W dniu 04 grudnia o godz. 10:00 w sali 39 odbyły się zawody szkolne Olimpiady statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Polegały one na rozwiązaniu testu on-line przez 8 uczniów z naszej szkoły: z 2G W.Wysmołek, W.Dziedzic, G.Kuban, M. Wiater; z 4F: W. Więcław; z 3F: A.Bator, M.Tomalska.

Do II etapu olimpiady (zawodów okręgowych w Katowicach 09.01.2018) mogło przejść tyko 3 uczniów, którzy uzyskali min. 50% punktów. Zakwalifikowali się: 1. miejsce Alicja Bator 3F, 2. miejsce Magdalena Tomalska 3F, 3. miejsce Weronika Dziedzic 2G. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Aleksandra Bednarska i Jolanta Ciesielska.

Kolejny raz społecznośc naszej szkoły pokazała swoją siłe, dzięki czemu zdobyliśmy drugie miejscie w proekologicznym konkursie "Zbieramy zużyte baterie"

Dziękujemy Wszysstkim za zaangażowanie.

Cierpienie to smutna rzeczywistość zwłaszcza chorujących dzieci. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w IV Edycji 2018 "Mikołajkowy Ratownik" dla dzieci z oddziału Pediatrii oraz Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.

Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę łakoci i zabawek. Cudownie wrażliwe Serca Darczyńców osiągnęły imponującą wagę 105 kg. To wyraz szczególnej empatii, wrażliwości i solidarności z trudną sytuacją cierpiących dzieci i ich bliskich.

Do podarków dołączyliśmy piękną świąteczną kartkę z życzeniami napisanymi przez uczennicę kl. IIIC.

"Kochane Dzieciaki:) Z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam: Aby Mikołaj przyniósł Wam ogromny wór zdrowia, Renifery dzwoneczkami dodały Wam otuchy, a malutkie Dzieciątko z Betlejem wspierało Was w zapewnieniu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Spełnienia marzeń, które w życiu są najważniejsze. Szybkiego powrotu do domu, do Mamy i Taty! Uśmiechu na buzi, by zawsze był Waszym Towarzyszem. Masy prezentów i pełnego brzuszka od słodyczy. Mamy dla Was mały upominek, żebyście wiedzieli, że zawsze o Was pamiętamy. Szybkiego powrotu do zdrowia, życzy cała Społeczność Z.S. im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Społeczność naszej szkoły, kolejny raz, niezawodnie okazała ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

591 czekolad podarowanych przez naszych uczniów trafiło już do polskich dzieci na Wileńczyźnie. Szczegółową relację ze zbiórki darów, pakowania oraz pobytu Św. Mikołaja u naszych małych rodaków możecie prześledzić na profilu Towarzystwa Patriotycznego Kresy w Częstochowie.

Konkurs „Niepodległa Jesienią” ogłoszony z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był skierowany do całej społeczności szkolnej – uczniów i nauczycieli.
Dziękujemy, że tak licznie wzięliście w nim udział. Konkurs został oceniony w dwóch kategoriach – uczniowie i nauczyciele.

W kategorii nauczyciele Jury (w składzie Jury uczniowie) przyznało następujące nagrody:

I miejsce - p. wicedyrektor Dorota Szymczyńska i p. Agata Fikier
II miejsce – p. dyrektor Mariusz Zawada
III miejsce - p. Monika Merczyńska

W kategorii uczniowie Jury (w składzie Jury nauczyciele) przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Agnieszka Trzeciakiewicz i Karolina Jędrysiak z klasy III B oraz Wiktoria Hutna z klasy III G
II miejsce – Michał Tomżyński z klasy II C
III miejsce - Konrad Michalczyk i Szymon Szczepańczyk z Klasy I C

Specjalne wyróżnienie otrzymała klasa IV A wraz z wychowawcą za niezwykle liczny udział w jesiennej sesji zdjęciowej połączonej z czytaniem książek dotyczących odzyskania niepodległości.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali drobne upominki rzeczowe oraz słodycze.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH!!!

Wyniki Konkursu z okazji Dnia Pluszowego Misia

Miejsce Pierwsze - klasa IG - 77 misiów

Miejsce Drugie - klasa IIG - 70 misiów

Miejscce Trzecie - klasa IC - 64 misie

Klasa IG przygotowuje listę trzech życzeń z których jedno zostanie zrealizowane.

Pozostałym klasaom, życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 

We wtorek 27 listopada Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Jolanty Biel odwiedziło dzieciaki z 28. Patrycja Kępa i Kinga Welm porwały wszystkich do tańca. Uczniowie z III a - Jakub Bałchanowski, Martyna Szecówka, Dominik Figzał, Dawid Siwek i Daniel Czajkowski przygotowali wróżby andrzejkowe.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Jolanta Biel

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie historyczno-angielskim, który odbędzie się 30 listopada 2018 o godz.9:45

Zgłoszenia do 29 listopada.

Zapraszamy

W dniu 26 listopada obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji ogłaszamy KONKURS.

Każdy uczeń, w tym dniu, przynosi do szkoły swojego misia (liczba nieograniczona).
Wygrywa ta klasa, która zgromadzi ich najwięcej (licza się tylko pluszowe misie).

Klasa, która wygra przedstaw Dyrekcji listę "trzech życzeń", z którycj jedno, możliwe do zrealizowania, zostanie spełnione.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!

22 listopada 2018 r. poczet sztandarowy wziął udział w uroczystości upamiętniającej 100. rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. Przy Pomniku Orląt Lwowskich odśpiewano m.in. hymn państwowy, wysłuchano Apelu Pamięci i złożono wiązanki kwiatów. Po części oficjalnej uczestnicy przeszli do kościoła gdzie mogli wysłuchać pieśni lwowskich

Organizatorami wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Ponieważ zbliża się magiczny czas adwentu, Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs na najciekawszy "Kalendarz Adwentowy".

Prace należy składać do 29 listopada 2018 r. do Pani Agaty Marks.

20 listopada odbył się pierwszy etap III edycji Olimpiady Cyfrowej

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line, mini-projektów oraz zawodów finałowych.

Motywem przewodnim III Olimpiady Cyfrowej są prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów. Tym zagadnieniom zostało poświęcona duża część zadań z pośród 50, które uczniowie musieli rozwiązać w ciągu 60 minut.

Wyniki pierwszego etapu ogłoszone zostaną do końca listopada.

Życzymy powodzenia!!