Teatr cieni Jasełka 2016 przygotowanie mgr Renata Karoń ,mgr Aleksandra Pytel, mgr Aleksandra Bednarska, mgr Ewa Idziak. Uczniowie i uczennice klas pierwszych drugich i trzecich.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY WYSTĘP !!!

Wyniki konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny grudzień 2016

Komisja w składzie : mgr Ewa Idziak , mgr Paweł Kołodziejczyk i mgr Aleksandra Pytel wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu

I miejsce klasa I F
II miejsce klasa I D
III miejsce ex aequo uczennica z klasy I F Magdalena Tomalska oraz klasa II D

GRATULUJEMY !!!

Nagrodą w konkursie jest zgoda Pana dyrektora na wyjście klasy np. do kina.

61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazł się z naszej szkoły Jakub Maślanka. W walce o finał pokonał blisko 8 tys. osób.

W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju. 

W II etapie próg kwalifikacyjny gwarantujący awans do finału wynosił 24 punkty na 48 możliwych do zdobycia. Poziom trudności podnosiła forma sprawdzenia wiedzy, czyli test wielokrotnego wyboru. Młodym logistykom najwięcej trudności sprawiło pytanie nr 8, dotyczące skrótów w systemach informatycznych. Najłatwiejsze pytanie sprawdzało natomiast wiedzę z zakresu kodów kreskowych – poprawnie odpowiedziało na nie aż 69% olimpijczyków.

Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. 61 uczestników będzie walczyć o miano najlepszego młodego logistyka w kraju. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. W obecności przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, nauczycieli, wykładowców WSL, rodziców oraz dziennikarzy dowiemy się kto najlepiej rozwiązał zadania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale również umiejętność jej wykorzystania w codziennych, zawodowych wyzwaniach.

Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

http://www.wczestochowie.pl/artykul/26637,czestochowianin-w-finale-ogolnopolskiej-olimpiady-logistycznej---

W dniach 15-16 grudnia jak co święta, młodzież naszej szkoły zebrała fundusze dla czworonogów ze schroniska. Tym razem przekażemy kwotę 261,26zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu zwierzaków.

 

 

 

 

 

 

 

Drugiego grudnia w hali Polonia, jak co roku odbyła się Paraolimpiada dla dzieci z częstochowskich Przedszkoli. Uczniowie naszej szkoły - klasa I F pomagała w organizacji i przebiegu rozgrywek sportowych Paraolimpiady. Opiekę nad uczniami sprawowała Jolanta Biel. Szkołę reprezentowała pani dyrektor Aleksandra Kupczak.

9 grudnia 2016 roku Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Stosunków Międzynarodowych zorganizował II etap (okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Celem tego etapu było wyłonienie 10 osób, które będą reprezentować nasz region w III etapie (centralnym) Olimpiady, której głównym koordynatorem jest Uniwersytet Warszawski. Do etapu centralnego zakwalifikowali się uczeń naszej szkoły Tomasz Zdrach.

Gratulujemy

30 listopada Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Jolanty Biel zorganizowało Andrzejkowe Spotkanie Integracyjne z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły: Kinga Welm, Kasia Herba, Sylwia Hepner, Wiktoria Zawada i Beata Sprawka brawurowo zatańczyły dla Gości. Daniel Czajkowski z I A uświetnił spotkanie magicznymi sztuczkami z kartami. Paulina Guzowska, Martyna Szecówka i Janek Frymus z I A przygotowali poczęstunek. Spotkanie odbyło się w ramach kontynuacji szesnastoletniej współpracy pomiędzy szkołami.

Reprezentacja dziewcząt w piłkę ręczną zajęła III miejsce w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie. Opiekunem był Pan Dyrektor Mariusz Zawada.
Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa AJD zaprosił uczniów naszej szkoły na wykłąd popularno-naukowy przygotowany przez przedstawicieli firmy Mediarecovery posiadającej największe na polskim rynku doświadczenie w zakresie analiz informacji cyfrowych, w tym incydentów informatycznych i włamań do sieci.

Spotkanie odbyło się w Auli Akademiii Jana Długosza w Częstochowie. Omówione zostały najważniejsze tematy dotyczące zachowania bezpieczeństwa i procedur zabezpieczenia danchc zgodnie z najlepszymi praktykami informatyki śledczej. Prelekcja wzbogacona była bardzo ciekawą prezentacją multimedialną popartą przykładami z życia wziętymi. Uczniowie i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy prowadzącego, jak i złożonością zagadnień dotyczących informatyki śledczej.

Konfrontacja teorii z praktyką, pobudziła z całą pewnością u wielu słuchaczy ciekawość oraz potencjalną cheć kontynuowania swojej edukacji na Kierunku Kryminalistyka i Systemy bezpieczeństwa o pózniej specjalizacji biometria i informatyka śledcza. W zwiazku z tym liczymy na kolejne prelekcje poszerzające nasze horyzonty myśłowe, jak i wiedzę w zakresie problematyki związanej z Kryminalistyką.

8 grudnia uczniowie klasy III A – technik logistyk – zwiedzili linię montażową GMMP w Gliwicach, gdzie zapoznali się z procesem produkcji samochodów Opel, Vauxhall, Buick, Holdsen, eksportowanych na rynek europejski, amerykański, australijski.

Uczniowie klasy IG wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła'' i wysłali kartki dla dzieci przebywających na Oddziale Onkologicznym w Lublinie.

Akcja „Wylosuj Anioła”  ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów z oddziału onkologicznego i została zainicjowana przez fundację ,, Gdy Liczy się Czas " w Lublinie . Mamy nadzieję, że wysłane kartki sprawią wiele radości oraz będą początkiem przyjaźni korespondencyjnej.

 

 

 

 

 

Więcej artykułów…