W dniu 8 stycznia klasy I d4, I b4, 1ap uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na temat szkodliwości dopalaczy i cyberprzemocy.

Sukcesem zakończyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt, w których nasza drużyna zajęła III miejscce.

Gratulujemy!!!

"Wiatr w żagle" to hasło dla osób z ogromnym sercem i wrażliwością na cierpienie najmłodszych.

I tym razem społeczność Kochana przyłączy się do zbiórki funduszy na najwyższej jakości sprzęt do ratowania życia i zdrowia dzieci. "Wszystkie ręce na pokład ... Załogo!"

Od 7 do 10 stycznia 2020, czekamy na Wasz gest!

Ahoj przygodo !!

Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły jest opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Agata Marks.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XXIII ogólnopolskim konkursie wiedzy "Austria - kraj i mieszkańcy" (zgłoszenia do 28.02.2020r.) z atrakcyjnymi nagrodami.

Nagrodą główną jest kilkudniowe wycieczka do Wiednia. Organizatorem jest Biblioteka Austriacka w Opolu.

Konkurs jest w języku polskim.

Zapisy przyjmuje Pani Agata Marks.

Podziękowanie dla naszej szkoły za pomoc podopiecznym schroniska dla zwierząt w Jamrozowiźnie.

Akademia wigilijna odbyła się w tym roku w naszej szkole 20 grudnia. Jak co roku wspólnie przeżywaliśmy ten wyjątkowy czas.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych, którzy przygotowali piękne teksty mówiące o Wigilii między innymi wiersze Czesława Miłosza, Ernesta Brylla i Leopolda Staffa.

Wiersze recytowali uczniowie: Edyta Boryń, Julia Tomaszek, Weronika Orlikowska oraz Marta Lenczewska. Wyjątkowo pięknie wykonanymi kolędami oczarowały nas uczennice: Sylwia Hepner, Sylwia Knop, Marta Lenczewska i Karolina Glińska.

Całą akademię poprowadził uczeń Eryk Fabrykowski.

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. To czas, który kojarzy się z zapachem choinki i piernika, to czas życzeń i czas, w którym słychać śpiew pięknych polskich kolęd.

Zgodnie z tradycją naszej placówki w okresie przedświątecznym w szkole odbyły się Wigilie klasowe.

W tym uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy oraz składali sobie życzenia.

To był wyjątkowy dzień !!

Jak co roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs na stroik świąteczny. W dniu dzisiejszym konkurs został rozstrzygnięty przez Dyrekcję szkoły!

Ogłaszamy wyniki konkursu na stroik Bożonarodzeniowy!!!

1. miejsce - klasa I D5
2. miejsce ex aequo - klasy ID5 i ID4
3. miejsce ex aequo - klasy IE4, IA5 i IB4

,Nagrodą za zdobycie 1. miejsca jest zgoda na wyjście klasy do kina!!!

Zwycięzcom gratulujemy!!!

W dniu 17 grudnia klasa 1C w ramach innowacji wojskowej zwiedziła Firmę Maskpol zajmującą się produkcją odzieży ochronnej dla wojska i policji.

W dniu 17 grudnia klasa 1E5 odbyła wycieczkę w ramach innowacji do Maskpolu - firmy produkującej sprzęt ochronny dla policji i wojska.

W ramach lekcji wf-u klasa II brała udział w zajeciach na lodowisku.

Więcej artykułów…