Austria czyta 2016

4 października 2016 r. uczniowie klas IID i IIF w ramach wycieczki przedmiotowej z języka niemieckiego pod opieką Pani Agaty Marks i Małgorzaty Pabiasz-Paskuta, uczestniczyli w spotkaniu „Austria czyta 2016” zorganizowanym przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.

W tym czasie trwały Dniu Kultury Niemieckiej na śląsku opolskim a placówka, którą odwiedziliśmy organizuje różne ciekawe wystawy i prelekcje.

Austria czyta” to spotkanie w ramach akcji promocji czytelnictwa.
Profesjonalna prezentacja multimedialna połączona z prelekcją oraz miłą atmosferą panująca w placówce sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z obszernymi i bardzo interesującymi informacjami dotyczącymi Austrii i jej mieszkańców, tradycji i obyczajów. Jak i najnowszych pozycji książkowych.
Spotkanie to było jednym z elementów przygotowujących do konkursu „Wiedzy o Austrii i jej mieszkańcach” organizowanego przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.
Dziękujemy bardzo za życzliwość, profesjonalizm i miłą atmosferę Pani kierownik Monie Wójcik-Bednarz i Pani prelegent Joannie Waleskiej.

{gallery}2016.10.06_austria{/gallery}