W dniach 06 i 07 marca 2017r. w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie odbyły się po raz pierwszy Dni Logistyka.

W pierwszym dniu imprezy, 27 zespołów dwuosobowych z klas logistycznych, rozwiązywało krzyżówkę złożoną z haseł o tematyce logistycznej. 10 najlepszych drużyn, które uzyskały największą ilość punktów, przeszło do etapu drugiego, który odbył się w dniu 07 marca.

II część konkursy polegała na udziale w Quizie. Każdy z zespołów wybierał pytania o różnym stopniu trudności za 1, 3 lub 5 punktów. Z 10 drużyn, po dogrywce,  wyłoniono 5 zespołów które przeszły do zawodów sprawnościowych. Ich zadaniem było ułożenie różnych ładunków na palecie EUR zgodnie  z zasadami, z zachowaniem wszystkich wymogów związanych z formowaniem paletowych jednostek ładunkowych oraz obliczenia współczynnika wypełnienia palety. Konkurencja odbywała się na czas.

Dniom Logistyka towarzyszyły imprezy dodatkowe, a mianowicie: konkurs plastyczny na plakat  o tematyce logistycznej jak również konkurs fotograficzny o tej samej tematyce. Zwycięscy otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów jak również dyrekcję szkoły.

Dodatkowo odbył się wykład na temat: „Mechanizmy funkcjonowania Centrów Logistycznych” – wykład przeprowadziła Pani Adiunkt dr Monika Kozarska – pracownik Politechniki Częstochowskiej.

Wyniki konkursów towarzyszących dniom.

KONKURS PLASTYCZNY – PLAKAT O TEMATYCE LOGISTYCZNEJ

Miejsce III – KLAUDIA WAWRZAK kl. II D
Miejsce II – TOMASZ BIEDROŃ kl. II A
Miejsce I – SAMANTA KURZYK kl. III B

KONKURS FOTOGRAFCZNY – FOTOGRAFIA O TEMATYCE LOGISTYCZNEJ

Miejsce III – KRZYSZTOF KUDŁA kl. III B
Miejsce II – MARLENA GODELA kl. II E
Miejsce I – AGNIESZKA TRZECIAKEIWICZ kl. I B

KONKURENCJE MIESZANE: KRZYZÓWKA, QUIZ, KOKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE

MIEJSCE

OSOBY

PUNKTY

IX

Karolina Ślęzak, Jakub Maślanka   kl. III A

0

VIII

Eryk Fabrykowski, Patryk Moryń   kl. I B

2

VII

Dominika Koćwin, Weronika Kaczmarek  kl. II C

3

VI

Robert Ambrozik, Beata Jurczyńska  kl. II D

Patryk Huras, Paweł Nikratowicz   kl. III B

5

V

Patryk Machura, Adrian Kaim  kl. III A

8

IV

Kamil Kluk, Konrad Michalak  kl. III D

9

III

Konrad Jędrzejczyk, Karolina Romulewicz  kl. II D

11

II

Michał Bednarek, Kamil Szymala   kl. III D

14

I

Patrycja Kępa, Kinga Welm   kl. II A

18

3 marca odbył się  ostatni, decydującym etapie IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w którym wzięło udział 60 uczniów szkół średnich, wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad ośmiu tysięcy startujących w konkursie.

Wśród finalistów był Jakub Maślanka  uczeń klasy III A Technikum Logistycznego. Finał olimpiady składał się z jednego obszernego zadnia, w którym finaliści musieli rozwiązać osiem różnych elementów związanych m.in. z lokalizacją magazynów, kosztami magazynowania, ustalaniem zapasu zabezpieczającego.

O tym, kto najlepiej wykorzystał finałowe 120 minut i znalazł się na olimpijskim podium dowiemy się 13 kwietnia podczas gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Uroczystość tradycyjnie odbędzie się w siedzibie organizatora, tj. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Uczniowie naszej szkoły poraz kolejny brali udział w Mistrzostwach w Piłce Ręcznej Chłopców. W ramach mistrzostw rozegrali 8 meczów z czego 5 wygrali, 2 zremisowali a jeden (finałowy) przegrali.

W pierwszym etapie mistrzostw rozegrali mecze z:

                 10                        :                  12

III LO im. J. Biegańskiego        -       ZS im. J. Kochanowskiego 

                  6                         :                  20

       ZS im. B. Prusa                -       ZS im. J. Kochanowskiego 

                10                         :                   10

    IX LO im. C.K. Norwida        -       ZS im. J. Kochanowskiego 

 

W ćwiercfinale spotkali się z:

                   12                           :                        18

Techniczne Zakłady Naukowe        -         ZS im. J. Kochanowskiego

                   10                           :                        29

  Zespół Szkół Technicznych          -          ZS im. J. Kochanowskiego

                  15                            :                       15

     VII LO im. M. Kopernika          -         ZS im. J. Kochanowskiego

 

W półfinale zmierzyli się z:

            12                           :                       16

III LO im. J. Biegańskiego      -         ZS im. J. Kochanowskiego

 

W finale podobnie jak w tamtym roku zmierzyli się z VII LO im. M. Kopernika jednak w tym roku nie udało im się obronić tytulu i przegrali wynikiem 10:16

W całych mistrzostwach zdobyli II miejsce

Drużynę prowadził Pan Mariusz Zawada

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyniku, a kibicom dziękujemy za piękny doping swojej drużyny.

W dniach 06 i 07 marca br. w naszej szkole będziemy obchodzić Dni Logistyka.

Dzień 1 - 06 marca 2017r.
8.30 – 9.35 - 27 zespołów (po 2 osoby) z klas logistycznych w salach 90, 92 – rozwiązywanie krzyżówki z zakresu logistyki.
Ogłoszenie wyników o godzinie 13.00 – 10 najlepszych zespołów przechodzi do II etapu, który odbędzie się 07 marca czyli we wtorek.
10.00 – 10.45 - Wykład „Mechanizmy i koncepcje funkcjonowania centrów logistycznych”– prowadzący dr Monika Kozerska – wykładowca z Politechniki Częstochowskiej – Klasy biorące udział w wykładzie – Kl. II B, II C, II E
12.00 – 12.45 – wykład „Mechanizmy i koncepcje funkcjonowania centrów logistycznych” – prowadzący dr Monika Kozerska – wykładowca z Politechniki Częstochowskiej – Klasy biorące udział w wykładzie – Kl. II A, II D, III A

Dzień 2 - 07 marca 2017r.
10.00 12.00 - Duża sala gimnastyczna – 10 zwycięskich zespołów z dnia 06 marca bierze udział w QUZIE i zawodach praktycznych z zakresu szeroko pojętej logistyki.
12.15 – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Logistyka w obiektywie” oraz na plakat promujący „Dzień Logistyka”.

Sponsorzy nagród rzeczowych: DROGERIA INTERNETOWA esentire.pl oferująca kosmetyki naturalne oraz Rada Rodziców przy ZS im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Kamil Szymala (III D), Michał Knysak (III A), Jakub Maślanka (III A) oraz Sonia Polaczkiewicz (III A) zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Na tym etapie uczniowie zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru, tym razem będzie to 20 pytań. Drugi etap w wersji on-line, rozpoczyna się 28 lutego i trwa do 26 marca.

 

 

 

Już od marca 2017 r. zapraszamy wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych kierunkiem technik logistyk oraz technik spedytor do udziału w warsztatach z zakresu logistyki i spedycji.

Terminy spotkań dla zorganizowanych grup, można uzgodnić telefonicznie 34 365 64 50 w sekretariacie szkoły lub drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 MIAST, 9 OKAZJI DO URATOWANIA ŻYCIA.

Dnia 18 lutego 2017r (w sobotę) uczniowie naszej szkoły pomagali organizatorom w imprezie prozdrowotnej Mapa Życia.

Impreza ta, to ogólnopolski cykl zawodów nordicowo-biegowych odbywający się w 9 miastach Polski.

W zawodach wystartowało prawie 160 zawodników z całej Polski, konkurujących na dystansie 5 km biegu i nordic-walkingu. Zawody oprócz rywalizacji, miały na celu pomoc 5-letniemu Oliwierowi Zielskiemu z Częstochowy choremu na nowotwór. Organizatorem była Fundacja PO PIERWSZE z Katowic, a współorganizatorem Fundacja JEST LEPIEJ z Częstochowy.

Podziękowania należą się uczniom 2c: Iga Socha, Wiktoria Hyża, Piotr Włodarczyk, Kuba Wasilewski, Mateusz Wolniak oraz 1a: Janek Frymus i Patryk Balcerowiak , którym nie straszny był chłód, wczesna pora i weekendowy termin zawodów.

Zabawa walentynkowa z udziałem uczniów naszej szkoły w Zespole Szkół Specjalnych 28 w Częstochowie.

 

II C - kształcąca się w zawodzie technik logistyk - podczas zajęć praktycznych z logistyki zaopatrzenia i produkcji.

16 lutego 2017 r. zainteresowani uczniowie klas III kształcący się na kierunku technik logistyk wzięli udział w I etapie o charakterze wirtualnym (osoby logowały się na przygotowanej przez organizatora platformie) Olimpiady Logistycznej przygotowanej przez MWSLiT we Wrocławiu.

Etap ten to test, który składał się z 15 pytań jednokrotnego wyboru.

Wyniki wkrótce.

W ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy sztab WOŚP Częstochowa zebrał 336 543,92 zł. Cegiełkę do tej kwoty dołóżyła nasza szkoła za co wszystkim dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej artykułów…