Chcesz być młodym PRAWNIKIEM? Masz szansę pracować jak prawnik na 2 tygodniowym stażu w biurze poselskim!

Jeśli jesteś uczniem klasy 3 (skończonej 2) lub maturzystą, który marzy o pracy prawnika i/lub złożył papiery na wydział prawa ZGŁOŚ SIĘ!

Jeśli masz czas na pracę w wakacje przez okres 2 tygodni pod okiem prawnika - złóż aplikację do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (aplikacja powinna zawierać imię i nazwisko, kontakt, szkołę, adres zamieszkania, telefon, zdjęcie).

Musisz być z Częstochowy lub regionu, ponieważ będziesz obecny w biurze.

Terminy: złożenie do 1 lipca. 2 lipca rozpatrzenie kandydatur. 3 lipca ogłoszenie. 4. Potrzebujmy 6 osób - 4 staże płatne, 2 nagrody.

 

 

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory". Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

 

 

 

 

 

 

18 czerwca odbył się w ośrodku harcerskim w Pająku apel podsumuwujący rok Hufca ZHP Czętochowa. Podczas tych uroczystości otrzymaliśmy tytuł: SZKOŁA PRZYJAZNA HARCERSTWU

W dniu 3 czerwca uczniowie klas policyjnych uczestniczyli w Dniach Otwartych organizowanych przez Szkołę Policji w Katowicach.
Dzień Otwarty był okazją do zapoznania się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także podziwiania innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk.

Podczas imprezy można było m.in. zobaczyć:

 # funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, przedstawiających symulację transportu niebezpiecznego więźnia i odbijania zakładników.

 # pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców i pierwszej pomocy przedmedycznej,

 # umiejętności psa do wykrywania narkotyków

 # symulacje ratowania kierowcy zakleszczonego w pojeździe w wyniku wypadku drogowego

Dnia 06.06.2016 roku uczniowie klasy I B, kształcący się w zawodzie technik logistyk w ramach wycieczki przedmiotowej odwiedzili firmę „Brembo Częstochowa” sp. z o.o., która jest globalnym liderem w projektowaniu i produkcji systemów hamulcowych oraz komponentów do samochodów i motocykli.

Uczniowie obejrzeli proces produkcyjny tarcz hamulcowych, zacisków i kompletnych układów hamulcowych oraz odlewnię. Zobaczyli magazyny materiałów, komponentów i podzespołów oraz wyrobów gotowych, w których w sposób praktyczny obserwowali procesy magazynowe, załadunek i wyładunek ładunku.

Dnia 2 czerwca 2016 odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla  uczniów klas I.

W I etapie, który miał miejsce dnia 18.04.2016 wzięło udział 12 uczniów z klas Ib, Ic, Id, Ie i I g. Najlepszych 6 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu kultury, geografii, historii oraz realioznawstwa Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu zakwalifikowało się do II etapu. Po rozwiązaniu testu i udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte zostali wyłonieni zwycięzcy.

I miejsce: Natalia Sitarz klasa Ib,

II miejsce: Klaudia Rykała klasa Ig,

III miejsce: Wiktoria Chwałek klasa Ib.

Uczennice otrzymały z rąk pana Dyrektora Mariusza Zawady dyplomy i nagrody. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego panią Katarzynę Stępień, Agatę Czerwińską i Barbarę Płaczek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Więcej artykułów…