, Piotr Tomczak, Kacper Warzecha, Krystian Jasnos.

W dniu 20 października odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego. Najlepsji okazali się:

Joanna Knop kl. IIC, - I miejsce
Adrian Ptak kl. I E - II miejsce
Marta Zawada kl. IIID i Dawid Błaszczyk kl. IA - III miejsce

Organizatorzy konkursu: Katarzyna Pychyńska, Katarzyna Wawrzak, Ewa Nieszporek, H.Klepacz-Skoczylas.

Na początku października w klasach czwartych odbyła się prelekcja na temat pobierania i przeszczepiania szpiku. Po wykładzie młodzież, która zdecydowała się zostać dawcami szpiku poddała się pobraniu próbki krwi w celu sprawdzenia czy mogą zostać dawcami. Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się ratować w ten sposób życie innych ludzi serdecznie dziękujemy.
Szczegóły akcji na www.szpiknaszczyt.pl

 

 

 

 

 

10 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy miała miejsce inauguracja IV edycji projektu "MŁODZI KREATYWNI".

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II c pod opieką pani Jolanty Biel. W trakcie trwania projektu uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekają: spotkania z przedsiębiorcami i doradcami zawodowymi, wizyty studyjne, wykłady i konkursy. Główne cele projektu to rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości, profilaktyka bezrobocia.

Koordynatorem projektu w Naszej szkole jest pani Jolanta Biel.

W miniony weekend pracownicy naszej szkoły przebywali na wycieczce w Trójmieście. Zwiedzili Akwarium w Gdyni, Sopot, Europejskie Centrum Solidarności, starówkę gdańską oraz zamek w Malborku.

22 września na stadionie CKS Budowlani odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja dziewcząt zajęła IV miejsce, natomiast reprezentacja chłopców VIII miejsce.

W zawodach reprezentowali nas: Kinga Żabicka, Klaudia Majdzik, Rozalia Pająk, Karolina Bednarczyk, Magdalena Cudak, Paulina Michalik, Wiktoria Więcław, Justyna Laskowska, Patrycja Drab, Kamil Wąs, Marek Bauć, Krystian Jasnos, Jan Frymus, Szymon Bator, Konrad Szczypior, Gabriel Janczyk, Jakub Leśkiewicz, Dominik Błaszczyk oraz Miłosz Tyras.


Serdecznie gratulujemy!!!

4 października 2016 r. uczniowie klas IID i IIF w ramach wycieczki przedmiotowej z języka niemieckiego pod opieką Pani Agaty Marks i Małgorzaty Pabiasz-Paskuta, uczestniczyli w spotkaniu „Austria czyta 2016” zorganizowanym przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.

W tym czasie trwały Dniu Kultury Niemieckiej na śląsku opolskim a placówka, którą odwiedziliśmy organizuje różne ciekawe wystawy i prelekcje.

Austria czyta” to spotkanie w ramach akcji promocji czytelnictwa.
Profesjonalna prezentacja multimedialna połączona z prelekcją oraz miłą atmosferą panująca w placówce sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z obszernymi i bardzo interesującymi informacjami dotyczącymi Austrii i jej mieszkańców, tradycji i obyczajów. Jak i najnowszych pozycji książkowych.
Spotkanie to było jednym z elementów przygotowujących do konkursu „Wiedzy o Austrii i jej mieszkańcach” organizowanego przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.
Dziękujemy bardzo za życzliwość, profesjonalizm i miłą atmosferę Pani kierownik Monie Wójcik-Bednarz i Pani prelegent Joannie Waleskiej.

5 października 2016 r. młodzież z klasy I C  i II G  poznała zasady funkcjonowania Zakładu Karnego w Herbach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka - jakie są konsekwencje złych zachowań, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.
Młodzież została zapoznana z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariusza oraz z zajęciami więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym. Przedstawiono nam którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem i na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac, za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia. Następnie uczniowie mogli zobaczyć cele więźniów oraz plac spacerowy.
Mamy nadzieję, że cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione uczniom, jak można ustrzec się przed przestępczością i więzieniem oraz jak należy postępować by uniknąć kłopotów. Bardzo dziękujemy pracownikom służby więziennej za poświęcony czas i ciekawą lekcję.


Dnia 4 października br. o godzinie 11.00 rozpoczął się I etap (szkolny) IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Udział wzięło 57 uczniów z klas II, III oraz IV. Ogłoszenie wyników 28 października.

W środę uczniowie klasy IA Technikum Logistycznego z innowacją pożarniczo-ratowniczą uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika pana Roberta Kotucha.