II Turniej Klas Wojskowych

You are currently viewing II Turniej Klas Wojskowych

W dniu 11 października odbył się II Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły dla klas wojskowych.

O godzinie 9:00 Wicedyrektor Pani Aleksandra Kupczak na boisku szkolnym powitała uczestników i oficjalnie rozpoczęła II edycję turnieju życząc wszystkim zdrowej i udanej rywalizacji. Do zawodów przystąpiły pięcioosobowe drużyny z klas: ID, IE, IF, IID, IIE, IIIF, IIIC, IIIE, IVC i VC.

Najlepsi z najlepszych z zapałem i z zaangażowaniem rywalizowali w czterech konkurencjach:
?test wiedzy o wojskowości
?rzut granatem
?strzelnica multimedialna
?tor przeszkód

Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VC, tuż za nią drużyna klasy IE a trzecie miejsce przypadło klasie IIIC.

Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wzmocnić siły słodkim pączkiem, a po turnieju na wszystkich czekała gorąca i pyszna grochówka.

Turniej zakończył ciekawym wykładem gość specjalny Pan Krzysztof Mika, który prawie 19 lat służył w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu, ma za sobą wiele misji w strefach wojny w Iraku i w Afganistanie.

Głównym sponsorem nagród, które zwycięskim drużynom wręczyła Wicedyrektor Pani Dorota Szymczyńska była Firma MASKPOL oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

Organizatorami turnieju byli wychowawcy klas z innowacją wojskową przy ogromnej pomocy i wsparciu Dyrekcji, Pani Aleksandry Pytel, nauczycieli wychowania fizycznego – Pani Agnieszki Kędzierskiej, Pana Pawła Kapicy i Pana Dariusza Szynkiela.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom.

Dziękujemy za wysiłek i sportową rywalizację wszystkim uczestnikom, za wspaniałe nagrody sponsorom i za organizację wychowawcom klas wojskowych.

Do zobaczenia za ROK!??