Uczennica Weronika Dudek z klasy Id zajęłą 9 miejsce w finale Wojewodzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej "Dziewieciu z Wujka - wydarzenia grudniowe sprzed 35 lat".

Uczennice przygotowywała do konkursu mgr Aneta Nowicz-Budziszewska

6 grudnia odbył się Pierwszy Konkurs Pożarniczy, w którym brali udział sympatycy Ochotniczych Straży Pożarnych z klas: I a, II a, III a, IV a. Drużyny dwuosobowe w I-m etapie rozwiązywały test składający się z 30 pytań zamkniętych, a w II-m etapie wykazywały się umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy.

Zwycięzcy tej kategorii, to:
I miejsce: Dominik Błaszczyk i Kamil Rybak (z klasy III a)
II miejsce: Jan Frymus i Patryk Balcerowiak (z klasy I a)
III miejsce: Patryk Machura i Bartosz Porębski (z klasy III a)

Drugi etap, to turniej sprawnościowy, w którym wystąpiły drużyny 5-cio osobowe z klas: I a, II a, III a, IV a oraz drużyna VIP składająca się z najbardziej sprawnych nauczycieli.

Zwycięzcy tej kategorii, to:
I miejsce: klasa III a
II miejsce: klasa IV a
III miejsce: drużyna VIP
IV miejsce: klasa I a
V miejsce: klasa II a

Najbardziej dynamiczny i gorący doping zapewniły Cheerleaderki z klasy II a oraz drużyny VIP.

Konkurs Pożarniczy mógł się odbyć dzięki uprzejmości i zaangażowaniu strażaków z OSP Huta Stara A oraz OSP Wrzosowa

{slider=Przeglądaj galerie}

{/slider}

W dniu dzisiejszym odbył się etap okręgowy IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Jako miejsce zawodów okręgowych została wybrana nasza szkoła, do której przybyło 82 uczestników wraz z opiekunami. 

W zawodach II stopnia uczestnicy w czasie 75 min. rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, składający się z 25 pytań. Wyniki II etapu, zostaną ogłoszone 16 grudnia 2016.

Za rezultaty trzymamy kciuki!

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=21895

 

 

Drugiego grudnia 2016 młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego uczestniczyła w akcji PCK mającej na celu zebranie pieniędzy na paczki Bożonarodzeniowe dla najbiedniejszych.

Opiekun Halina Klepacz-Skoczylas

W dniu 01.12.2016 r. klasa II B była na wycieczce przedmiotowej w GMMP OPEL w Glliwicach.
Podczas wizyty mogliśmy zwiedzić dział karoserii, gdzie większość czynności wykonywały roboty i proces produkcyjny był w pełni zautomatyzowany. Odwiedziliśmy także dział montażu głównego gdzie składane są gotowe auta dla klientów. W przedsiębiorstwie montowane są samochody wersji Astra V generacji, Cascada cabrio na rynek europejski, amerykański, australijski.

W dniu 1 grudnia 2016 roku o godzinie 12 odbyła się 25 edycja Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia PCK w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie. Do etapu powiatowego zakwalifikował się Dominik Błaszczyk z kl. III A który reprezentował w tej olimpiadzie naszą szkołę.

Opiekunem była Pani Halina Klepacz-Skoczylas.

W dniu 28 listopada klasa I A udała się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Częstochowie przy ulicy Sikorskiego 82/94, na bazie której funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego.

Strażacy zaprezentowali nam sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych między innymi zapoznaliśmy się ze sprzętem używanym podczas gaszenia pożarów, wypadków drogowych, jak również akcji ratownictwa chemicznego. Mieliśmy okazję założyć kombinezon gazoszczelny wykorzystywany podczas likwidacji skażeń chemicznych. Zobaczyliśmy także samochody znajdujące się na wyposażeniu jednostki, quady, kontenery specjalistyczne i łodzie. zapoznano nas z zasadami zachowania się, gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego.

1 grudnia odbędzie się w naszej szkole pierwszy etap Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło XII edycja olimpiady to: "Przywództwo w biznesie".

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 

W kategorii – nauczyciel – zwyciężyła p. Edyta Waryś – 10 misi

Klasa która zdobyła I i II miejsce oraz zwycięski nauczyciel mają prawo do przedstawienia dyrekcji listy 3 życzeń.

Lp. KLASA WYCHOWAWCA Ilość MISI Miejsce
1 I A Izabela Lechowicz 22 VI miejsca
2 I B Małgorzata Skiba 61 I miejsce
3 I C Marta Skrzypkowiak 11 VII miejsca
4 I D Dariusz Puch 36 IV miejsca
5 I E Magdalena Skoczewska 58 II miejsce
6 I F Aleksandra Bednarska 47 III miejsca
7 I G Aleksandra Pytel 23 V miejsce
8 II A Agnieszka Kędzierska 5 IX miejsce
9 II B Barbara Płaczek 0 L
10 II C Halina Klepacz-Skoczylas 4 X miejsce
11 II D Agata Marks 0 L
12 II E Jolanta Wieloch 0 L
13 II F Joanna Hołodniuk PRAKTYKA
14 II G Danuta Bilka 0 L
15 III A Edyta Waryś 1 XI miejsce
16 III B Agata Czerwińska PRAKTYKA
17 III C Jolanta Buss 5 IX miejsce
18 III D Aleksandra Kupczak 1 XI miejsce
19 III E Ewa Skuza 1 XI miejsce
20 III F Teresa Gawron 7 VIII miejsce
21 IV A Bożena Bąk 0 L
22 IV B Katarzyna Stępień 0 L
23 IV C Monika Merczyńska 1 XI miejsce
24 IV D Joanna Piątkowska 0 L
25 IV E Paweł Trebert 1 XI miejsce

28 listopada o godzinie 10 uczniowie klas drugich w ramach projektu "Lekcje z ZUS" wezmą udział w pierwszym etapie olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pierwszy etap będzie polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!!!

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że nasz szkoła została organizatorem drugiego etapu IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
II etap (okręgowy) odbędzie się w naszej szkole dnia 2 grudnia o godzinie 11. Wezmą w nim udział 82 osoby z okręgu, w tym 21 uczniów naszej szkoły, za których mocno trzymamy kciuki.

POWODZENIA!!!

 

 

 

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły bierze udział w projekcie "MŁODZI KREATYWNI". Ostatnio wraz z koordynatorem programu Panią Jolantą Biel mieli okazję udzielić wywiadu w Radiu Jura.

 

 

 

 

 

Więcej artykułów…