W dniu 20 października odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego. Najlepsji okazali się:

Joanna Knop kl. IIC, - I miejsce
Adrian Ptak kl. I E - II miejsce
Marta Zawada kl. IIID i Dawid Błaszczyk kl. IA - III miejsce

Organizatorzy konkursu: Katarzyna Pychyńska, Katarzyna Wawrzak, Ewa Nieszporek, H.Klepacz-Skoczylas.

Na początku października w klasach czwartych odbyła się prelekcja na temat pobierania i przeszczepiania szpiku. Po wykładzie młodzież, która zdecydowała się zostać dawcami szpiku poddała się pobraniu próbki krwi w celu sprawdzenia czy mogą zostać dawcami. Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się ratować w ten sposób życie innych ludzi serdecznie dziękujemy.
Szczegóły akcji na www.szpiknaszczyt.pl

 

 

 

 

 

10 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy miała miejsce inauguracja IV edycji projektu "MŁODZI KREATYWNI".

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II c pod opieką pani Jolanty Biel. W trakcie trwania projektu uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekają: spotkania z przedsiębiorcami i doradcami zawodowymi, wizyty studyjne, wykłady i konkursy. Główne cele projektu to rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości, profilaktyka bezrobocia.

Koordynatorem projektu w Naszej szkole jest pani Jolanta Biel.

W miniony weekend pracownicy naszej szkoły przebywali na wycieczce w Trójmieście. Zwiedzili Akwarium w Gdyni, Sopot, Europejskie Centrum Solidarności, starówkę gdańską oraz zamek w Malborku.

22 września na stadionie CKS Budowlani odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja dziewcząt zajęła IV miejsce, natomiast reprezentacja chłopców VIII miejsce.

W zawodach reprezentowali nas: Kinga Żabicka, Klaudia Majdzik, Rozalia Pająk, Karolina Bednarczyk, Magdalena Cudak, Paulina Michalik, Wiktoria Więcław, Justyna Laskowska, Patrycja Drab, Kamil Wąs, Marek Bauć, Krystian Jasnos, Jan Frymus, Szymon Bator, Konrad Szczypior, Gabriel Janczyk, Jakub Leśkiewicz, Dominik Błaszczyk oraz Miłosz Tyras.


Serdecznie gratulujemy!!!

4 października 2016 r. uczniowie klas IID i IIF w ramach wycieczki przedmiotowej z języka niemieckiego pod opieką Pani Agaty Marks i Małgorzaty Pabiasz-Paskuta, uczestniczyli w spotkaniu „Austria czyta 2016” zorganizowanym przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.

W tym czasie trwały Dniu Kultury Niemieckiej na śląsku opolskim a placówka, którą odwiedziliśmy organizuje różne ciekawe wystawy i prelekcje.

Austria czyta” to spotkanie w ramach akcji promocji czytelnictwa.
Profesjonalna prezentacja multimedialna połączona z prelekcją oraz miłą atmosferą panująca w placówce sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z obszernymi i bardzo interesującymi informacjami dotyczącymi Austrii i jej mieszkańców, tradycji i obyczajów. Jak i najnowszych pozycji książkowych.
Spotkanie to było jednym z elementów przygotowujących do konkursu „Wiedzy o Austrii i jej mieszkańcach” organizowanego przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.
Dziękujemy bardzo za życzliwość, profesjonalizm i miłą atmosferę Pani kierownik Monie Wójcik-Bednarz i Pani prelegent Joannie Waleskiej.

5 października 2016 r. młodzież z klasy I C  i II G  poznała zasady funkcjonowania Zakładu Karnego w Herbach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka - jakie są konsekwencje złych zachowań, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.
Młodzież została zapoznana z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariusza oraz z zajęciami więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym. Przedstawiono nam którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem i na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac, za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia. Następnie uczniowie mogli zobaczyć cele więźniów oraz plac spacerowy.
Mamy nadzieję, że cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione uczniom, jak można ustrzec się przed przestępczością i więzieniem oraz jak należy postępować by uniknąć kłopotów. Bardzo dziękujemy pracownikom służby więziennej za poświęcony czas i ciekawą lekcję.


Dnia 4 października br. o godzinie 11.00 rozpoczął się I etap (szkolny) IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Udział wzięło 57 uczniów z klas II, III oraz IV. Ogłoszenie wyników 28 października.

W środę uczniowie klasy IA Technikum Logistycznego z innowacją pożarniczo-ratowniczą uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika pana Roberta Kotucha.

27 września 2016 roku, uczniowie klasy IIII A – technik logistyk – realizujący innowację pedagogiczną w zakresie „rozwijania umiejętności przydatnych w OSP” złożyli wizytę w Państwowej Straży Pożarnej JRG-1 przy ul. Rejtana 25/35 w Częstochowie.

Uczniowie zorientowali się w prowadzeniu akcji ratowniczych w czasie pożarów, wykonywaniu specjalistycznych czynności ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych. Przenalizowali stan wyposażenia jednostki w sprzęt ratowniczy i środki gaśnicze, sorbenty oraz neutralizatory. Poznali zasady organizacji ratownictwa specjalistycznego: technicznego, wysokościowego, chemicznego i ekologicznego, działań poszukiwawczo-ratowniczych i ratownictwa medycznego.

26.września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przebrali się w barwy flag wylosowanych państw europejskich. Nagradzaliśmy ilość przebranych, jak również kreatywność danej klasy.

1.miejsce zajęła klasa I D – wych. mgr D.Puch ( SZWECJA )

2.miejsce klasy I B – wych. mgr M.Skiba ( FRANCJA ) oraz I F – mgr A.Bednarska ( FINLANDIA )

3. miejsce zajęła klasa II G – wych. mgr D.Bilka ( ESTONIA )

Organizatorami były: mgr A.Czerwińska, mgr M.Skrzypkowiak oraz mgr A.Marks.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie w przyszłym roku szkolnym!!!

Więcej artykułów…