3. września uczniowie ze Szkolnej Grupy Rowerowej ,,Dzwonek'' pod opieką Dariusza Pucha wzięli udział w ,,Rajdzie rowerowym imienia starszego posterunkowego Władysława Krzyżanowskiego".

I miejsce w wyścigu rowerowym na trasie Mirów-Przymiłowice k.Olsztyna zajął uczeń klasy IIIF Sawicki Damian, II miejsce Dariusz Puch. Pozostali członkowie SGR,,Dzwonek'' byli w ścisłej czołówce.

Puchary ufundował i wręczył Przewodniczący Rady Miasta Częstochowa Zdzisław Wolski. Rajd został zorganizowany przez NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej w Częstochowie pod patronatem Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie.

Nasza szkoła gościła organizatorów Olimpiady Zwolnieni z Teorii.. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do stworzenia projektów społecznych. Kontakt z p. L. Czaja i p. E. Skuza.

Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu zwolnienizteorii.pl. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego.

Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P.

W ramach konkursu "Żołnierze w służbie historii" młodzież naszej szkoły wygrała wyjazd edukacyjny do Włoch śladami 2. Korpusu Polskiego Armii Gen. Władysława Andersa.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania twierdzy Modlin. Następnie kolejno zwiedzaliśmy Drezno, obóz koncentracyjny w Dachau i Weronę we Włoszech. Piątego dnia podróży uczestnicy wyjazdu dotarli na pole bitewne na Monte Casino, cmentarz na którym oddano hołd poległym polskim żołnierzom oraz złożono wieńce i zapalono znicze.

Po Monte Cassino odwiedziliśmy Polski Cmentarz Wojenny w Loreto, gdzie znajduje się 1112 grobów polskich żołnierzy 2. Korpusu Polskiego z okresu II wojny światowej. Na cmentarzu zostali pochowani m.in. mjr dypl. Stanisław Otton Drzewiecki, ppłk Emil Gruszecki oraz ppor. Zbigniew Okulicki. Ostatnią nekropolią, którą zwiedziliśmy był Polski Cmentarz Wojenny w Bolonii. Spoczywa tam 1432 żołnierzy 2. Korpusu Polskiego poległych w walkach na Linii Gotów, w Apeninie Emiliańskiej i w bitwie o Bolonię.

 

Kolejny duży sukces lekkoatletów z Kochanowskiego. Podczas ćwierćfinałów wojewódzkich zajęli III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 1 pażdziernika w siedzibie IPN odbyła się uroczysta Gala, podczas której laureatom konkursu "Żołnierze w służbie historii" wręczono dyplomy i nagrody. Wśród nagrodzonych znależli się uczniowie naszej szkoły.

Dnia 4 października o godzinie 11.00 odbędzie się etap szkolny XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Lokalizacja poszczególnych uczestników:

Sala 90 – uczniowie z klas: III A oraz IV D
Sala 92 – uczniowie z klas: IV A, IV B, IV C
Sala 94 – uczniowie z klas: II C, III D, III F oraz pozostali nie wymienieni.

Zbiórka uczniów dnia 4.10.2019 o godz. 10.40 przed wskazanymi salami.

Dzień Chłopaka, to okazja by uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w rywalizacji sportowej. W tym roku było "Pompowanie w Kochanie". Trzyosobowe zespoły z każdej klasy miały wykonać jak najwięcej pompek, w czasie 1 minuty. Jak zawsze walka była zacięta i emocjonująca. Wielkim zaskoczeniem okazało się świetne przygotowanie pierwszoklasistów.
To oni zajęli trzy pierwsze miejsca.
I - 1a4 138
II - 1c4 134
III - 1d5 127

GRATULACJE!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.
Samorząd uczniowski

W dniu 1 października nasi piłkarze z powodu braków kadrowych przegrali mecz o piąte miejsce z TZN-em i uplasowali się na szóstym miejscu klasyfikacji.

Gratulujemy!

Kolejny sukces lekkoatletów w mistrzostwach Częstochowy. Tym razem w zawodach przełajowych wywalczyli 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Skład zespołu: Kacperak Mateusz,Bator Szymon, Dobiech Konrad, Grzesiak Bartłomiej, Szczerba Kacper, Kiszka Dawid.

Opiekun: Paweł Trebert

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszy plakat "Dlaczego uczymy się języków obcych". Najlepsi to :

I miejsce - Patrycja Zając kl. 3g
II miejsce - Patryk Sikora kl. 4d
III miejsce - Wiktoria Stolarska kl. 4d oraz Julia Stolarska kl. 1e5

W szkole również wszystkie klasy pierwsze, po wcześniejszym losowaniu krajów Unii Europejskiej, mogły wykazać się pomysłowością i przedstawić się w barwach danego kraju. Bezkonkurencyjna okazała się Holandia w wykonaniu klasy Ia4.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę !!

Pamiętajmy, że umiejętność posługiwania się językami obcymi otwiera nieograniczone możliwości we współczesnym świecie!

Zakończyły się zmagania naszych piłkarzy w półfinałach.

Niestety nasi zawodnicy ulegli ZSTiO Żeromskiego 8:2 i Zespołowi Szkół Ekonomicznych 7:0 oraz zwyciężyli w meczu z TZN-em 4:1.

We wtorek 1 października powalczą o piąte miejsce w tabeli. Życzymy powodzenia

W poniedziałek Samorząd Uczniowski organizuje akcję "Chłopaka w krawacie nie pytacie" (uczennice organizują krawaty w swojej klasie) oraz zawody "Pompowanie w KOCHANIE", czyli wykonywanie pompek na czas (3 uczniów z klasy - sala gimnastyczna).

3 godz.lek - la4, lb4,lc4, ld4,le4,laS, lb5, lc5, ld5, le5, lap, IIa, llb, IIc, lld,
4 godz. lek.- IIe, llg, IIIa, lllb, IIIe, llld, lllf, lllg, lVa, IVb, IVc, IVd, IVe, IVf, IVg

Więcej artykułów…