100 lat ZS im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie

Obchody 100-lecia istnienia szkoły rozpoczęły się 24 maja 2022 r. o godz. 12:00 Mszą Świętą na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Dalsze celebrowanie rocznicy odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Podczas uroczystości gratulacje i życzenia na ręce dyrektora szkoły Pana Mariusza Zawady złożyli między innymi: Zdzisław Wolski Poseł na Sejm RP, Ryszard Stefaniak Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Katarzyna Centkowska–Wydmuch Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska reprezentowana przez Katarzynę Porębińską, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie Pani Alicja Janowska.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli związków zawodowych, wojska, policji, dyrektorów częstochowskich szkół, emerytów, absolwentów i całej społeczności szkolnej. Po części oficjalnej, przypomniano historię szkoły i zaprezentowano odzyskany historyczny sztandar z 1936 roku. Obchody pierwszego dnia 100-lecia zakończył występ wokalny uczennic i smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników.

{gallery}2022.05.26_stolat{/gallery}