W dniu 19.02.2020 r klasy IIc, II g i II d pod opieką p. E. Skuzy i p. L. Czaja udały się z wizytą do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Wykładowcy ośrodka przygotowali dla uczniów zajęcia praktyczne. Była to praktyczna nauka zasad postępowania z bronią, podstawy samoobrony, technik interwencyjnych, zajęcia z zakresu zapobiegania przestępczości oraz zadań Służby Więziennej.

Uczniowie zostali zapoznani także z ofertą dydaktyczną Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze z kadry dydaktycznej COSSW w Kulach. Uczniowie oglądali oddział mieszkalny dla osadzonych znajdujący się w ośrodku.. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Dzięki tej wizycie młodzież poznała ośrodek oraz zdobyła umiejętności, które mogą przydać się w codziennym życiu.

Dzień logistyka i Spedytora

02.03. - 04.03 2020 r.

masz ochotę się sprawdzić, lubisz wyzwania
nie boisz się ryzyka

ZAPRASZAMY!!!

Wszyscy zainteresowani wspólną zabawą połączoną z dużym sprawdzianem wiedzy, umiejętności i sprytu, organizatorzy zapraszają.

Zgłoś drużynę, składającą się z dwóch osób wraz z podaniem nazwy z branży TSL, w nieprzekraczalnym terminie do 28.02.2020 r.

Ilość drużyn, w pierwszym etapie, nieograniczona.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele przedmiotów zawodowych: J. Grochowina, K. Idzikowska – Kapica, M. Pabiasz – Poskuta.

Dzisiaj na lodowisku odbyły się Mistrzostwa Szkół ponadgimnazjalnych w łyżwiarskie szybkim dziewcząt.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki które zajęły 4 miejsce.

Drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Skwarczyńska, Klaudia Mazur, Natalia Włodarska, Weronika Oberska, Magdalena Biernat, Paulina Grzyb.

Opiekun Paweł Kapica

14 lutego 2020r. klasy: IVB i IVC pod opieką Pani Katarzyny Organy wzięły udział w pokazach doświadczeń z fizyki na Wydziale Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Uczniowie mogli czynnie wziąć udział w przygotowanych dla nas bardzo ciekawych eksperymentach i ćwiczeniach z magnetyzmu i elektromagnetyzmu.

14 lutego odbył się szkolny konkurs "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", którego pomysłodawcami byli nauczyciele języków obcych.

Uczniowie klas pierwszych i drugich prezentowali swoje talenty muzyczne indywidualnie oraz grupowo, którzy niczym w telewizyjnym show przebrali się za gwiazdy estrady i zaśpiewali ich utwory. Ciekawe stroje, niezwykłe stylizacje, a także niebanalna choreografia sprawiły, że publiczność z entuzjazmem włączyła się w śpiewanie oraz kibicowanie.

Jury oceniało występy uczestników pod względem wykonania, charakteryzacji, choreografii oraz reakcji publiczności. Po burzliwych obradach przyznano następujące miejsca w dwóch kategoriach:

Soliści: Sylwia Knop 1e5, Kacper Liberda 1c5, Kalina Stajszczak 1d5

Klasy: 2c, 1d4, 1b4.

Ogromne podziękowania należą się uczniom klasy 4A za pomoc w konkursie.

Dziękujemy wykonawcom za udział w konkursie oraz świetną zabawę.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok !!

I w tym roku magia Walentynek ogarnęła Kochana. Poczta walentynkowa, drzewko miłości z serduszkami gotowymi do zapisania miłosnych wyznań, słodycze w kształcie serduszek i ozdoby ale też płomień miłości ku pamięci osób których już nie ma, a którzy na zawsze pozostaną w naszych sercach i wreszcie serce z przesłaniem miłości puszczony w przestworza to dodatkowe elementy uprzyjemniające ten wyjątkowy dzień. Oczywiście można było zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance i polukrować Kochana. Wszystkim udzieliło się uczucie szczęścia.

 

11 lutego klasy 1A4 i 1A5 pod opieką pani mgr Agaty Marks, mgr Agnieszki Zarębskiej i mgr Jacka Radka miały możliwość obejrzenia ,,od podszewki’’ jak wygląda produkcja najwyższej jakości sprzętu ochronnego dla służb mundurowych w firmie MASKPOL .

MASKPOL to wiodący polski zakład w swojej branży i firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Głównymi ich odbiorcami jest wojsko, policja i straż graniczna. Młodzież miała okazje zobaczyć laboratorium balistyczne, pomieszczenia, w których bada się wytrzymałość sprzętu, oraz hale produkcyjne.

Dziękujemy dyrektorowi Maskpolu za możliwość wizyty i wprowadzenie w arkana produkcyjne.

W dniu 7 lutego uczniowie z klasy III G i III B wzięli udział w Warsztatach Kryminalistycznych.

Warsztaty przeprowadzone przez mgr inż. Karolinę Grabowską z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, poprzedziła prezentacja "7 złotych pytań z kryminalistyki". Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób odpowiednio należy zabezpieczyć miejsca zdarzenia, prawidłowo wykonać oględziny oraz właściwie zabezpieczyć, oznaczyć i opisać ślady.

Następnie uczniowie w praktyce mogli poznać techniki kryminalistyczne, wykorzystując odpowiedni sprzęt uczyli się zabezpieczać daktyloskopijne ślady linii papilarnych.

12.02.2020 r. odbędzie się etap szkolny X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej.

Rozpoczęcie o godz. 8:50. Zbiórka pod salą 60.

Etap szkolny polegać będzie na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru.

 

Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowszy ranking szkół średnich tradycyjnie z podziałem na licea i technika.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Nasza szkoła uplasowała się na 53 miejscu w województwie śląskim (53 miejsce na 127 szkół) otrzymując Brązowy Znak Jakości.

Brązowa tarcza jest dla Nas dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za efektywną i wytrwałą pracę !!

06.02.2020 r. odbędzie się pierwszy etap olimpiady.

Olimpiada składa się z 3 etapów – 2 pierwsze są wirtualne (uczestnicy rejestrują się na platformie konkursowej).

Rozpoczęcie w czwartek o godz. 8.50. Zbiórka pod salą 27.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.olimpiadalogistyczna.mwsl.eu

Nauczyciele języków obcych zapraszają klasy I oraz chętnych uczestników z pozostałych klas do udziału w Walentynkowy konkurs "TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO" w dniu 14.02.2020.

Prosimy o zgłaszanie się uczestników do nauczycieli języków obcych do dnia 10 lutego - (minimum 1 główny wykonawca z każdej klasy I, reszta klasy angażuje się w występ, wychowawca klasy I zgłasza udział klasy). Podajemy tytuł wybranej piosenki o miłości w języku obcym i wykonawcę (możliwy playback). Przy ocenie będzie brana również pod uwagę charakteryzacja, choreografia oraz wrażenie artystyczne.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody !!

Więcej artykułów…