21 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu IX Olimpiady Logistycznej. Gratulujemy i już trzymamy kciuki za następny etap, który odbędzie się 2 grudnia.
Uczniowie zakwalifikowani:
Sowiński Dominik II A, Włodarczyk Piotr II C, Soluch Dawid II C, Jadach Radosław II C, Piśniak Bartosz III D, Rak Krzysztof III D, Szymala Kamil III D, Bednarek Michał III D, Lis Ernest III A, Knysak Michał III A, Jasnos Krystian III A, Radecki Kamil III C, Matuszak Adam III C, Machura Patryk III A, Maślanka Jakub III A, Madej Mateusz III A, Lada Dawid IV A, Strzelecki Mateusz IV B, Dróżdż Mateusz IV B, Oberski Konrad IV B, Kościelniak Kamil IV B.

W konkursie na najstraszniejszą dynię miejsce I zajęły klasy I G i II A. Miejsce trzecie przyznano klasie I C. Za zajęte miejsca klasy otrzymają punkty, które zostaną zsumowane z kolejnymi konkursami.

Szczegóły w gablocie samorządu szkolnego.

W dniu 27 października klasa II A odwiedziła jednostkę Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Sikorskiego w Częstochowie. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem używanym przez strażaków z tej jednostki.

24 października odbyła się XVI edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Wzięli w nim udział reprezentanci klas pierwszych. W pierwszej części rywalizacji uczniowie musieli napisać dyktando ze słuchu. Po sprawdzeniu prac konkursowych do drugiego etapu przeszło czterech najlepszych uczniów, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów ortograficznych.

W drugiej części konkursu uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na kolejne zagadki ortograficzne. W efekcie I miejsce zajął: Filip Bączek – klasa Id, Alicja Bator – klasa If, Mateusz Rosikoń – klasa Id.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

 

 

 

 

18 października 2016r. uczniowie klasy Ib i IIe poznali zasady funkcjonowania Zakładu Karnego w Herbach.

Celem wyjazdu była profilaktyka majaca uświadomić młodzieży konsekwencje związane z łamaniem ogólnie przyjętych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Pobyt w zakładzie odosobnienia przybliżył codzienne życie więźniów, ich podział ze względu na popełnione przestępstwo. Uczniowie zobaczyli cele skazanych, spacerniak, pokój widzeń, bibliotekę, świetlicę oraz kaplicę ozdobioną malowidłami wykonanymi przez jednego z więźniów. Przybliżone zostały również zadania służby więziennej i specyfika pracy funkcjonariuszy.

Pobyt w Herbach wzbudził w każdym z uczestników głęboką refleksję – nie warto łamać prawa, bo życie na wolności jest wartością bezcenną.

20 października klasa III E pod opieką Jolanty Biel wzięła udział w spotkaniu z Adamem Małyszem "Moja droga do sukcesu". Event z Małyszem wypełnił Aule Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej po brzegi (600 miejsc) i sporo osób stojących. Były ciekawe opowieści najbardziej popularnego i bardzo sympatycznego sportowca.

Tak wyglądał pierwszy event towarzyszący V Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania. Tematem V OPiZ jest "Turbulentne otoczenie przedsiębiorstwa".

Chętnych do udziału w eliminacjach szkolnych, które odbędą się 9 grudnia serdecznie zapraszam do rejestracji w sali 32 u Jolanty Biel. Zapisy do 30 października.

 

 

We wrześniu odbywały się rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. W turnieju brało udział 17 szkół.

W klasyfikacji generalnej ZS. Kochanowskiego zajął 4 miejsce. W zawodach reprezentowali nas: Tomasz Biedroń, Radosław Gorzałka, Krystian Guła, Ernest Heryk, Adrian Jura, Jakub Kaźmierczak, Mateusz Klimek, Kamil Krzemiński, Adam Kurzycki, Mateusz Malinowski, Konrad Michalak, Jakub Michoń, Jakub Pawlik, Mateusz Rozpondek, Mateusz Soja, Piotr Tomczak, Kacper Warzecha, Krystian Jasnos.

W dniu 20 października odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego. Najlepsji okazali się:

Joanna Knop kl. IIC, - I miejsce
Adrian Ptak kl. I E - II miejsce
Marta Zawada kl. IIID i Dawid Błaszczyk kl. IA - III miejsce

Organizatorzy konkursu: Katarzyna Pychyńska, Katarzyna Wawrzak, Ewa Nieszporek, H.Klepacz-Skoczylas.

Na początku października w klasach czwartych odbyła się prelekcja na temat pobierania i przeszczepiania szpiku. Po wykładzie młodzież, która zdecydowała się zostać dawcami szpiku poddała się pobraniu próbki krwi w celu sprawdzenia czy mogą zostać dawcami. Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się ratować w ten sposób życie innych ludzi serdecznie dziękujemy.
Szczegóły akcji na www.szpiknaszczyt.pl

 

 

 

 

 

10 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy miała miejsce inauguracja IV edycji projektu "MŁODZI KREATYWNI".

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II c pod opieką pani Jolanty Biel. W trakcie trwania projektu uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekają: spotkania z przedsiębiorcami i doradcami zawodowymi, wizyty studyjne, wykłady i konkursy. Główne cele projektu to rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości, profilaktyka bezrobocia.

Koordynatorem projektu w Naszej szkole jest pani Jolanta Biel.

W miniony weekend pracownicy naszej szkoły przebywali na wycieczce w Trójmieście. Zwiedzili Akwarium w Gdyni, Sopot, Europejskie Centrum Solidarności, starówkę gdańską oraz zamek w Malborku.

Więcej artykułów…