18 czerwca odbył się I Międzyszkolny Piknik Rowerowy na terenie towarzystwa PZW „Okoń” w Częstochowie. W rywalizacji, która odbyła się w 4 kategoriach wystartowało ok. 40 uczestników. W śród nich znaleźli się uczniowie ze szkół: LO im. J. Słowackiego, LO im. H. Sienkiewicza, ZS im. B. Prusa, ZS im. J. Korczaka nr 23 oraz ZS im. Jana Kochanowskiego.

Głównym organizatorem pikniku była Szkolna Grupa Rowerowa Dzwonek z Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego. Duże podziękowania dla Radnego miasta Częstochowa pana Dariusza Kapinosa za pomoc w organizacji oraz sponsorów firmy: Kocot -Bike Rowery Giant Częstochowa ul. Okólna 76 oraz Jura Park Biskupice.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria Dziewczęta:
I - Zuzanna Kott -ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Wiktoria Rak -ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Natalia Skwarczyńska -ZS im. Jana Kochanowskiego

Kategoria Chłopcy:
I - Damian Sawicki- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Dawid Dróżdż- I LO im. J. Słowackiego
III - Jakub Tajber - ZS im. Jana Kochanowskiego

Kategoria Open:
I - Michał Lewandowski- ZS Specjalnych nr 23
II - Marcin Mulica- ZS Specjalnych nr 23
III - Piotr Więcłąw- ZS Specjalnych nr 23
Julia Sirek- ZS Specjalnych nr 23

Kategoria Open Kobiet:
I - Katarzyna Kott- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Martyna Klekot- ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Marlena Nowak - I LO im. J. Słowackiego

Kategoria Open Mężczyzn:
I - Przemysław Kott- ZS im. Jana Kochanowskiego
II - Wojciech Ciszewski - ZS im. Jana Kochanowskiego
III - Paweł Kołodziejczyk - ZS im. Jana Kochanowskiego

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

W dniu 15 czerwca klasa I d pod opieką p. Leny Czaja i p. Ewy Skuzy na zaproszenie koła wędkarskiego PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA wzięła udział w sprzątaniu zbiornika wodnego przy ul. Zaciszańskiej .

Gościem specjalnym był prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który podziękował młodzieży za czynny udział w akcji.

Młodzież sprzątała teren przy zbiorniku, który jest własnością Urzędu Miasta Częstochowy oraz teren wokół zbiornika. Młodzież z ochotą pozbierała śmieci i za włożony trud została nagrodzona kiełbasą z grilla oraz pączkiem, które ufundowali wędkarze.

Przed rozpoczęciem pracy młodzież wysłuchała pogadanki przeprowadzonej przez pracownika policji, który na co dzień pracuje jako przewodnik psa służbowego Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie.

W dniu 8 czerwca uczniowie klas z innowacją policyjną - IIC, IID, III D, III F i III G uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.
Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali dla młodzieży mnóstwo atrakcji. Jak co roku dużą popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Siły Zbrojne, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, krótkofalowców, a także Beskidzką Grupę GOPR.

Dużo emocji wzbudziły pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie. Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników a policjanci ze Szkoły Policji prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, symulacji jazdy samochodem i motocyklem czy zajęć z daktyloskopii. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Szkolne Koło Wolontariatu 6 czerwca wzięło udział w imprezie w Zespole Szkół Specjalnych nr 28 z okazji Dnia Dziecka.

Mażoretki z II D Asia Leszczyńska i Wiktoria Stolarska zaprezentowały barwny układ taneczny, czirliderki z III A Patrycja Kępa, Kinga Welm, Katarzyna Herba swoją energią, sprawnością fizyczną porwały dzieci z 28 do wspólnej zabawy. Klaudia Koziara, Paulina Celeban, Kinga Chwalba z II F z zaangażowaniem zabawiały dzieci grami sportowymi.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Jolanta Biel.

Przy okazji BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2018  w koszykówce 3x3 odbyły się rozgrywki międzyszkolne w tej dyscyplinie. Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast chłopców IV.

Opiekunami drużyn byli Aleksandra Kupczak i Dariusz Szynkiel.

Gratulacje!!!

Jak co roku uczniowie klas pierwszych realizujący innowacje policyjną, wojskową oraz strażacką uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowym. Zmagania w ramach obozu odbyły się w Jura Park Extreme w Biskupicach.

Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej i palnej, uczestniczyć w zajęciach z surviwalu. grach terenowo-taktycznych z wykorzystaniem markerów do paintballa, strzelaniu z łuku prostego i jazda na quadach. Dodatkwo uczniowie odbyli zajęcia z zakresu obsługi pojazdów ATV, ratownictwa wodnego, zasad udzielania pomocy w warunkach górskich, transportu rannego w warunkach terenowych.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia obozu.

7 czerwca nasze dziewczyny uczestniczyły w IX Wojewódzkim Finale Śląskiej Ligi Orlików w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Po raz kolejny nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne pokonując swoje rówieśniczki z CEEH Tarnowskie Góry 6:3.

Tym zwycięstwem zapewniły sobie Mistrzostwo Województwa. Jest to historyczny wynik dla naszej szkoły, która w rozgrywkach sportowych nigdy tak daleko nie zaszła.
Finały odbyły się w Bieruniu.

Autorami tego sukcesu są:
Wiktoria Rak, Julia Ciupa, Dominika Woszczyńska, Klaudia Flacha, Wiktoria Wiecław, Magdalena Studzińska, Marlena Godela, Iga Socha, Zuzanna Kimla, Wiktoria Kosowska, Marta Wnuczek.
Opiekun Paweł Kapica.

Warto także zaznaczyć że statuetkę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny odebrała Dominika Woszczyńska.

Jeszcze raz duże brawa i podziękowania dla całej drużyny !!!!!!!

7 czerwca uczennice klasy IIg brały udział w konferencji, która odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie na temat Profilaktyki Raka Piersi oraz Praw Kobiet.

Z okazji Dnia Dziecka częstochowskie szkoły zorganizowały rajd rowerowy. 30 maja, w ramach poznawania historii, odbyła się wycieczka rowerowa mająca na celu pokazanie miejsc pobytu Józefa Piłsudskiego w Częstochowie.

Z lekcji historii uczniowie niestety nie dowiedzą się o czterech konspiracyjnych wizytach Marszałka w naszym mieście. – mówi Grzegorz Basiński, prowadzący rajd w stroju przypominającym ubiór Piłsudskiego. Dzisiaj pokazaliśmy głównie dzielnicę Raków, gdzie lokalna bojówka PPS-u ukrywała Marszałka.

W rajdzie głównym wzięło udział ponad 200 rowerzystów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na mecie, na Starym Rynku na uczestników czekała niespodzianka w postaci pysznego i pożywnego żurku. Jak co roku Dobry Sklep Rowerowy Rafała Ziemnickiego przekazał rower dla potrzebujących. Akcję inicjowaną przez Zespół Szkół Technicznych wspierała również nasza szkoła oraz ZSSB, I LO im. J. Słowackiego, SP 41, SP1, a także Urząd Miasta Częstochowy i Muzeum Częstochowskie.

4 czerwca w naszej szkole odbył się Sportowy Dzień Dziecka. W programie znalazły się nietypowe konkurencje sprawnościowe między innymi: rowerowy wyścig żółwia, walka na koce czy napełnianie wodą przeciekającej rury.

Nie mogło zabraknąć zadań stosowanych w profesjonalnym treningu przez wyczynowych sportowców jak np. Trick board, który co ciekawe jest kawałkiem deski postawionej na rolce. Pogoda od rana była niepewna ale czym bliżej godziny rozpoczęcia zabawy tym robiło się cieplej i słoneczniej.

Po zaciętej walce i świetnej zabawie przyszedł czas na podliczenie zdobytych punktów.
1 miejsce zajęła klasa 3d, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1c, a trzecie miejsce przypadło 1b.

Serdecznie gratulujemy !!!!

W dniach 28-29 maj Szkolna Grupa Rowerowa "Dzwonek" zorganizowała dwudniowy rajd rowerowy do Pawełek.

Po przejechaniu około 40km i dotarciu do miejsca noclegowego uczniowie wieczór spędzili na pieczeniu kiełbasek, a noc spędzili w namiotach.

W dniach 4-5 czerwca obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Księgowego.

Obchody rozpoczęliśmy od quizu z rachunkowości, w której uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje wszystkich naszych klas ekonomicznych. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy III G, która w nagrodę otrzymała vouchery do kina.

Następnie uczniowie klasy III F przygotowali prezentację o historii Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, którą przedstawili klasie I G.

Kolejny dzień rozpoczął się od prelekcji na temat systemu podatkowego w Polsce, którego autorem był pracownik Politechniki Częstochowskiej – dr Marcin Stępień. Natomiast prelekcja pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pani Ewy Jęczmyk zakończyła nasze obchody.

Mamy nadzieję, że Dzień Księgowego wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń Naszej szkoły.

Więcej artykułów…