Wszelkie informacje dotyczące Egzaminów Zawodowych udziela Pani Wicedyrektor do spraw przedmiotów zawodowych z wykorzystaniem dziennika elektronicznego.

Prosimy o nieprzyjeżdżanie do szkoły.

Dyplomy będą wydawane w terminie późniejszym.

Ogromny apel do wszystkich uczniów. To nie są ferie. To jest czas kwarantanny. Ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Nie wolno powielić włoskiego błędu. Tam duża cześć młodzieży potraktowała brak zajęć, jako okazję do zabawy i spotkań towarzyskich, przyczyniając się do lawinowego przyrostu zakażeń.

Ograniczcie kontakty z innymi ludźmi, także przyjaciółmi i dalszymi krewnymi, do niezbędnego minimum.

Życie towarzyskie przenieście do Internetu, a lekarstwem na nudę niech będą książki, hobby lub prace domowe.

Uczniowie w czasie zawieszenia zajęć powinni bezwzględnie pozostać w domach, nie powinni spotykać się w grupach w celu uniknięcia zarażenia wirusem. Przebywanie w skupiskach ludzi może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby zalecenia odpowiednich służb były należycie realizowane. W warunkach domowych należy także przestrzegać zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają dzieci i młodzież.

W związku z zawieszeniem funkcjonowania placówek oświatowych od 12 do 25 marca br. informujemy, że Dzień otwarty szkoły zaplanowany na 24 marca 2020 roku zostaje odwołany.

O nowym terminie poinformujemy w pózniejszym terminie.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
• od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

W dniach 12 - 13 marca br. zajęcia dydaktyczne zostają odwołane.
Od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta.

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

 

W dniu 13 marca 2020 r. o godz . 12:25 (sale 98 i 100) odbędzie się szkolny konkurs matematyczno-logiczny "Liczba π".

Drużyny:

Klasa

Uczniowie

IA4

Klaudia Jędrysiak, Sebastian Bułacz, Bartosz Kociński, Dawid Rygalik

IA5

Kinga Wochal, Mikołaj Wilk, Maciej Turski, Kacper Bator

IB4

Marcin Mochol, Bartosz Kaźmierski, Piotr Jędrzejczak, Daniel Sc:habowicz

IB5

Mikołaj Matysiak, Marcin Stachurski

IC4

Dawid Szczepański, Michał Szwed

IC5

Kacper Liberda, Dawid Lizoń, Michał Wicherek, Daniel Muszalski

ID4

Nikola Markowska, Julia Kotas

ID5

Igor Fabrykowski, Adam Rychter, Paulina Gąsiorek, Martyna Noszczyk

IE4

Weronika Kowalczyk, Kaja Krystaszek, Marika Sosnecka, Przemysław Szczęśniak

IE5

Paulina Bodus, Zuzanna Gałq:ka, Julia Stolarska, Ksenia Rybak

W piątek 7 marca na Hali Polonia odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej Halowej. W tym roku wystartowała rekordowa liczba klas - w sumie 26 drużyn. W rywalizacji systemem brazylijskim po 7 godz. grania i rozegraniu 50 meczów poznaliśmy klasyfikacje końcową:

1 miejsce klasa IVd
2 miejsce klasa IIIB
3 miejsce klasa III D

4 miejsce klasa III F
5-6 miejsce klasa ID, IIA
7-8 miejsce klasa IVA, IIIG
9-12 miejsce klasa 1ap, IC,1A4, IIC
13-16 miejsce ID5, IB4, IIG, IA5
17-24 miejsce klasa IIIA, IE4, IIE, IIIC, IID, IB5
25-26 miejsce klasa IVC, 1ag.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i woli walki.

Duże podziękowania też dla naszego sędziego Jakuba Bałchanowskiego za wzorowe prowadzenie zawodów.

W dniu dzisiejszym klasa IB4 brali udział w wykładach na Wydziale Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej. 

Uczniowie poznali zasady działania lasera, spektometru oraz zapoznali się z działaniem drukarki 3D. Mieli róznież możliwośc wysłuchania wykładu na temat zródeł światła.

Dziewczęta z klasy 2B TL o innowacji policyjnej oraz klasy 2 E TE o innowacji policyjno-prawnej wzięły udział w akcji Dzień Kobiet w Policji zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie.

Akcja ma na celu promowanie zawodu policjanta oraz zachęcanie do wstępowania w szeregi Policji.

W drugim etapie zmierzyło się 15 zespołów, które odpowiadały na pytania w aplikacji stworzonej przez przedsiębiorstwo Kahoot!, przy których liczyła się nie tylko wiedza, ale i szybkość udzielanych odpowiedzi oraz szczęście. Następnie trzeba było wykazać się znajomością pojęć logistycznych ukrytych w rebusach.

Do ścisłego finału przeszło 5 zespołów, które w czasie 60 minut musiały rozwiązać zagadki z mini escape room, związanego oczywiście z logistyką.

Wyniki zmagań intelektualno–sprawnościowych:

I m-ce: Team CMR – kl. 4E
II m-ce: Szpilki Transportu – kl. 3B
III m-ce: Tańczący z paletami – kl. 2B
Ex aequo: Cerry Trans – kl. 3D oraz Logistics World – kl. 3A

Rozstrzygnięty został też konkurs na plakat o tematyce związanej z TSL:
I m-ce: Kuba – kl. IA5
II m-ce: Karolina – kl. IC4
III m-ce: Natalia – kl. IA5

Wyróżnienia:
Julia – kl. IB5
Weronika K. – kl. IB5
Weronika C. – kl. IB5

Uczniowie naszej szkoły dostali się do II etapu Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowaną przez ZUS.

Gratulujemy!!