We wtorek 22 listopada odbyły  się w naszej szkole zajęcia, na które zaprosiliśmy Centrum Chemii w Małej Skali UMK w Toruniu.
Pracownicy centrum przeprowadzili warsztaty doświadczeń i pokaz efektownych eksperymentów. Uczniowie klas IA, IE, IIA i IIIA zostali wprowadzeni w świat efektownych reakcji chemicznych, wybuchów, barwnych płomieni…

25 listopada będziemy obchodzić w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji mamy dla Was konkurs.

Każdy uczeń w tym dniu przynosi do szkoły swojego misia (liczba misiów nieograniczona). Wygrywa ta klasa, która zgromadzi jak największą ilość maskotek (liczą się tylko pluszowe misie).
Klasa, która wygra przedstawi Dyrekcji listę "3 życzeń", z których jedno, możliwe do zrealizowania zostanie spełnione.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

 

 

 

Uroczyste obchody 95-lecia istnienia szkoły rozpoczęły się w przeddzień 14 listopada w Hali Polonia meczem piłki ręcznej, w którym wzięła udział reprezentacja szkoły oraz jej absolwenci. Rozgrywki trzymały kibiców w nieustannym napięciu i zakończyły się wynikiem 14:9 z korzyścią dla obecnej drużyny szkolnej.

W kolejnym dniu, już o godzinie 10-tej dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w kościele Św. Zygmunta sprawowanej przez proboszcza tutejszej parafii Ks. Mariana Wojcieszka. Skupieni na wspólnej modlitwie dziękowaliśmy za kolejny jubileusz szkoły, prosiliśmy o dalszą pomyślność i wytrwałość w wypełnianiu misji, jaką jest z pewnością zawód nauczyciela. W zadumie i cichej modlitwie wspominaliśmy tych, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta podczas drugiej wojny światowej.

Nasze myśli koncentrowały się także na ostatnich latach i miesiącach, kiedy to pożegnaliśmy na zawsze niejednego kolegę, koleżankę i uczniów naszej szkoły.

Następnie społeczność szkolna na czele z dyrekcją, wolnym marszem udała się do budynku szkoły, by wziąć udział w dalszych uroczystościach. W murach szkoły dyrektor Mariusz Zawada przywitał zaproszonych gości.
Podczas wystąpień zaproszeni goście składali wyrazy uznania dla gospodarza uroczystości, podkreślając jego działania mające na celu unowocześnienie naszej szkoły i poprawę jej wizerunku.

Pan Ryszard Stefaniak złożył dyrektorowi Zawadzie podziękowania za wszelkie działania na rzecz rozwoju szkoły oraz pielęgnowanie tradycji patriotyzmu. W dowód uznania odznaczył go Krzyżem Korpusu Wojska Polskiego i wręczył list gratulacyjny w imieniu pana prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

W części artystycznej uczestnikom uroczystości towarzyszyła refleksja nad twórczością Jana Kochanowskiego – XVI wiecznego poety, którego śmiało możemy nazwać Horacym naszej literatury.

Jubileusz szkoły to niewątpliwie okazja do przywoływania jej historii, ale także wielka radość. Radość płynąca z faktu, że szkoła „rozrasta się”, jest coraz ładniejsza i doposażona a oprócz tego jej patronem jest Jan Kochanowski, którego twórczość była i jest drogowskazem dla każdego człowieka i Polaka.

 

Z okazji obchodów 95-lecia naszej szkoły 14 listopada odbył się w Hali Polonia mecz piłki ręcznej pomiędzy absolwentami a obecną reprezentacją szkoły. Po emocjonującym spotkaniu zwyciężyła nasza obecna drużyna wygrywając 15:12.

Mecz był też okazją do spotkania absolwentów ze swoimi wychowawcami jak również porozmawiania o tym czym zajmują się obecnie. Jak się okazało sporo z nich to na co dzień pracownicy policji czy też straży pożarnej. Wielu z nich to również studenci wielu prestiżowych uczelni w całej Polsce.

Absolwenci wystąpili w składzie: Bartek Bera, Dawid Krawczyk, Kamil Ksiażczyk, Konrad Chalembski, Konrad Strzelecki, Mariusz Krawczyk, Szymon Ziaja, Szymon Pawłowski, Patryk Ponichtera, Mateusz Struski, Kamil Terlecki, Mariusz Błaszczyk, Piotr Lara, Tomek Smoleń, Szymon Hadrian, Maciej Całus i Daniel Chmielarz.
Obecna reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Damian Długosz, Dawid Soja, Krystian Guła, Kuba Bielawski, Dominik Błaszczyk, Kuba Wasilewski, Norbert Małolepszy, Dominik Michoń, Kuba Michoń, Radek Gorzałka, Kacper Choryłek, Kuba Bałchanowski, Patryk Sikora oraz Kacper Wójcik.
Trenerem reprezentacji był Mariusz Zawada

W środę uczniowie klasy III E i III F oraz I E i I G uczestniczyli w prelekcji na temat Służby Więziennej. Prelekcję prowadzili pracownicy Aresztu Śledczego w Częstochowie.

Było to kolejne spotkanie w ramach realizacji innowacji policyjno prawnej.

W środę uczniowie klasy IC Technikum Logistycznego uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika pana Roberta Kotucha.

9 listopada klasy III D, brały udział w spotkaniu z podinspektorem mgr Arturem Bracisiewiczem ekspertem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z zakresu kryminalistycznych badań dokumentów.

Były to kolejne z zajęć z semestralnych spotkań z tego cyklu w ramach realizacji innowacji policyjno-prawnej i innowacji działania logistyczne w policji.

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXX Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Przystąpiło do nich 40 uczniów technikum ekonomicznego. Hasło przewodnie tej edycji olimpiady brzmi "Państwo a gospodarka". Życzymy naszym młodym ekonomistom, aby dostali się do zawodów okręgowych, które odbędą się 13 stycznia 2017 r.

8 listopada odbył się etap szkolny wojewódzkiego konkursu wiedzy historycznej "Dziewięciu z "Wujka" - wydarzenia grudniowe sprzed 35 lat".

 

 

 

 

 

 

W piątek 4 listopada nasza drużyna wzięła udział w XV Turnieju Żeńskich Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości.

Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne wygrywając swoje mecze z drużynami: LO Sienkiewicza, LO Biegańskiego i LO Traugutta, wszystkie w stosunku 2:0.

Skład naszej drużyny: Sylwia Bińczyk, Sandra Czerwik, Zuza Hajdus, Natalia Kupiec, Dominika Kniejska, Klaudia Kmiecik, Dominika Woszczyńska, Iza Karoń, Natalia Sitarz.

Opiekun Paweł Kapica.

Warto zaznaczyć, że najlepszą zawodniczką całego turnieju została Sylwia Bińczyk.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Dnia 04.11.2016r. odbyły się w naszej szkole zawody I-go stopnia I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej (OOSL) zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Udział w niej wzięło 37 uczniów z klas drugich i trzecich technikum logistycznego. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru zawierający 25 pytań z wiedzy dotyczącej transportu, magazynowania, organizowania i monitorowania oraz terminologii fachowej w języku polskim i angielskim.

Czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w dniu 17.11.2016r.

Więcej artykułów…