W dniu 14 marca od 09:00 do 13:00 odbędzie się akcja poboru kwi. 

Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Kto może oddać krew:

• odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi;

• przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymację szkolną lub studencką, książeczkę ubezpieczeniową), natomiast w przypadku obcokrajowców odpowiednik PESEL bądź identyfikator dokumentu;

• posługuje się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym bez osób trzecich na zrozumienie treści kwestionariusza oraz samodzielne udzielenie odpowiedzi podczas wywiadu lekarskiego, ponadto jej dane, jeżeli są dostępne, powinny znajdować się w centralnym rejestrze mieszkańców Polski;

• jest w wieku od 18 do 65 lat

• osoba powyżej 65 roku życia może oddać krew po corocznym uzyskaniu zgody lekarza w centrum krwiodawstwa,

• dawca pierwszorazowy po 60 roku życia może oddać krew po uzyskaniu zgody lekarza rodzinnego; waży powyżej 50 kg; temperatura jej ciała, która mierzona jest pod pachą nie powinna przekraczać 37°C;

• przeszła pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące: wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe

W ramach tegorocznych Dni logistyka i Spedytora, 11 marca klasy II A, II C oraz II D uczestniczyły w wykładzie na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej na temat „Logistyka XXI wieku”.

Natomiast na terenie szkoły rozegrał się I etap zmagań intelektualnych. Polegał na rozwiązaniu, w zespołach dwuosobowych, krzyżówki składającej si z haseł logistycznych. Czternaście najlepszych zespołów weźmie udział w kolejnych etapach, następnego dnia. 

A są to następujące drużyny:

 1. Wózwid 2 2D – 45p
 2. Fat More 3B – 42p
 3. Spółka 3D - 42p
 4. Logistic Muffins 2B – 41p
 5. Calculation Logistics 2E – 41p
 6. Log TEAM 2A – 40p
 7. Kormorany 2A – 38p
 8. Goracy Towar 3A – 37p
 9. SKL 2A – 37p
 10. Paleciaki 2D – 37p
 11. Tequila na palecie 2D – 36p
 12. Konon Ligistics 2D – 34p
 13. Omega 3D – 34p
 14. Paletowy TEAM 2A – 34p

Pozostałe drużyny zdobyły odpowiednio:

Sun Logistics 2E – 33p
Taktyczne Paleciaki 2C – 33p
Grom Logistic 1C – 31p
Paleciarze 1E – 31p
Tańczący z Paletami 1B – 29p
Gnom Logistics 2D – 29p
Garry_Bet 2A – 28p
Dzwony 1E – 27p
Black and White Logistics 2D – 25p
Lovely TEAM 2E – 24p
Paleciaki 1A – 22p
Kociak Trans 2F – 22p
Paleta TEAM 1A – 21p
KingaTrans 1F – 20p
Spedytorzy 2F – 20p
Kubatura 1A – 19p
Doublemiczi 1B – 16p
Kochan Logistic 1D – 15p
Ciężki TEAM 2F – 15p
Logistyczne Świry 1C – 12p
Logistyka dla Dzika 1C – 11p
Logistyczne Żółwie Ninja 1C – 10p

II etap odbędzie się 12 marca 2019r. w Sali nr 90. Proszę przynieść smartfony

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej m.in. przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich „Dzieci Częstochowy Orlętom Lwowskim".

Celem akcji jest ufundowanie tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterskim obrońcom Lwowa z lat 1918-1919 – Orlętom Lwowskim.

Akcja polega na zbieraniu przez uczniów częstochowskich szkół makulatury, a środki uzyskane z zebranej makulatury będą przeznaczone na dofinansowanie budowy tablicy pamiątkowej, która zostanie zamontowana na Jasnej Górze.

Akcja zbierania makulatury trwa od 01.03.2019 do 17.05.2019 r.

Zwracamy się do wszystkich uczniów oraz nauczycieli o przynoszenie makulatury na ten szczytny cel.

Makulaturę można składać w bibliotece szkolnej.

6 marca w Szkole Policji w Katowicach odbyły się eliminacje do XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, którego finał odbędzie się w Pile. Eliminacje polegaly na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 40 pytań.

Nasze szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych w składzie: Wiktoria Więcław, Jakub Leśkiewicz, Dominik Włudzik i Maciej Miller.

Opiekun Paweł Kapica.

W dniach 11-12.03.2019 r. odbędą się Dni Logistyka i Spedytora. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich uczniów klas logistycznych i spedycyjnych. Ilość drużyn w etapie pierwszym nieograniczona.

Drużynę stanowią dwie osoby, które oprócz składu osobowego, muszą podać nazwę związaną z branżą TSL.

Etap pierwszy 11 marca od godziny 9.00."

8 lutego świętowaliśmy Walentynki. Był to "Walentynkowy Dzień bez pytania", dla tych, którzy mieli czerwony element garderoby. Ponadto, każdy ze Społeczności Kochana, dostał urocze serduszko. Można było, wziąć udział w akcji "Kochan ... nauczyciela, i zrobić sobie w serduszkowej ramce zdjęcia. Poczta Walentynkowa, przyprawiała o przyspieszone bicie serca, nie jedną osobę. A "Drzewko miłości " z naszej pięknej palmy, budziło sentyment.

Pamiętaliśmy też o tych, których kochamy, a których nie ma już wśród nas. "Płonące serce", w kręgu uczniów, zbliżyło ich do siebie, jednocześnie budząc w nich refleksje. Kulminacyjnym wydarzeniem było wypuszczenie w przestrzeń, w blasku promieni słonecznych, dużego, czerwonego serca z przesłaniem miłości: "Największym szczęściem jest przekonanie, że jesteśmy kochani, tacy jacy jesteśmy a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy " /Victor Hugo/, w otoczeniu uczniów klasy III B, trzymających własne serduszka.

Cały dzień upłynął w atmosferze pełnej życzliwości i sympatii, w serduszkowej scenerii - udekorowana szkoła, przepełnionej duchem MIŁOŚCI.

Wszystkim życzymy romantycznych i niezapomnianych Walentynek - Samorząd Uczniowski.

W grudniu w WOM RODN w Częstochowie odbyła się debata dotycząca projektu W stronę dojrzałości. W debacie wzięły udział uczennice klasy II G Weronika Krajs, Martyna Cybułka i Klaudia Salamon.

W czasie debaty młodzież dyskutowała o seksualności.

Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, pod przewodnictwem lidera przygotowywali odpowiedzi na pytania:

 1. Jak jest?
 2. Jak być powinno
 3. Dlaczego nie jest jak być powinno?

Wnioski przedstawiał lider grupy. Po skończonej debacie liderzy napisali wspólne spostrzeżenia do Ministerstwa Zdrowia.

Młodzież otrzymała cenne nagrody. Atmosfera w czasie obrad była bardzo przyjazna, poznaliśmy punkt widzenia innych uczestników na temat zdrowia prokreacyjnego.

Opieka Jolanta Biel

5 grudnia klasy IIIA i IVA brała udział w warsztatach chemicznych na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

Uczniowie, którzy chcieli by wziąć udział w:

 • płatnych stażach zawodowych u pracodawcy
 • kursach/szkoleniach nadających uprawnienia
 • szkoleniach z języka obcego zawodowego

Mogą zgłaszać się do pedagog szkolengo pokój 40 do piątku 8 lutego 2019 r. do godz. 11:00.

Taki bal jest tylko raz w życiu !!

2 lutego, w Hali Polonia, odbyła się zabawa studniówkowa. Na niezapomnianej imprezie bawiło się ponad 200 osób. Bal rozpoczął się dostojnym polonezem, a w części oficjalnej uroczyście złożono podziękowania: dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.

Szampanem wzniesiono toast za pomyślność na maturze oraz w życiu dorosłym, a potem była już tylko dobra zabawa w rytmach starych oraz nowych muzycznych hitów, granych przez zespół LAVADO.

W dniu dzisiajszym klasy IB i IF w ramach innowacji policyjnej odwiedziły Komende Miejską Policji w Kłobucku.

Podczas spotkania dowiedzieli się co trzeba zrobić aby zostać policjantem. Poznali procedurę rekrutacyjną do pracy w policji: od testu wiedzy przez badania psychologiczne, rozmowe kwalifikacyjną i badania lekarskie.

Młodziez miała również okazje spotkać się technikiem kryminalistyki, który z dużym zaangażowaniem opowiedział ucznią o pracy technika, pokazująć m.in. w jaki sposób zbiera się ślady daktyloskopijne.

 

Więcej artykułów…