II C - kształcąca się w zawodzie technik logistyk - podczas zajęć praktycznych z logistyki zaopatrzenia i produkcji.

16 lutego 2017 r. zainteresowani uczniowie klas III kształcący się na kierunku technik logistyk wzięli udział w I etapie o charakterze wirtualnym (osoby logowały się na przygotowanej przez organizatora platformie) Olimpiady Logistycznej przygotowanej przez MWSLiT we Wrocławiu.

Etap ten to test, który składał się z 15 pytań jednokrotnego wyboru.

Wyniki wkrótce.

W ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy sztab WOŚP Częstochowa zebrał 336 543,92 zł. Cegiełkę do tej kwoty dołóżyła nasza szkoła za co wszystkim dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 08.02.2017 r. klasa II A z innowacją Rozwijanie Umiejętności Przydatnych w OSP udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej - Jednostki Ratowniczo Gaśniczej mieszczącej się w Częstochowie przy ulicy Rejtana 25/35.

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym przez tą jednostkę. St. kpt. mgr Krzysztof Dzwonnik szczegółowo wyjaśnił zasady pracy w jednostce, procedury obowiązujące strażaków, a także opisał obowiązki strażaków.

Dnia 08.02.2017 r. klasa I A technik logistyk z innowacją pożarniczo-ratowniczą, gościła w Jednostce OSP Częstochowa Błeszno.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzania jednostki, zapoznania się z jej wyposażaniem (3 wozami ratowniczymi, systemem gaśniczym).

Naczelnik Łukasz Gołąbek zapoznał uczniów z zasadami naboru do OSP. W sposób bardzo interesujący opowiadał o ciężkiej pracy strażaków. Uczniowie zwiedzili również salę tradycji, w której mieściły się liczne puchary, dyplomy, zdjęcia oraz kronika, w której opisana jest historia Jednostki na Błesznie.

Dnia 09.02.2017 r. odbyły się szkolne eliminacje do VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Udział wzięli uczniowie klas II, III oraz IV, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z pytań zamkniętych.

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:
Ernest Lis, Mateusz Madej i Karolina Ślęzak z klasy III A

i to oni pojadą 8.03.2017 r. do siedziby organizatora, aby porównać swoją wiedzą z innymi logistykami z całego kraju.

 

 

  

 

Dzisiaj na miejskim lodowisku odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim. Bardzo dobrze wypadła nasza drużyna, która stanęła na trzecim stopniu podium.

Reprezentacja wystąpiła w składzie : Wiktoria Rak, Wiktoria Denkiewicz, Iga Socha, Marlena Godela. Opiekun Paweł Kapica.

Warto dodać, że w klasyfikacji indywidualnej Wiktoria Rak zajęła 3 miejsce.

W styczniu odbył się drugi etap Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

W drugim etapie wzięło udział 120 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali Sylwia Bińczyk kl. IV D, Dawid Korzec kl. IV D, Justyna Laskowska kl. IV C oraz Rozalia Pająk kl. IV C.

Na 80 punktów możliwych do uzyskania w drugim etapie Dawid Korzec zdobył 76 a Sylwia Bińczyk 73, co dało im możliwość wystartowania w trzydziestoosobowym finale, który odbędzie się w Szczytnie.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

 

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej już po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. Eliminacje szkolne odbędą się 09.02.2017r. Wszyscy zainteresowani uczniowie z klas II, III, IV kształcący się w zawodzie technik logistyk, proszeni są o zgłaszanie do p. Magdaleny Pabiasz-Poskuty, p. Magdaleny Skoczewskiej, p. Edyty Waryś w terminie do 7.02.2017r.

W dniach 6-7 marca 2017r. odbędzie się Dzień Logistyka.

Przewidziane są potyczki intelektualne, techniczno-sprawnościowe, prowadzenie rozbudowanych wypowiedzi na temat „Mechanizmów i koncepcji funkcjonowania centrów logistycznych”.

Klasy kształcące się w zawodzie technik logistyk, proszone są o zgłaszanie maksymalnie 2 drużyn, składających się z 2 osób, w terminie do 10.02.2017r. do p. Magdaleny Skoczewskiej lub p. Edyty Waryś.

Trwa:

  • konkurs na plakat związany z Dniem Logistyka – termin składania prac upływa 17.02.2017r.
  • konkurs fotograficzny – termin składania prac upływa 24.02.2017r.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy!!!

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA KOCHANOWSKIEGO w Częstochowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej artykułów…