Europejski Dzień Języków

26 września to Europejski Dzień Języków. I w tym roku był to szczególny dzień w naszej szkole. Jego przebieg przygotowały i zrealizowały: mgr Agata Marks, mgr Ewa Nieszporek, mgr Halina Klepacz-Skoczylas, mgr Marta Skrzypkowiak, Szkolny Klub Europejski i Samorząd Uczniowski.

Zaplanowane wydarzenia umożliwiły uczniom sprawdzenie swoich umiejętności językowych, wiedzę o krajach anglo- i niemiecko- języcznych jak również wykazać się kreatywnością.

Klasy trzecie brały udział w projekcji fascynującego filmu “Devil wears Prada“, w języku angielskim, doskonaląc umiejętność rozumienia ze słuchu.

Klasy drugie, po wcześniejszym losowaniu krajów Unii Europejskiej, mogły wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w realizacji zadania “Znany sportowiec“. Konkurs brawurowo wygrała klasa II d, deklasując konkurencję. Zwycięzcy mogą w dowolnym terminie wybrać się do kina lub teatru.

Natomiast wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się pasją, biorąc udział w konkursie “Wiedzy o krajach anglo- i niemiecko- języcznych“, w formie testu. Swoich szans spróbowało 19 osób. Zwycięzca oraz 3 osoby z 2 miejsca i 5 osób z 3 miejsca, otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe, które umożliwią im w przyszłości podnoszenie swoich umiejętności językowych. Pozostali uczestnicy otrzymali batoniki.

Wszystkie działania i wydarzenia dzisiejszego dnia, miały na celu poszerzenie wiedzy z wiązanej z krajami Unii Europejskiej, aktywowanie zainteresowań tradycjami i zwyczajami tych narodów. Poznawanie specyfiki kulturowej i realioznawczej jak również kształtowanie tolerancji, rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec innych kultur. I chociaż jesteśmy największym technikum logistycznym w Polsce, to jednak języki obce nie są nam “OBCE”, o czym świadczy ogromne zaangażowanie, świetne przygotowanie uczestników i doskonała atmosfera.

{gallery}2018.09.26_edjo{/gallery}