19 maja poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w 75. rocznicy bitwy pod Monte Casino.

Uroczystości rozpoczęły się o  godzinie 17:00 w Parku im. Stanisława Staszica gdzie zabrzmiały pieśni patriotyczne w wykonaniu młodzieży częstochowskich szkół. Godzinę później uczestniczki i uczestnicy uroczystości zebrali się w alei Sienkiewicza gdzie odczytano apel pamięci, po którym delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

W sobotę 11 maja młodzież popłynęła małym promem do Cremyll – maleńkiej przybrzeżnej wioski położonej na Półwyspie Rame, na południowym wschodzie Kornwalii.

W tym dniu uczestnicy zwiedzili Mount Edgcumbe Country Park, który jest uznany za jeden z najbardziej interesujących oraz historycznych parków Wielkiej Brytanii.

Oprócz walorów przyrodniczych można było zwiedzić wnętrza Mount Edgcumbe House będący jedną z głównych atrakcji turystycznych półwyspu.

Dnia 17 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły zakończyli swoją praktykę zawodową.

Młodzież uczestniczyła w ceremonii wręczenia certyfikatów.

Na zakończenie pobytu w Wielkiej Brytanii każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający odbycie praktyki zawodowej oraz „Europass – Mobilność” czyli dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim. W ten sposób nabyte przez uczniów umiejętności i kwalifikacje zawodowe nabierają postaci formalnej, uznawanej przez europejskich pracodawców.

Pobyt uczniów w Plymouth niósł więc ze sobą wiele korzyści – otrzymanie międzynarodowego certyfikatu, zdobycie dodatkowych doświadczeń zawodowych w logistyce, poznanie kultury i organizacji pracy w Wielkiej Brytanii, a także sprawdzenie i udoskonalenie umiejętności językowych. Nic więc dziwnego, że taka forma obywania praktyki zawodowej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Dnia 8 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości związanej z 74. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej.

Obchody miały miejsce na Placu Pamięci Narodowej w Częstochowie. Obchody rozpoczęły się meldunkiem złożonym Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień ppłk. Adrianowi Klimkowi przez mjr. Pawła Kowalczyka. Po odegraniu hymnu państwowego rozpoczęła się Msza święta odprawiona przez ks. kapelana Stanisława Rospondka. Po nabożeństwie przemówienie wygłosił zastępca Prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak. Następnie mjr Tomasz Pokojski odczytał apel pamięci, a żołnierze JWK oddali salwę honorową. Po złożeniu wiązanek kwiatów i odegraniu „Pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego” nastąpiło zakończenie uroczystości.