W środę, 1 czerwca klasa Ib TL brała udział w ramach realizacji innowacji w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki. Z tej okazji policja wraz z Akademią im. Jana Długosza przygotowała zajęcia profilaktyczne połączone z przemarszem na plac Biegańskiego, gdzie nastąpiło odczytanie odezwy i "Zryw wolnych serc".

Obchody rozpoczęła prelekcja w auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego AJD na temat bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym oraz szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych i alkoholu. Następnie młodzież wspólnie z policjantami przeszła na Plac Biegańskiego, gdzie odczytana została odezwa do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. W południe wszyscy uczestnicy wzięli udział w "Zrywie wolnych serc", wybijając prawa ręką rytm serca przez 60 sekund. Młodzież zatańczyła również belgijkę i zaśpiewała hymn PaT - piosenkę Jarosława Chojnackiego "Nie wracajmy jeszcze na ziemię".

http://www.wczestochowie.pl/artykul/24895,wybijali-rytm-wolnych-serc-na-placu-bieganskiego--zdjecia-

23-24 maja nasi uczniowie walczyli w Szkole Policji w Pile o tytuł " Klasa Policyjna Roku".

W eliminacjach, w których wzięły udział 64 szkoły z całej Polski drużyna z Kochanowskiego zajęła 16 miejsce i wywalczyła awans do finału. Zmagania trwały dwa dni i obejmowały test sprawności, strzelanie, test z pierwszej pomocy i wiedzę z zakresu Policji. Nasza drużyna, która wystąpiła w składzie: Justyna Laskowska, Bartek Kluczny, Kamil Ginał i Kacper Minkina wywalczyła wysokie 11 miejsce w Polsce.

W dniach 23-25 maj kolejne klasy uczestniczyły w obozie surwivalowym w Biskupicach.

Tym razem w obozie udział wzięły klasy ID i G pod opieką Pani Danuty Bilki, Agaty Marks i Pawła Treberta.

23-24 maja szkolna grupa rowerowa "Dzwonek" udała się na rajd rowerowy do oddalonych o 55 km Łagiewnik Wielkich.

Oto krótka fotorelacja z ekspedycji.

W Złotym Potoku odbyły się w niedzielę, 22 maja uroczystości upamiętniające 73 rocznice powołania Oddziału Partyzanckiego na terenie Ziemi Częstochowskiej oraz 72 rocznice wymarszu oddziału pomoc Powstańczej Warszawie w ramach Akcji "Burza".

Uroczystości rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik pamięci walk oddziału Armii Krajowej pod dowództwem kpt. Jerzego Karpińskiego "Ponurego". W uroczystościach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz delegacja młodzieży z I E i I F.        

                                                                                                                                                        

W dniach 16-18 maja uczniowie klas IIb, IIc Technik logistyk z innowacją elementy edukacji policyjno-prawnej uczestniczyli w obozie realizującym innowację. W czasie trzech dni trwania obozu uczniowie brali udział w atrakcyjnych zajęciach na terenie KS Jurapark w Biskupicach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. W programie było między innymi:

budowa obozu                jazda quadem               posługiwanie się bronią białą

paintball                         gry terenowe

strzelanie z łuku             szkoła przetrwania

 

13 maja 2016 roku, uczniowie klasy II A – technik logistyk – w ramach realizacji innowacji – odwiedzili siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej nr 3, która obejmuje rejon działania gmin: Częstochowa, Mstów, Kłomnice, Rędziny.

Tam zapoznali się z wyposażeniem, jakim dysponuje PSP oraz funkcjonowaniem siedziby dowodzenia.

 

 

 

 

 

 

Dnia 12.05.2016 roku uczniowie klasy II A kształcący się w zawodzie technik logistyk, w ramach innowacji: „rozwijanie umiejętności przydatnych w OSP” złożyli wizytę w OSP Błeszno – Częstochowa. Tam zapoznali się z wyposażeniem jednostki typu: Mercedes Benz Atego/1329, Jelcz 422, Ford Transit.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia na sprzęcie łączności, sprzęcie ratownictwa medycznego i drogowego oraz uczestniczyli pokazie ratownictwa technicznego.

Obejrzeli Izbę Pamięci OSP Błeszno.

 

W dniu 12.05.2016 klasy Ib, Ie i If w ramach realizacji innowacji brały udział w zajęciach poświęconych zagadnieniom prawa cywilnego prowadzonych przez Sędziego Sądu Rejonowego w Częstochowie pana Pawła Betlejewskiego.

Zajęcia te były kolejnymi z cyklu w ramach projektu edukacyjnego Iustitia organizowanego przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich we współpracy z Urzędem Miasta.

 

 

 

 

 

 

Na placu Biegańskiego odbyły się w czwartek, 12 maja uroczystości upamiętniające 81 rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. W tegorocznych obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, kombatanci, młodzież częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta.

Po złożeniu kwiatów przy pomniku marszałka na placu Biegańskiego, uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Ratusza Miejskiego, gdzie odbyła się prelekcja dr Ryszarda Stefaniaka "Częstochowa w obliczu śmierci Józefa Piłsudskiego". W uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, pan Dyrektor Mariusz Zawada oraz delegacja młodzieży (klasa II E i II F)

Fotorelacja z wycieczki rekreacyjnej klasy IIE do Złotego Potoku.

Więcej artykułów…