Jak co roku w hali Polonia rozegraliśmy Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej halowej.

W tym roku do turnieju zgłosiło się aż 20 drużyn.

Najlepsi okazali się uczniowie klasy IIIc, którzy w pojedynku finałowym pokonali kolegów z klasy IVb . W meczu o trzecie miejsce klasa IIId pokonała klasę IIIa.

Składy najlepszych drużyn:

1 miejsce klasa III c: Damian Caban, Michał Król, Norbert Łysakowski , Kacper Kasprzycki, Dawid Mrożek i Patryk Jeziak.

2 miejsce klasa IVb: Michał Krzywda, Piotr Tomczyk, Kamil Poks, Adam Kurzycki, Kamil Krzemiński, Patryk Beleć.

3 miejsce klasa III d: Konrad Michalak, Michal Bednarek, Jakub Pawlik, Krzysztof Rak, Dawid Piątek, Jakub Grzyb.

W ramach innowacji klasa IIIB technikum logistycznego odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Kłobucku. 

Uczniowie zwiedzili budynek komendy, który kilka lat temu przeszedł gruntowny remont w ramach programu standaryzacji polskiej Policji. W czasie krótkiej prelekcji mundurowi scharakteryzowali gościom teren podległy jednostce oraz opowiedzieli o ich codziennej służbie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Każdy z uczestników spotkania mógł na własne oczy zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie innych śladów na miejscu zdarzenia.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł.insp. Dariusz Atłasik, który pogratulował uczniom wyboru ciekawego kierunku nauki oraz życzył samych sukcesów zarówno w dalszej edukacji, jak i w codziennym życiu.

 

W związku z tym dniem uczniowie klas pierwszych mogli zmierzyć się z wiedzą z zakresu astronomii podczas konkursu ,,Zagraj w Kosmos”.
Do pierwszego etapu przystąpiło 25 drużyn dwuosobowych. A do drugiego etapu dostali się: Marta i Natalia z klasy 1f, Martyna i Paulina z klasy 1a oraz Patryk i Tomasz z klasy 1b.

I miejsce zajęli: Patryk Moryń i Tomasz Kulesza z klasy IB,

II miejsce: Marta Wrona i Natalia Kruk z klasy IF.

III miejsce: Martyna Szecówka i Paulina Guzowska z klasy IA

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom kosmicznie gratulujemy.

Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się na sali gimnastycznej podczas 14 Dnia Fizyki. Tam, uczniowie wszystkich klas pierwszych zaprezentowali się w jednym z kolorów tęczy oraz przedstawili wiersz o tematyce fizycznej.

Najlepszy występ należał do klasy 1A – niejednego rozbolały policzki ze śmiechu – byliście świetni. W charakteryzacji najlepsza okazała się klasa I F. – wyglądaliście ekstra

Dziękujemy za wspólną zabawę.

W dniu 4 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
Najlepsi okazali się:

Karolina Romulewicz II D, - I miejsce

Weronika Michalska II C - II miejsce

Dominika Koćwin II C - III miejsce

Organizator konkursu: Marta Skrzypkowiak

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW !!!!!

Dnia 10 kwietnia 2017 odbyła się jednodniowa wycieczka do Wrocławia.

Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili HYDROPOLIS, w którym mieli możliwość zobaczyć różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służące jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
Kolejnym punktem wycieczki był LET ME OUT – tajemnicze pokoje, z których można wydostać się tylko po rozwiązaniu ciekawych zagadek. Uczniowie mieli 60 minut, aby je wspólnie rozwiązać i odnaleźć ukryty w pokoju klucz do drzwi.

Na zakończenie wycieczki uczniowie wraz z opiekunami podziwiali piękne uliczki i budowle na Starówce i Rynku Głównym.

Organizatorem wycieczki była Katarzyna Organa a opiekunami Edyta Waryś i Marta Skrzypkowiak.

Dnia 7 kwietnia odbył się w Bytomiu finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego Prawda i Kłamstwo o Katyniu.

Celem konkursu jest upowszechnianie prawdy o zbrodni katyńskiej. Organizatorem konkursu jest poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Laureatem tego konkursu został uczeń klasy IV D Dawid Korzec. Za swoją pracę poświęconą dyrektorowi prywatnej szkoły handlowej Stowarzyszenia Kupców Polskich w Częstochowie Lechowi Smólskiemu otrzymał drugie miejsce.

Nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli i innych miast Belgii. Uczeń został przygotowany do konkursu przez mgr Dariusza Pucha oraz mgr Monikę Merczyńską.

Gratulujemy Dawidowi, który jako pierwszy uczeń z naszej szkoły odniósł tak znaczny sukces w ciągu wieloletniej edycji powyższego konkursu.

W dniu 07 kwietnia 2017 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji PCK "Wielkanoc z PCK".

W ramach tej akcji uczniowie zbierali pieniążki w Auchan Północ w Częstochowie. Zebrane pieniążki pozwolą na zakup produktów żywnościowych i przekazanie ich potrzebującym.

Nad całą akcją czuwała pani Halina Klepacz-Skoczylas.

4 kwietnia w Opolu, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbył się finał konkursu Austria-kraj i mieszkańcy, organizowanego przez Bibliotekę Austriacka już XX raz. Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział i dwie uczennice kl. II F, Sylwia Grzybowska i Karolina Grabarek pod opieką pani Agaty Marks, dzielnie walczyły o wyjazd do Wiednia czyli o nagrodę główną, co już było ogromnym sukcesem.

W konkursie wzięło udział 665 osób, z 40 szkol i kilku województw. A tylko 15 uczestniczyło w ścisłym finale. Rywalizacja była zawzięta a poziom wyrównany.

Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia. Jednak tym razem zabrakło nam szczypty szczęścia. To nowe doświadczenie, utwierdziło uczennice w  przekonaniu, że w przyszłym roku znowu zawalczymy o finał i główną nagrodę.

31.03.2017 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbyła się III etap Olimpiady Logistycznej, do której zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły - Kamil Szymala, Jakub Maślanka i Michał Knysak.

W finale VI edycji Olimpiady Logistycznej wzięło udział sześćdziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W tym roku patronat nad VI edycją objęły m.in. takie firmy jak: CCC S.A., RUSAR Sp. z o.o. czy FF FRACHT Sp. z o.o..

 

 

 

30 marca 2017 r. odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom konkursu „Częstochowianie w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie”.

Konkurs został zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, w którym odbyła się uroczystość.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie przyznano I, II, III miejsca. Wyróżnienie zdobył Bartłomiej Rorat z naszej szkoły za prace pt: „Historia generała Mieczysława Ludwika Boruty-Spiechowicza”.

Uczeń został przygotowany do konkursu przez mgra Mariusza Kubisa i mgr Annę Malak.

 

 

 

29 marca 2017 odwiedzili nas gimnazjaliści z Częstochowy i okolic, by zapoznać się z ciekawą ofertą naszej szkoły. Odwiedziło nas około 700 osób. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali liczne atrakcje dla gimnazjalistów. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Program Dni Otwartych obejmował:

prezentacja oferty edukacyjnej szkoły,
warsztaty prezentujące ofertę szkolnictwa zawodowego – Technik Logistyk, Technik Ekonomista i Technik Spedytor,
występy artystyczne,
pokaz technik samoobrony,
prezentacja sprzętu policyjnego, strażackiego, wojskowego i ratowniczego,
pokaz psa i koni policyjnych,
zwiedzanie szkoły,
poczęstunek z grilla dla wszystkich osób.

 Gimnazjaliści mieli możliwość aktywnego udziału w szeregu atrakcji:

  • wspinaczka linowa,
  • przejażdżka quadami oraz samochodem terenowym,
  • paintball,
  • zajęcia na strzelnicy sportowej

Dzień otwarty w KOCHANIE był naprawdę ciekawy i radosny. Zadowoleni gimnazjaliści składali pamiątkowe wpisy w księdze pamiątkowej i deklarowali chęć podjęcia nauki w naszej szkole.

 

Do III etapu szóstej Olimpiady Logistycznej w MWSLiT we Wrocławiu, który odbędzie się w siedzibie organizatora 31.03.2017r. zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Michał Knysak kl. III A, Jakub Maślanka kl. III A oraz Kamil Szymala kl. III D.

III etap składa się z dwóch części:

v    pierwsza część polegać będzie na rozwiązaniu przedstawionego problemu logistycznego,

v    w drugiej części koniecznie będzie uzasadnienie wybranego przez uczestnika rozwiązania.

O wyborze zwycięzcy decydować będzie wykonanie zadania w określonym czasie. W zadaniu problemowym nie liczy się kolejność oddawania prac.

Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!

Więcej artykułów…