01.03.2016 klasa II A kształcąca się w zawodzie technik logistyk i realizująca innowację pedagogiczną: rozwijanie umiejętności przydatnych w straży była z wizytą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, przy ul. Wł. Sikorskiego.

Tam zapoznali się z zagadnieniami z zakresu ratownictwa: chemicznego, wysokościowego, technicznego, medycznego i poszukiwawczo – ratowniczego. Obejrzeli sprzęt ratowniczy i pożarniczy oraz wyposażenie różnych pojazdów.

1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Z tej okazji uczniowie klasy Ib i Ig wraz z opiekunami udali się 29.02.2016 do Klubu Politechnik, by wziąć udział w patriotycznym koncercie piosenek w wykonaniu rapera Tadeusza „Tadka” Polkowskiego pod patronatem pana senatora Artura Warzochy.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali piosenek opiewających losy żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o niepodległość i suwerenność Polski. W repertuarze znalazły się m.in. utwory: "Ballada grudniowa", "Moja mała dziewczynko z AK" oraz piosenka na podstawie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim".

 

 

 

W dniu 10 lutego 2016 roku młodzież z klas IIe, IVb, IV c, IVe, IIId, I f uczestniczyła w warsztatach na Uniwersytecie Śląskim. Zajęcia praktyczne zorganizował Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu.
Uczniowie odbyli warsztaty „Ćwiczenia laboratoryjne z chemii” oraz „Właściwości minerałów”. Warsztaty były ciekawą formą zajęć z chemii i geografii w warunkach innych niż szkolne.
W przerwie młodzież zwiedzała interesujące  wystawy dotyczące pracy geologów , glacjologów i przepięknych minerałów znajdujących się na kuli ziemskiej.

W zorganizowanym dzisiaj dla szkół gimnazjalnych turnieju strzeleckim o Puchar Dyrektora Szkoły zwyciężyło Gimnazjum Nr 12 (313 punktów), miejsce drugie zajęło Gimnazjum z Węglowic (308 punktów), a miejsce trzecie Gimnazjum ze Skrzydlowa (287 punktów).
W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się uczeń Gimnazjum z Węglowic - Damian Parkitny, który zbobył 89 punktów.

Wszystkim szkołom serdecznie dziękujemy za udział!

W zorganizowanym w czwartek z okazji Walentynek turnieju dla klas pierwszych "Czar Par" zwyciężyła para z klasy I G - Nikodem Przybylski i Klaudia Rykała.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim parom za wspólną zabawę.

9 lutego na lodowisku odbyły się zawody łyżwiarskie dla szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła wysokie 4 miejsce.
Skład drużyny: Wiktoria Denkiewicz (II F), Marlena Godela (I E), Wiktoria Rak (I G), Iga Socha (I C), Klaudia Dziurska (I A), opiekun: Paweł Kapica.

Gratulujemy!

Wyłoniono zwycięzców Szkolnego Konkursu Logistycznego.

Dawid Lada - klasa III A
Mateusz Strzelecki - klasa III B
Piotr Tomczak - klasa III B

,to uczniowie, którzy 2 marca będą reprezentować naszą Szkołę w VI Konkursie Logistycznym w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Drodzy uczniowie klas pierwszych Samorząd Uczniowski szykuje dla Was zabawę Walentynkową. Prosimy o dobranie klasowych "par" reprezentantów do udziału w czwartkowej zabawie. Wszystkie informacje podamy jutro. Od jutra rusza również poczta walentynkowa.

Przedsmak zabawy :-)

 

59 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się spośród niemal 7500 biorących udział w tegorocznej edycji Olimpiady, do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Wśród nich znalazł się Piotr Tomczak z klasy III B. Przed nim najważniejszy finałowy sprawdzian wiedzy – 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Gazeta wyborcza zamieściła artykuł z Piotrem:
Cały tekst: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19594455,sukces-w-logistyce-ucznia-kochanowskiego.html#ixzz3zaM3tn5w

 

 

 

 

 

Dnia 9 lutego 2016 roku na 4 godzinie lekcyjnej odbędzie się szkolny Konkursu Wiedzy Logistycznej. Udział wezmą uczniowie klas II oraz klas III kształcący się w zawodzie technik logistyk. Trójka najlepszych pojedzie reprezentować swoje umiejętności i wiedzę do Dąbrowy Górniczej.

VI edycja Konkursu odbędzie się 2 marca 2016 r. o godz. 11.00 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie szkół średnich, którzy zgłoszą swój udział w Konkursie, będą mieli możliwość weryfikacji swojej wiedzy oraz umiejętności. Wśród atrakcyjnych nagród znajdują się, m.in. "Złoty Indeks", uprawniający do bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz staże i szkolenia w renomowanych firmach logistycznych.

W środę, 3 lutego w Ratuszu Miejskim nagrodzono laureatów IV Powiatowego Konkursu „Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej".

Konkurs adresowany był do uczniów szkół z terenu Częstochowy. Jego głównym celem była promocja szkolnych izb pamięci, izb tradycji, izb regionalnych i kącików historycznych; podkreślenie ich roli w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej i kulturowej oraz edukacji patriotycznej a także pielęgnowanie tradycji patriotycznych poprzez propagowanie wiedzy o ważnych wydarzeniach z historii kraju i regionu.
Nagrody podczas uroczystej gali w Ratuszu Miejskim wręczył zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak.
Organizatorami konkursu był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie. Honorowy patronat objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W ramach kategorii konkursowej „Historia w przedmiotach zaklęta” zespoły uczniowskie miały za zadanie zbadać i odtworzyć historię dowolnego eksponatu wybranego ze zbiorów izby. Podsumowaniem projektu była prezentacja stoiska, plakat i wystąpienie przedstawiające historię eksponatu. Zespół uczniowski z Kochanowskiego badał historię uratowanych krzyży lwowskich (jeden z nich znajduję się w Izbie Tradycji).

Komisja po obejrzeniu przygotowanych plakatów i wysłuchaniu prezentacji uczniowskich postanowiła przyznać Naszej Szkole I miejsce.

W finale szkołę reprezentowali: Patrycja Rzadkowska IIE,, Dawid Korzec IIID, Wiktoria Chwałek IB.

Przygotowaniem oprawy artystycznej zajęła się pani Jolanta Buss, a merytorycznej pan Mariusz Kubis.

Więcej artykułów…